Clément Lenglet zažil v neděli večer proti Gironě svůj první ligový start na Camp Nou, jenže v konečném důsledku pro něj zápas skončil katastrofálně, neboť byl bývalý hráč Sevilly v první půli vyloučen. Francouzskému stoperovi byla udělena přímo červená karta, jelikož se jeho předloktí v 35. minutě ocitlo ve tváři Pereho Ponse. Sudí to na první chvíli nepostřehl, ale po zásahu VAR se rozhodl udělit červenou kartu. Messi proti tomuto rozhodnutí protestoval, ale vše bylo marné a domácí tak museli dohrát zápas v deseti.

Pro Lengleta je to tvrdá rána, protože to měl být právě on, kdo zaujme natolik, že dostane šanci proti Tottenhamu v rámci dalšího skupinového utkání Ligy mistrů. Samuel Umtiti totiž hrát moct nebude, jelikož byl v zápase s PSV Eindhoven vyloučen. Valverde tak musí pro zápas ve Wembley přidělit Gerardu Piquému partnera, a to jednoho z dvojce Lenglet - Vermaelen. Šance pro Lengleta však včerejší červenou kartou značně utrpěla. Před kláním se Spurs leží před Barcelonou už pouze 2 ligové zápasy (ve středu proti Leganés a v sobotu proti Athletic Bilbao) a Valverde tak nemá moc času na rozmyšlení. Do úvahy nyní musí určitě vzít Thomase Vermaelena a pokud se mu povede zanechat dobrý dojem, bude proti Spurs reálnou možností. I Lenglet zůstává alternativou, ale šance jsou pro něj menší, neboť před těžkým utkáním proti Tottenhamu by se potřeboval nejprve pořádně rozehrát.

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: 
sports.yahoo.com

Komentáře

Dody

-5
2018-09-24 16:07:51

Sice tam šel jak šulín, ale stejně to podle mě na červenou nebylo , když se podíváte na normální záběr, kdy kamera natáčí zezadu a ne zepředu, tak to vypadá, že se ho vůbec nedotkl a pokud ano, tak to ten protihráč ani nemohl cítit.. -> https://www.youtube.com/...

Gemini

5
2018-09-24 17:15:19

Až na to, že se podle pravidel počítá úmysl a ne to, jestli se ho dotkl nebo ne (což je nakonec zcela logické, když se člověk jenom trochu zamyslí). Zářným příkladem je Alves vs. Pepé v semifinále LM 2010/11, který si jistě mnoho lidí pamatuje, pže se o tomhle tehdy dost diskutovalo všude na webu. Pepé se tehdy Alvese ani nedotkl, Alves jenom sehrál velké divadlo, ale stejně byla redka podle vyjádření x předsedů komisí rozhodčích apod. oprávněná, pže když tohle zopakuješ, příště také tomu druhému můžeš zlomit nohu. A Lenglet je dost podobný případ - prostě buďme nestranní, úmysl tam byl jasný, zachoval se jako hovado, takovéhle situace mohou končit dost blbým úrazem a pokud dostane Lenglet stop na více zápasů, ničemu se divit nebudu. Naopak budu rád, takovéhle zákeřosti musí ze hry vymizet, díky za VAR!

Jhonys

0
2018-09-24 19:49:05

no ten zákrok na Alvése si pamatuju a Pepe tam šel jak hovado. A ano, jak píšeš, pak se hned začalo všechno rozebírat, jestli tam vůbec dotyk byl a podobně a nakonec se z Alvése udělal simulant, ale pamatuju si na jedno video, které však nebylo virální, kde mikrofony u hřiště poměrně dobře ten vzájemný kontakt, nebo spíše Pepeho nákop, zaznamenaly.

Mejra

1
2018-09-25 13:13:16

Aby nedopadl jako jeho predchudci kteri po podobnych chybach skoncili

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.