LaLiga a americká společnost Relevent dnes oznámily svou patnáctiletou dohodu týkající se podpory fotbalu ve Spojených státech amerických a Kanadě. Součástí této smlouvy je také zcela nevídaná záležitost, a to přesunutí jednoho zápasu španělské nejvyšší soutěže právě do Severní Ameriky. Jednalo by se tak o první utkání odehrané mimo Evropu.

Nově založená organizace LaLiga North America (v překladu LaLiga Severní Amerika; pozn. red.) bude pracovat na zdokolonalování sportu v této oblasti za pomocí nejlepší ligy na světě a zároveň budou obyvatelé třetího největšího kontinentu vystavováni nesrovnatelné španělské fotbalové kultuře, jež je proslulá nesmírnou vášní, dlouhou historií a neobyčejnou zábavou.

Dohoda přichází po vydařeném Mistrovství světa 2018 v Rusku, na němž působili fotbalisté ze všech klubů LaLigy, a připravuje americké příznivce na očekávané MS 2026, které se právě zde odehraje. Španělská soutěž bude podporovat jednak akademie a veškerý rozvoj mládeže a také se chystá učinit nejrůznější marketingové kroky, mezi něž patří například již zmíněný duel ve Spojených státech.

 

Zdroj: laliga.es
Foto: laliga.es

Komentáře

Jhonys

top komentář
10
2018-08-17 10:15:18

ach jo, nemám slov... Superpohár v Maroku byl proti tomuhle slabý odvar... :D

Reekwon

1
2018-08-17 10:45:02

Snad volba nepadne na nás. Nemůžu úplně jasně říct, že mi to vadí, neboť NBA má také jeden zápas v sezóně v Evropě a chtěl jsem se na ten poslední vydat, ale v NBA se během jedné sezóny odehraje 3280 zápasů, kdežto ve fotbale jen 760 a k tomu všemu každý s každým jen dvakrát a jednou doma. Zajímalo by mě, který tým bude dobrovolně souhlasit s tím, že ztratí pro jedno utkání výhodu domácího prostředí. Je mi úplně jasné, že budou chtít Real nebo Barcelonu a nejlépe El Clásico, na to podle mě povedou řeči, protože kdo se nezeptá, ten nic nezíská, doufám že to ale nakonec bude zápas třeba Valencie s Atlétikem nebo něco podobného.

Jhonys

3
2018-08-17 10:57:32

podle mě je více než jasné, že tam pojede někdo z dvojce Barcelona Madrid. Nebo možná ještě Atleti. Bude to jeden zápas a určitě nebudou chtít vidět, jak si tam přiletí kopat Getafe s Levante...

Reekwon

1
2018-08-17 13:52:07

To je jasné, Leganés, Eibar apod. nikoho v USA nezajímají, já mám takové zlé tušení, že to budeme my a budeme tam hrát s někým z trojice Atlético, Sevilla, Valencia

Venca92

0
2018-08-17 14:31:49

buď, anebo vzít Celtu, Athletic, Villareal. jsou z vyšší části tabulky, ale třeba je tam vůbec neznaj, tak aby se dostaly do povědomí.

Venca92

2
2018-08-17 11:37:48

nevadí mi to. jednou to budem my, jednou real, jednou atleti. je to za účelem zviditelnění ostatních týmů, takže krom toho favorita amíci poznají další tým, kterej si zapamatujou a když už na něm jednou byli, bude větší šance, že se na ně podívaj v telce a o to taky de. jeden zápas za sezónu není nic hroznýho, zvlášť když to pomůže aspoň nějak stáhnout náskok premier league, která je finančně na míle vzdálená la lize. jinak to clasico tam na 98% nebude, právě kvůli ztrátě domácího prostředí, na to by kluby nešli ani náhodou.

Meyen

2
2018-08-17 15:40:52

Ten, komu se to líbí nebo mu je to jedno, je v mých očích blázen. Ať to padne na kohokoli, tak to s sebou přináší velké komplikace. Zaprvé, jet lag - kdokoli cestoval nějakou větší vzdálenost a mezi časovými pásmy, ví, že je to fakt oprus. Jasně, na každého to působí jinak, ale spousta lidí pak nemá chuť vůbec nic dělat, celé tělo stuhlé, člověk je ospalý a tak dále.

Zadruhé, pokud to bude někdo, kdo hraje UCL nebo UEL, tak to je tedy fakt bomba. Hráči už mají tak totálně nabitý rozvrh a teď ještě pocestují támhle někam přes Atlantik, jen aby si pan Tebas a jeho geniální kolegové ve výboru mohli trošku vyplnit peněženku.

Zatřetí, proboha vždyť je to ŠPANĚLSKÁ LIGA, proč ji cpeme do USA? Ano, je to jeden zápas, ale všichni víme, jak to chodí, jedním to začne a pak tam přesunou celou ligu. A srovnávat NBA s fotbalem je totální nesmysl, protože americké sporty jsou komerční odjakživa, vždyť se podívejme na Super Bowl, který trvá o 100 let déle jen kvůli reklamám a dalším propagandám. On taky jeden z důvodů, proč fotbal dosud pořádně neuspěl v US, je právě kvůli tomu, že se hraje 2x45 minut a jediná pauza je ta mezi poločasy. Nemohou si jen tak udělat komerční přestávku jako třeba v hokeji nebo baseballu...

