Utkání o Gamperův pohár posloužil k umlčení těch, kteří pochybovali o schopnostech Artura Vidala. Chilský bojovník odehrál svůj poločas v agresivním pojetí - právě jeho bojovný styl je často argumentem kritiků, kteří tvrdí, že Vidal do týmu Blaugranas pasovat nebude. Avšak Arturovi stačilo proti Boce Juniors odehrát pouze 45 minut, aby dokázal své barcelonské DNA.

Ernesto Valverde umístil Vidala na levý kraj zálohy, před Ivana Rakitice a do páru ke Coutinhovi, který tak nastoupil na pravé straně. Vidal nejenže dokázal strážit celý svůj prostor, ale dokázal zahrát také blíže pokutovému území a pokryl tak ještě věští část území, což mu umožňovalo se více spojit s Leem Messim.

Vidal celkem rozdal 42 přihrávek, z toho pouze 3 byly nepřesné, což činí 95% úspěšnost. Z jeho 42 dotyků s míčem tvořilo 75% dva či méně dotyků.

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Petko

2
2018-08-17 15:56:30

Čo máte furt s barcelonským DNA ? To bolo ... po odchodoch hráčov z La Massie ostala aká DNA ? Zostal Busquets. DNA Barcy v zmysle ako sme o tom 10 rokov hovorili a písali už neexistuje. Real začína s mladými a my nakupujeme. Presne ako Real od čias Zidane, Roberta Carlosa až do predminuého roka. Budeme hovoriť o DNA Realu ? Predať mladých za smiešne sumy do sveta a kúpiť drahých za veľké sumy - to je politika ... I keď uznávam že niektoré nákupy sú svetové.

citizen98

2
2018-08-18 16:18:24

Já úplně nevim co vám na tom všem vadí. Momentálně se víc nakupuje no. Ale buď na to ty odchovanci nemaj - ať už psychicky nebo fyzicky - a nebo jim neni vložená dostatečná důvěra. Každopádně nikdo z našich odchovanců co odešel nikde nijak extrémně nezazářil. Takže ty trenéři a lidi v klubu asi vědi co dělaj ;)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.