Sevilla

Je to tým, proti kterému jsem podle mého odehrál za Barçu nejvíce zápasů. Hráli jsme s ním v poháru, superpoháru a v lize. Jeho hráči jsou vždy odvážní, ať už je jejich trenérem v tu chvíli kdokoliv. Velmi se jí v posledních letech daří nehledě na hráče, kterými disponuje a je hrozně soutěživá. Víme, že to zítra bude obtížné a to ještě s faktem, že musíme odcestovat do Maroka. K tomu se bude hrát jen jedno utkání, což pozmění zaběhlé věci. Podmínky v průběhu zápasu tak nebudou nejlepší, ale my se jim přizpůsobíme a vydáme ze sebe všechno, abychom vyhráli Supercopu.

Jeden z kapitánů

Tolik se toho s kapitánskou páskou nezmění. Jsem samo sebou velmi šťastný, že jím budu, ale nejdůležitější je získávání kolektivních trofejí. Budu pokračovat ve svém cílu a snad budeme i nadále vyhrávat. Jsem si jistý, že budu stejným Gerardem, jakým jsem byl za poslední roky. Ale jinak jsem samozřejmě rád, že jsme se stal kapitánem.

Posily

Noví hráči hrají na vysoké úrovni a milují konkurenci. Ukázaly to tréninky, které jsme měli od návratu z dovolených. Letos v létě se podle mého uskutečnily dobré přestupy, máme velmi konkurenceschopný tým a případné další nezmění můj názor na toto téma. Činí nás silnější s postupem času v seźoně.

Konec v národním týmu

Asi před týdnem nebo dvěma jsem mluvil s Luisem Enriquem. Volal mi a já mu řekl, že jsem důkladně přemýšlel o odchodu a učinil své rozhodnutí. Čas strávený s reprezentací byl úžasný, užil jsem si jej a obzvláště, když se nám povedldo vyhrát Mistrovství Evropy a Mistrovství světa. I přesto všechno ale považuji tuto část za ukončenou a jsem velmi šťastný, že jsem se mohl zúčastit všech těch úspěchů, kterých jsme dosáhli. Nyní se chci plně soustředit na hru v Barceloně, kde mi ještě zůstává - doufám - několik let. Čím více jich bude, tím lépe.

Komentář k videu s rozhodnutím Antoina Griezmanna

Mluvil jsem s prezidentem ještě předtím, než se do Barcelony vrátili hráči, kteří se zúčastnili amerického turné. Naštěstí je s námi velmi v kontaktu. Není pochyb o tom, že já jsem spojený s klubem a proto jsem nechtěl vystupovat proti němu. Bartomeu si to uvědomuje a mezi námi je všechno v pořádku.

Styl

Na toto téma existuje hodně názorů a lidé to budou mít vždy jinak. V tomto ohledu jsme velmi speciální a možná vnímáme fotbal poněkud odlišněji od dalších klubu, díky čemuž se o tom bude vždy mluvit. Z letošních posil nám například Arturo Vidal nám hodně pomůže. Tuším, že i za Pepa, kdy byl náš styl nejvíc viditelný, za nás dokázal hrát Keita a perfektně zapadl do této role. Žádní další hráči jako Xavi nebo Andrés Iniesta už neexistují a tato generace se nezopakuje: ať už v Barceloně, či kdekoliv jinde. Musíte se přízpůsobit hráčům, které máte. U Arthura můžeme na tréninku vidět, jak si dokonale rozumí s míčem a musíme zajistit, že v sebe bude on i další hráči věřit. Náš styl přetrvá dál.

Video-rozhodčí

Díky němu bude náš sport více spravedlivý. Jsem jeho fanouškem už dlouhou dobu. Vždy se objeví kontroverze, které máme ve Španělsku velmi rádi, ale teď by jich mělo být méně a rozhodčím to pomůže. Budou cítit menší tlak.

