1. poločas

Pokud by si hráči při vstupu na hřiště odmysleli zástavbu kolem hrací plochy, muselo jim připadat, jako že se hraje v Barcelona na Camp Nou, neboť drtivá většina fanoušků, která dorazila na Stade Ibn Batouta, přišla podpořit právě Barcelonu a především Lionela Messiho, jehož jméno se z ochozů ozývalo nejvíce.

Nicméně, tato velká část fanoušků neměla v 9. minutě příliš velký důvod k radosti, protože do vedení se dostala Sevilla. Ke španě odraženému míči se dostal Muriel, který si to namířil směrem k brance ter Stegena, na velkém vápně prostrčil míč mezi nohama Lengleta na Sarabiu a ten střelou na zadní tyč otevřel skore zápasu. Zasahovat musel i videorozhodčí, protože pomezní zamával ofsajd, video ale vše uvedlo na pravou míru a branka byla správně uznána.

Barcelona po velkou většinu utkání měla míč častěji na kopačkách a tak vyvíjela na Sevillu neustálý tlak, ten se mohl proměnit v branku v 16. minutě, ale po centru do vápna, který si našel Leo Messi nezapadl po jeho střele k levé tyči míč do branky, protože Vaclík byl na místě.

Do slibné šance se dostal i Luis Suárez, po volném kopu se dostal na hranici vápna k hlavičce, jenže míč přeletěl horní tyč.

Vyrovnání ale přece jen přišlo a to ve 42. minutě. Ve velmi nezepečné vzdálenosti od branky byl faulován Arthur a míč si postavil Leo Messi, ten překvapivě namířil míč k pravé tyči, přesně na stranu, kde brankář stál, ten ale na míč nedosáhl a odrazil se od tyče do jeho zad, bohužel se dostal před prázdnou bránu kam ho stačil dobíhající Gerard Piqué odklidit do sítě.

2. poločas

Do druhého poločasu naskočila Sevilla odhodlaně a chtěla s výsledkem něco udělat. V 63. minutě by si naskočil na rohový kop Franco Vazquez a míč hlavou prodloužil na zadní tyč, ale k jeho smůle lízl pouze horní konstrukci branky, zda to takto zamýšlel, věděl jen on, každopádně se postaral o velkou příležitost.

O chvilku později si o míč od Lea Messiho řekl Ousamené Dembélé, který se dostal mezi dvěma hřáči na dostřel a tak to zkusil, jeho tvrdá rána ale mářila přesně do míst, kde stál Tomáš Vaclík.

V 76. minutě si za obranu naběhl Jesús Navas a míč od spoluhráče dostal, ze střední vzdálenosti se tak pokusil vystřelit, než se k němu dostanou bránící hráči a střela to byla zajímavá, ale i když měla razanci, ter Stegena neohrozila a ten jeho pokus zlikvidoval.

V 78. minutě vymyslel dobrou akci Lionel Messi, který prostrčil míč na nabíhajícího Jordiho Albu a ten vypálil na Vaclíka, jeho střelu ještě srazil obránce, následnou dorážku už ale musel dvakrát český brankář likvidovat, jednou mu na to stačily ruce, po druhé musel zasahovat nohama, nicméně míč za svá záda nepustil a barcelonská akce se nesetkala s úspěchem.

To však hráče nemuselo mrzet o minutu později, kdy byl faulován Messi, ale rychle rozehrál na Dembélého, ten se nerozpakoval a ze střední vzdálenosti vystřelil na branku, překonal Vaclíka a míč otřel o horní konstrukci branky a Barcelona šla do vedení.

Když už se zdálo, že Barcelona uhraje výsledek 1:2 až do konce, přišla nečekaná akce Sevilly, kdy Ben Yedder šel ve vápně z ničeho nic sám na ter Stegena a i když se snažil, aby jeho zákrok jako faul nevypadal, rohodčí nakonec musel odpískat penaltu, protože pohyb německého brankáře mířil směrem k útočníku, když mu bránil ve hře. K penaltě se postavil Wissam Ben Yedder, ale ter Stegen vystihl stranu, kterou si Ben Yedder vybral a jeho mizerně kopnutou penaltu chytil. Ter Stegen se tak stal hrdinou utkání a ubránil Barceloně vítězství 1:2.

Pablo Sarabia ( Muriel) 9'
  16'  Sergio Busquets
 Franco Vazquez 24'
  42' ​ Gerard Piqué
2. poločas
  46' Rafinha   Ivan Rakitić
  53' Arthur   Philippe Coutinho
Luis Muriel   André Silva 60'
 Roque Mesa 69'
Pablo Sarabia   Aleix Vidal 71'
  78'  Ousamen Dembélé
Gabriel Mercado   Wissam Ben Yedder 85'
  86' Ousmane Dembélé  Arturo Vidal
  90'  Marc-André ter Stegen
 Wissam Ben Yedder 90+1'
  90+1'  Clement Lenglet