Předzápasové novinky

• Juan Miranda, Abel Ruiz a Jandro Orellana dostali pozvání na přátelské zápasy španělského národního týmu do devatenácti let, které se v madridském Las Rozas odehrály 24. a 26. září. Moussa Wagué pak byl nominán na africký pohár v Kamerunu, respektive na kvalifikační duely proti Súdánu, jenž se uskuteční 13. a 16. října.

• Oriol Busquets dostal zdravotní povolení ke startu v zápasu.

• Za Conquense válčí od letošní sezóny také gólman Sergi Puig, jenž do ní byl zapůjčen na hostovačku.

Nominace:

1. poločas

Od páté minuty se svěřenci kouče Francisca Javiera Garcíi Pimienty ujali otěží zápasů a o pět minut na to už málem Jean-Yves Ballou Tabla poslal svou hlavou hosty do vedení, ovšem Puig byl proti. O dalších deset minut později se stejný hráč opět neprosadil a i přes představující nebezpečí se skóre s odchodem do kabin nezměnilo od toho původního.

2. poločas

Přestávka měla na barcelonisty kýžený efekt a za pouhé tři minuty od restartu padl první gól. Jorge Cuenca se podíval a poslal dlouhou přihrávku na Rafu Mújicu a ten prostřelil Sergiho Puiga. Netrvalo dlouho a stejný hráč se prosadil po skvělé akci od Kikeho Saveria. A ani přes občasnou hrozbu Conquense se Barça nenechala zastrašit a Mújica dokonal svůj hattrick, na který potřeboval 25 minut.

Šlo o první hattrick po osmi měsících, když se naposledy takto blýsknul 21. ledna letošního roku Carles Pérez na stadionu Heliodoro Rodríguez López proti Tenerife. Barceloně se letos příliš nedařilo vyhrávat a teď poprvé dohrávala na půdě Conquense posledních 20 minut v klidu - tak, že mohla na plac poslat na chvíli i Oriola Busquetse, navrátilce z vleklého zranění.

Po zápase

Z devíti možných bodů v posledních třech zápasech získala Barcelona 7 a další chtěla vzít v katalánském derby na Miniestadi proti Olotu, které uzavřelo měsíc září.

Dodejme, že další hattricky béčka ve třetí nejvyšší soutěže padly od Marca Cardony (při vítězství 3:1 proti Atléticu Saguntinu v prvním kole sezóny 2016/17), Daniho Romery (12. kolo téže sezóny a stjený výsledek) a Jesúse Alfara (který se třikrát prosadil s Romerou při debaklu proti Eldense, který ve 32. kole skončil za stavu 12:0). Před nimi se třikrát prosadil až Gerard Deulofeu (v 1. kole ročníku 2012/13 v utkání s Almeríou, jež skončilo 4:5),  Jonathan Soriano a Nolito (oba v sezóně 2010/11).

Základní informace o utkání

Soutěž:  Segunda División B - Grupo III
Část: 5. kolo
Datum a čas výkopu: sobota, 22. září 2018; 16:00 SELČ
Góly: 48' Mújica (0:1); 52' Mújica (0:2); 70' Mújica (0:3)
Sestavy:

UB Conquense: S. Puig, Parera, De Pedro, Pelaez (58' Luís), Vega, Rubio, Agi (58' Cárcaba), Lozano (80' Rey), Adibe, Rodríguez, Gerica
Trenér: Luis Ayllón
Dres:

FC Barcelona B: Carević, Jaime, Chumi, Cuenca, Mingueza (78' Morer), Sarsanedas, Ballou Tabla (73' Ruiz), R. Puig, Mújica, Collado (89' Busquets), Saverio

Video

Sestřih utkání Barçy B v rámci 5. kola Segundy División B - Grupo III proti Conquense (22. září 2018)