Odchovanci

Doufám, že naši hráči jako Riqui a Miranda toho pro nás letos udělají hodně. Hrají na vysoké úrovni. Neměli bychom je podle mého soudu 'chránit', ale posílat na zápasy, učit se a bojovat o své místo. Přeji si, aby přes ten rok sehráli velkou roli.

Liga mistrů

Nedokážeme zaručit, že jí vyhrajeme, protože jeden den blbec může rozhodnout o tom ,že vypadnete ze soutěže. Bylo by to velmi odvážné. Určitě jí však vyhrát chceme, což je velice obtížné a stejně tak bychom se rádi vyhli různým překvapením. Myslím si, že bychom se měli soustředit na LaLigu, protože ta je symbolem určité úrovně a ukazuje vaši konzistentnost. Skutečně ukazuje, jakou jste zažili sezónu. To je hlavní cíl v tomto klubu a letos bychom v ní měli zase vyhrát. Ostatně zvítězit bychom měli ve všech soutěžích, ale liga je podle mého tou nejdůležitější. Navíc nikdy se nám nepovedlo vyhrát Ligu mistrů bez dřívějšího zisku mistrovské trofeje. První tedy přemýšlejme nad ligou.

Arturo Vidal

Dodá nám hodně v agresivní hře, což ukázal už na trénincích. Hrál v Bayernu pod Pepem a ukazuje, že má rád pravidelný kontakt s míčem.

Supercopa de España na jeden zápas

Cokoliv, co napomůže zkrácení rozpisu zápasů, je dobré. Letos jsme ani neměli šanci odehrát přátelské utkání, jelikož bychom pak neměli dovolenou. Hraje se čím dál tím více zápasů, ke kterým se přidává playoff poháru a superpohár a odehrát jej na jeden zápas je tak pro nás dobrou možností.

Kapitáni z La Masie

Když budou mít odchovanci více víry a sebevědomí, pak jich méně opustí Barcelonu. Byli jsme vybráni proto, že už jsme veteráni. Někdy ovlivňují odchod vysoké nabídky podané jinými kluby. Kdybych měl takovou možnost, neodešel bych. Pokud junioři dostanou šanci zahrát si v prvním týmu, zůstanou i přes vyšší nabídky odjinud.

Jestli se jako kapitán bude „kousat do jazyka“

U některých lidí to přichází s věkem. Fakt, že budu kapitánem mě v mém případě nedonutí neříkat to, co si myslím.

Arturo Vidal a Josep Guardiola

Jednou z Pepova mnoha výhod je, že hráčům dodává na sbeedůvěře, díky které se jim povede zlepšit v aspektech hry, které neměli v minulosti dobré. Stalo se to i u Vidala. Všichni známe jeho agresivní herní styl, ale jde o fotbalistu, který toho může nabídnout více. Když má míč, je klidný, zpomalí a vidí, co se kolem něj děje.

Clément Lenglet

Je to skvělý hráč a díky němu si budeme moci dělit minuty. Sezóny jsou velmi dlouhé a někdy musíte za sebou odehrát několik důležitých zápasů. V takových momentech pak potřebujete hodně svěžesti.

 

 Video

Gerard Piqué před utkáním proti Seville v rámci Supercopy de España (11. srpna 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Jhonys

3
2018-08-12 20:23:09

dobrá tiskovka, souhlasím s ním v podstatě se vším. A jsem rád, že stojí za svými již dřívějšími slovy o konci v repre - Španělé se k němu chovají jak blbci a aspoň budeme mít odpočinutějšího klíčového hráče.

Pajinos

2
2018-08-12 23:12:25

přesně tak a taky se mi líbil jeho komentář k odchovancům :) neříkám, že by Riqui měl jezdit hned na srazy áčka od začátku - na to by se mi líbil spíše Carles - ale ta premisa je tam stejná ;) dávat šance, nebát se proti slabším celkům a prostě někdo se určitě chytí

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.