Zatímco se čas od času objeví kritika (nutno podotknout, že férová), že Barcelona nebyla v posledních letech schopna okolo Lea Messiho vybudovat vítězný tým a nad milionářskou soutěží tak převzal žezlo Real, Argentinec je namotivován jako  nikdy předtím - a soutěž právě začala. Když na úvodní utkání Ligy mistrů sezony 2018/19 na Camp Nou přijel PSV Eindhoven, patrně si nepředstavovali, že budou svědky takhle skvělého Messiho výkonu. Kapitán Barcelony otevřel skóre v první půli luxusním přímým kopem a od té doby převzal otěže zápasu.

Když se podíváme na poslední roky, pak je patrné, proč je odchovanec La Masie tak posedlý získat titul milionářské soutěže. V předchozích letech zkrátka neměl okolo sebe ty hráče, kteří by mu pomohli. Prezident Josep Maria Bartomeu se to tedy snažil napravit a zaangažoval Érica Abidala a ten se poté přičinil o to, aby přes letní přestupové okno nakoupili hráči jako Arturo Vidal, Arthur Melo, Malcom nebo Clément Lenglet a došlo tak k posílení kádru. Zatímco Vidal vypadá jako lehčí upgrade Paulinha, ostatní hráči přišli, aby měl Ernesto Valverde běhěm sezony dostatečně široký kádr.

Messi a Ronaldo spolu v Lize mistrů bojují již několik let a tento ročník začal Argentinec tím nejlepším možným způsobem. Portugalský útočník odehraje svůj první zápas za Juventus v Lize mistrů až dnes, a to duelem proti Valencii. Messi však včera svým výkon již Ronalda v něčem předběhl - ještě nikomu se totiž nepodařilo vstřelit v rámci Ligy mistrů 8 hattricků.

Minulou sezonu začal Messi sezonu skvěle, když se prosazoval pravidelně, a nejinak tomu je i v sezoně současné. V rámci 6 zápasů, které již odehrál, se mu podařilo vstřelit 7 gólů, což Barcelonu vyneslo například do čela LaLigy. Messi na začátku sezony řekl, že tento rok chce Ligu mistrů moc vyhrát - lépe ani začít nemohl.

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Smazaný uživatel

2
2018-09-19 22:00:33

a dneska rona vyloučili,hahaha

ximpp

0
2018-09-21 12:35:11

Ale nesl to statečně,co? :-))))))) Je to chlap! :-)))
Tak jsem si trochu zapřeháněl, pěkný víkend a tři body s Gironou všem culés!!

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.