Fotbal je týmový sport. Když ty vyhraješ, vyhrají i ostatní. A když prohraješ, prohrají opět i ostatní. I když vím, že plno fotbalistů je přirozeně egoistických, většina z nich se to snaží zakrýt. A tak jsou šťastní, když je jejich tým úspěšný, stejně tak jako jsou zklamaní, když jejich mužstvo přijde zkrátka. Každá osoba se se svým egem musí vypořádat sama, a to ať už jakoukoliv metodou. Ale nikdy, nikdy by to člověk neměl dělat veřejně. Proč? Protože je nepřípustné, aby jedna osoba narušila pozitivní naladění skupiny kvůli svým vlastním zájmům. Nemůžete sám sebe vyčlenit z týmu, o to míň už na sociálních sítích. Jenže přesně to udělal Arturo Vidal ve středu večer. Chilan je dostatečně zkušený na to, aby věděl, že zprávy tohoto typu jsou mimo mísu. Když odhlédneme od toho, jak moc naštvaný byl za to, že proti Tottenhamu nenastoupil, nebo když odhlédneme od toho, jak vnímá to, jak ho Valverde nasazuje, Vidal zkrátka nemůže podkopávat své spoluhráče. Nebo má pocit, že je důležitější než celý tým? Pokud ano, jsme na špatné cestě. Jeho reakce na jeho chybu byla velmi pomalá, protože ke škodám už došlo.

Arturo Vidal je naštvaný, velmi naštvaný, protože Valverde neplní to, co slíbil. Alespoň tak se vyjadřují Vidalovi nejbližší. Vidal přišel do Barcelony přesvědčit, že je pro trenéra velmi důležitým hráčem. A ze začátku to taky vypadalo. Po třech ligových ztrátách však Valverde opustil formaci 4-3-3 a místo toho preferuje tým s větší kontrolu a vyvážeností. Prvním obětním beránkem tohoto rozhodnutí byl Dembélé, druhým pak právě Vidal. Coutinho byl totiž posunut více na levou stranu zálohy a k Busquetsovi s Rakitićem byl umístěn Arthur Melo. V sestavě tak už nezbylo pro Francouze ani Chilana žádné místo, navíc výkon týmu ve Wembley ukázal, že se Valverde rozhodl správně. Dembélé byl taky naštvaný, že neodehrál ani minutu, ale zůstal ticho. Byť je stále mladý, zachoval se korektně. Vidal však svou vlastní nespokojenost neudržel a musel se s tím podělit na sociálních sítích. On se zachoval špatně, velmi špatně. Pokud neakceptuje svoji týmovou roli záskoku, pak pro něj nebude v týmu místo.

Zdroj: sport-english.com
Foto: twitter.com (účet BCN_Raphi)

Komentáře

fanbarca

-15
2018-10-08 13:18:49

Vidal má viac rozumu ako Valverde!!!

cukr86

-12
2018-10-08 15:42:21

Nevím proč máš tolík mínusu ale máš pravdu

Jhonys

8
2018-10-08 16:32:15

já teda nevím, podle čeho dokážete poměřit, jestli má více rozumu Vidal nebo Valverde... :D ale s článkem vesměs souhlasím. Zkrátka Vidal tohle mohl a hlavně měl řešit úplně jinak než na instagramu... A hlavně se nemá vztekat hned při prvních "komplikacích" - to opravdu nepůsobí moc dobře a určitě to dává určitý signál jak Valverdemu, tak třeba Abidalovi a spol.

Pajinos

2
2018-10-09 09:45:34

přesně tak, nevím co Vidal čekal po tomto umíněném kroku ... autoritu má zkrátka mít trenér, to on staví sestavu - pak to dopadne jak s tím blbečkem v United a Pogbou, který si tam hraje na spasitele světa ... tak tu zkrátka neměl chodit, Bayernu evidentně chybí a my si mohli nechat Paulinha - toho jsem zde taky nechtěl sice, ale už měl aspoň rok a byl zaběhlý (plus ten podzim mu loni opravdu vyšel, což musím uznat) ... jasně, vydělali jsme na něm, ale taky jsme přivedli o rok staršího hráče na celkem dynamickou pozici

cukr86

2
2018-10-09 11:05:55

No ja to spíš myslel tak všeobecně, že Valverde zapojuje více hráčů do hry. A střídání v 80 minutě nebo tak pozdě nemá většinou na hru už vliv. A to, že řekne, že myslel, že to s těma hráčemu do konce zápasu už nějak urve je nesmysl. Proto ten chlap nemá rozum a na místě našeho trenéra nemá co dělat

cukr86

0
2018-10-09 11:06:21

Nezapojuje

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.