1. poločas

Utkání v prvním poločase nenabídlo mnoho branek, ale několik zajímavých akcí jsme měli možnost vidět. Tu první měl Steven Bergwijn z PSG, který se lehkým obstřelem na zadní tyč pokusil o zakončení, jeho střela ale proletěla těsně kolem levé tyče ter Stegena.

Ve 20. minutě zahrozila i Barcelona, když Leo Messi vymyslel skvělou přihrávku mezi několika obránci na Luise Suáreze, ten se ale možná příliš se střelou ukvapil, protože byl ve velkém úhlu a střílel víceméně na slepo, také proto trefil pouze boční síť.

Po více jak půl hodině předvedl samostatný průnik Dembélé, jehož cesta středem hřiště byla ukončena pár metrů před vápnem PSV a to díky faulu. K přímému kopu se postavil jak jinak, než Lionel Messi a i když hostující hráči dělali ve zdi co mohli, nezabránili Messimu otevřít skóre zápasu střelou přesně do pravého rohu branky.

2. poločas

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy bez změn a prvních několik minut se hodně podobalo obrazu hry z první poloviny utkání. Změnit skóre se rozhodl v 58. minutě Philippe Coutinho, svou typickou zatočenou střelou poté, co se uvolnil přes jednoho z obránu a zakončil na zadní tyč, jenže brankář Zoet jeho střelu vyrazil.

V 68. minutě se snažil prokombinovat do šance právě Coutinho s Luisem Suárezem, jenže Suárezovat finální narážečka nevyšla, ale míč se mu odrazil zpět a tak velmi pohotově zakončil takovým jemným obloučkem přes brankáře PSV, ten se pravděpodobně míče nedotkl, jenže ten skončil pouze na břevně.

Ze sedaček už ale zvedl diváky Ousmane Dembélé v 75. minutě. Francouzký útočník si šikovně poradil a zbavil dvou bránících hráčů a pokračoval směrem k brance PSV ve finální fázi udělal pohyb na pravou stranu, kam si připravil míč na střelu a tu umístil k pravé tyči, na jeho střelu nemohl Zoet dosáhnout.

O dvě minuty později se ale barcelonští radovali znovu, Ivan Rakitić viděl nabíhajícího Messiho za obránu a tak mu poslal míč přes bránící hráče a i když nebylo jednoduché míč takto ze vzduchu trefit, Messi to zvládl parádně a překonal brankáře PSV po druhé.

V 79. minutě doslova zboural Samuel Umtiti útočícího Lozana a francouzký obránce věděl, co přijde. Vzhledem k tomu, že již měl žlutou kartu za vzteklou reakci po odpískaném faulu, rozhodčí mu ukázal druhou a v příštím kole bude chybět.

I tak ale dokázala Barcelona přidal ještě jednu branku, konkrétně Lionel Messi, kterého vyslal vpřed Luis Suárez a Messi samozřejmě proměnil střelou na zadní tyč a konečný stav utkání nastavil na 4:0.

Přehled zápasu

Liga mistrů UEFA (1. zápas základní skupiny)

1. poločas
  30'  Nick Viergever
 Lionel Messi 32'
2. poločas
 Samuel Umtiti 55'
  57'  Luuk de Jong
  66' Nick Viergever   Isimat-Mirin Nicolas
 Ousmane Dembélé 75'
 Lionel Messi ( Rakitić ) 77'
  78' Steven Bergwijn   Donyell Malen
  Samuel Umtiti 79'
Philippe Coutinho   Clement Lenglet 80'
  82' Pablo Rosario   Erick Gutierrez