Co si myslíte o předvedeném výkonu Riquiho Puiga ve druhé půli? Může tento hráč nastoupit v utkání o španělský superpohár?

Jsme spokojení s hrou rezervních hráčů, stejně tak jako s Riquiho. Odehrál velmi dobrý druhý poločas, ale musíme zůstat klidní, jelikož mladíci rychle vyvolávají emoce. Uvidíme, jak na tom budeme v Supercopě. V ní nejde o ocenění hráče, ale o zisk trofeje. Příští týden se všichni sejdeme a podíváme se, co se s tím bude dát dělat. Účast hráčů jako Collado, Puig, Miranda nebo Cucurella proti těmto velkým klubům slouží k předvedení, že nám dokáží pomoci. Jsme rádi za to, jak na to zareagovali a zvláštní vyzdvihnutí si zaslouží jejich přístupy a reakce na obtížné momenty napříč zápasy.

Jsou vaše pocity po turné lepší než výsledky?

Bezpochyby. Prohráli jsme ve dvou zápasech a v jednom jsme remizovali, nicméně mám z nich dobré dojmy, nehledě na konečné skóre. Je třeba přihlédnout k několika okolnostem kolem zápasu, ve kterém hrálo spoustu členů béčka. A to se odrazilo i na výsledku. Také v druhém utkání nad námi soupeř vyhrát na poslední chvíli. Dnešní (tiskovka proběhla v neděli - pozn. přek.) výsledek byl překvapivý, jelikož jsme podle mého názoru na hřišti dominovali od začátku až do konce. Stejně jako v ostatních utkáních jsme začali dobře. Rychle jsme se dostali do hry a mohli jsme skórovat. Pravdou je, že jsme nevyužili šancí, které jsme měli a na konci nás čekalo to překvapení, když se prosadili v poslední minutě. Musíme se však z toho samo sebou poučit. Na konci dne si musíme od těchto zápasů brát lekce, abychom dokázali udržet čistá konta.

Obáváte se faktu, že mnoho hráčů základní sestavy neabsolvovalo přípravu?

Jde o problém, s nímž jsme počítali. Proti Seville nastoupíme s hráči, kteří ještě nenastoupili k jedinému utkání a někteří se do předsezóny zapojili teprve nedávno. Protivník už bude mít za sebou tři soutěžní zápasy.

Co si berete z toho turné?

Spoustu věcí. Věříme, že jak Lenglet, Malcom tak Arthur nám mohou pomoct. Doufali jsme, že nám mohou přidat něco nového a na turné jsme to viděli. Po dlouhé době jsme také viděli Rafinhu.

Cillessen před okamžikem řekl, že neví, jak bude vypdat jeho budoucnost. Preferujete jeho setrvání nebo odchod, aby nezůstal trčet v pro něj nepohodlné situaci?

Chci mít dva dobré brankáře, jako mám nyní. Na oba spoléhám. Je pravdou, že Jasper nehraje tolik, co Marc, ale takhle to s hráči je a on o tom ví. Nemyslím si, že by jeho situace byla divná. Doufáme, že zůstane s námi a bude šťastný. Máme rádi jeho profesionalismus a přístup.

 

 Video

Ernesto Valverde, Sergi Roberto, Riqui Puig, Paco Alcácer a Juan Miranda po utkání v rámci International Champions Cupu s AC Milánem (5. srpna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.