Jhonys

3
2018-08-17 16:28:17

myslím si, že do budoucna budou chtít ještě více zaujmout i asijský trh, takže.... sakra tohle je evropský fotbal :D prostě bohužel, ne každý má to štěstí, že může sledovat evropský fotbal večer, ale to není ničí vina. Já taky nebrečím kvůli tomu, že nemám možnost vidět asijské/americké sporty v pro mě pohodlném čase.... Prostě by se to mělo nechat tak, jak jsou všichni zvyklí. Nakonec se na nás, evropské fanoušky zapomene, a všichni se budou chtít podřídit cizím trhům, protože je chtíč mít stále víc a víc peněz...

Meyen

0
2018-08-17 16:49:55

Přesně tak, můj známý má hrozně rád hokej a samozřejmě NHL, ale nikdy si nestěžoval na časy, protože chápe, že to je prostě americká záležitost, a tak to má být. Takže utkání, která chce vidět, si jednoduše nahraje a pak si je doma v klidu pustí.

Martin777

2
2018-08-17 18:22:03

Taky občas mrknu na NHL a vždy, když hraje můj oblíbený tým kolem 7-8 hod. večerního času jednou za cca 2-3 měsíce, takže není problém se podívat na něj v komfortním čase. Aby mohli taky koukat na náš fotbal ve slušném čase, tak by jednou za čas museli hrát zápas kolem oběda což by neměl být takový problém, než cestovat ňáky ohromný vzdálenosti.

Reekwon

0
2018-08-17 19:27:50

To, že fotbal v USA neuspěl kvůli tomu, že nemají prostor pro reklamu je asi zatím ta největší sračka, co jsem o USA ve spojitosti s nízkou atraktivitou fotbalu slyšel a to bez pardonu. A řekni mi proboha jeden příklad sportu, který začal nejdříve na místě A a postupem času se začal hrát na místě B, zatímco na místě A už se nikdy nehrál? :D NBA je také Americká liga, ale jeden zápas mají v Evropě a pokaždé do jednoho dne vyprodáno. Já nemůžu říct, že to schvaluji nebo že se mi to líbí, ale mě jako fanouškovy, stejně jako tobě to může být u zadku, když na to čumíme od počítače nebo od televize. K tomu se musí vyjádřit hráči a kluby, zda se jim to líbí. Mnohem více, než tenhle jediný zápas mě sere americké turné, které je naprosto bezvýznamné.

Meyen

0
2018-08-17 19:55:38

Jedno mi to rozhodně není, když pak budu muset vstávat někdy ve čtyři ráno, abych se podíval na Barçu, to tě asi nenapadlo, ne? :D Vždyť už se jen podívej na ty poháry a některé zápasy letos v lize, které se hrají ve čtvrt na jedenáct nebo v deset večer. A s těmi reklamami je to pravda, není to hlavní důvod, ale jedna z příčin ano - všechno tam je o byznysu, stačí se dívat na normální kanály, lidi si u nás stěžují na reklamy, ale v USA je to stokrát horší, když třeba koukáš na Avatara, dejme tomu, a film má místo tří hodin pět a půl.

A ještě k tomu místu A a místo B a bla bla, ve sportu precedent nikoho nezajímá. :)

Reekwon

-2
2018-08-17 20:14:14

Všech 38 zápasů v lize v minulé sezóně si pravděpodobně neviděl, rozhodně nevykrvácíš, když neuvidíš ten, který se bude hrát v USA. A myslím si, že nikdo není tak neschopný, aby se nedokázal zařídit tak, aby v ty čtyři hodiny vstal nebo jako já, byl do té doby vzhůru :D

Normální kanály mě příliš nezajímají, na ty nekoukám ani tady u nás a když už, tak si to pustím později, abych si reklamy přetočil. Nicméně, popisuješ to jako přirozený thriller a přitom to tak žhavé zase není, pravidelně pokud jsem doma, sleduji NBA a těch reklam tam zase tolik není, tím spíš že NBA udělala v roce 2017 opatření, aby nebyla reklama při každém přerušení.

A ještě k tomu místu A a místu B a bla bla, je to jen zjednodušené vysvětlení toho, jak si to podal se sporty, které se někde objeví a zmizí jinam.

Meyen

0
2018-08-17 20:47:04

Koukám na všechny zápasy, takže ano, vadí mi to, obzvláště pokud to bude utkání například se Sevillou nebo v nejhorším případě El Clásico, což by snad nebyli tak dementní, aby jeden z týmů připravili o domácí zápas.

Pokud se nepletu, tak reklamy v USA mohou mít délku okolo 50 procent daného pořadu. Já televizi taky nesleduji, na tyto potřeby mám Netflix, jen konstatuji, že pokud se chtějí přizpůsobovat cizím trhům, aby se jim pak náhodou brzy úplně nepodřídili. Tohle byla jedna z věcí, v níž se fotbal odlišoval od jiných sportů, a to i přestože to je nejpopulárnější sport na světě, ale tímhle to začíná... Pak jednou budeme muset kvůli finále Ligy mistrů být vzhůru do tří, protože se bude konat v San Diegu. :D Neříkám, že bych kvůli tomu nevstal...

barcelonista29

0
2018-08-17 19:41:39

Deje sa to aj opačným smerom z USA do Európy, prípadne až do Číny. NBA, NHL, NFL všetky tieto športy si môžeš pozrieť aj v Európe. A je o to extrémny záujem. Záujem o futbal v USA rastie a pre taký veľkoklub ako je Barça, je dôležité, keď expanduje svoju značku na "nové" trhy. Veď je to všetko len kvôli peniazom. Klub zobral na turné aj ženy a každý sa vyjadruje, ako je to dôležité. Pochopiteľne, že je. Klub za to dostane veľmi slušne zarobené a je dosť možné, že ten jeden zápas sa uskutoční pred Vianocami. Následne je prestávka, čiže, ani hráčom to nebude veľmi vadiť. Hoci by som bol radšej, keby tam cestoval Real :D.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.