Kapitán uruguayského nároďáku do dvaceti let novou tváří Barçy B

Z uruguayského celku Boston River oficiálně přestoupil dle původního avíza za čáýstku 1,7 milionů eur, s možným navýšením na 5,2 milionů, devatenáctiletý obránce Ronald Araujo. Jeho výkupní klauzule bude činit 100 milionů eur v béčku a dvakrát tolik v případě posunu do áčka. Hráč už absolvoval povinné zdravotní testy a za přítomnosti manžera B-týmu Silvia Eliase, manažera A-týmu Josepa Segury, technického ředitele Érica Abidala a koordinátora mládežnického fotbalu Josého Mariho Bakera podepsal smlouvu na pět let.


Konec pro Juana Cámaru, Mohu Ezzerfaniho a Jérémyho Guillemenota

Dny v Barceloně pak byly naopak sečteny pro Juana Cámaru, jemuž už před měsícem byl ukončen kontrakt. Poslední dvě sezóny strávil tento levý křídelník v Reusu a Gironě. Za rezervu odehrál dvě kompletní sezóny a v nich nasbíral 60 zápasů a 12 branek. Pod Luisem Enriquem pak Andalusan debutoval v áčku a to v prosinci roku 2015 při utkání na hřišti Bayeru Leverkusen v rámci Ligy mistrů UEFA, kde došlo na remízu 1:1. K tomu si zahrál i v poháru proti Valencii na Mestalle (znovu výsledek 1:1) a zúčastnil se všech přípravných zápasů před ročníkem 2016/17.


Moha Ezzarfani při přátelském zápase v letošní předseźoně

Druhým, kdo obdržel pomyslného Černého Petra, se stal Mohamed Ezzerfani., s nímž byl rozvázán smluvní dokument předevčírem. Další levé křídlo si minulou sezónu zahrálo v Hérculesu a do klubu z Katalánska dorazilo o rok dříve z Badalony. Dodejme, že ještě předtím hrál dvacetiletý rodák z Nadoru v Dammu a Barçu, za kterou si nezahrál v žádném soutěžním utkání, stál 10 tisíc eur.


Jérémy Guillemenot při jednom z tréninků

Nové angažmá si našel také dvacetiletý švýcarský útočník Jérémy Guillemenot, jenž do katalánské metropole přišel z Ženevy. Nový hráč Rapidu Vídeň naposledy hostoval v Sabadellu a nejvíce zážil v Juvenilu A, kde si zahrál Final Four Mládežnické ligy UEFA. U Gerarda Lópeze debutoval v minulém ročníku a v pouhých dvou startech stihl dát jednu branku a to na El Collau proti Alcoyanu. Klub si v oficiálním komuniké u všech tří váží jejich profesionality a přeje mu jen to nejlepší v osobním i pracovním životě.


Sezónu 2018/2019 stráví Sergi Puig, Braima Fati, Josep Calavera a Santi Bueno na hostování

No a konečně se dostáváme k zápůjčkám, které proběhly ještě čtyři. Nejprve byl krátce po podpisu nového kontraktu s FCB do 30. června 2020 - o rok více, než v případě minulého kontraktu - poslán hostovat devatenáctiletý brankář Sergi Puig a to do UB Conquense z Cuency, která hraje stejnou soutěž, jako Barça B. Rodák z Maresme naposledy hostoval v Hospitaletu a nyní bude jedničkou na Fuensanta de Cuenca.


Santi Bueno zpracovávající míč při jednom z přáteláků béčka v letošním létě

Další rok u gironského béčka nazývaného Peralada pak stráví Santiago Bueno. Uruguayský stoper dorazil do Barcelony loni v lednu z Peñarolu za 1 milion eur a bude i nadále pokračovat v celku, kde zachránil udržení v soutěži. Stejně jako v případě Puiga se culés budou moci na Buena těšit, jelikož také Peralada je v třetí skupině Segundy División B.


Braima Fati absolvoval přípravu letos v létě u FCB

Až čtvrtou nejvyšší soutěž si pak letos zahraje guinejský středopolař Braima Fati, jenž bude oblékat dres FC Vilafrancy. Hráč narozený v Bissau před dvaceti lety hostoval první půlku minulé sezóny v Sabadellu a druhou strávil v Belgii, konkrétně u celku Patro Eisden.


Josep Calavera trénující před nadcházejícím ročníkem

Jeho koelga ze záložní řady, Josep Calavera, si pro změnu zahraje v Lleidě Esportiu. Své první seniorské minuty tedy bude také sbírat ve třetí lize, pouze v jiném celku. Dodejme, že tento defenzivní štít se teprve v minulé sezóně stal členem Juvenilu A a po výhře v lize a UEFA Youth League byl povýšen do rezervy.

Předchozí přestupy v rámci B-týmu najdete ve speciální rubrice na našem webu.

 

Zdroj: fcbarcelona.cat, transfermarkt.com
Foto: fcbarcelona.cat

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.