Zápas

Bylo to těžké a velmi vyrovnané utkání, jako bývají všechny tady. Inkasovaný gól nás trochu zarazil. Protivník měl v tomto tempu dvě nebo tři velmi dobré šance. Později jsme vytvářeli hru a klíčem k vítězství v tomto zápasu bylo využít našich šancí nebo chyb našich soupeřů. Oba celky hrály svým vlastním stylem a chtěli jsme vyhrát. Měli jsme to pod kontrolou, ale chyběla nám koncovka. Domácí měli vzadu 8 hráčů, ale nesměli jsme nechat volné ani ty dva. Nechtěli jsme jim umožnit nebezpečné kontry a snažili se dát ještě více branek, ale něměli jsme štěstí. Měli bychom být šťasntí. Když nevyhrajete, vždy odcházíte trochu zklamaní, ale získali jsme aspoň bod.

Gól

Tým vyběhl na hřiště s mentalitou, s jakou měl. To, co jsme prezentovali před čtyřmi dny (vyjádření proběhlo v neděli - pozn. přek.), bylo optimální. Začali jsme utkání a po dvou minutách se prosadili. Dnešek byl opakem a branky, jakou jsme dostali dnes, se mohou stát. Trénujeme proto, aby se to nestávalo, ale není to jediná věc - takové jsou okolnosti ve fotbale. V této sezóně jsme museli v hodně zápasech dohánět stav a zdá se, že vždy plujeme proti proudu, ale uvědomujeme si, že se to změní. Musíme se snažit dostávat do vedení a následně jej udržet.

 

Únava

Hráli jsme před čtyřmi dny, ale i protivníci odehráli utkání a to před pěti dny. Když se soupeř zatáhne a dobře brání, střetnutí se pak stane obtížným. Čekal na chybu, aby mohl prolomit naši obranu. Je to neustálý boj a vy jej musíte vyhrát. Věřili jsme, že se s hráči, kteří byli na place, dokážeme vypořádat.

Arthur Melo

Je to hráč, který propojuje náš tým, dává nám držení míče a neztrácí jej, což je to, co potřebujeme.

 

 Video

Ivan Rakitić, Sergio Busquets a Ernesto Valverde po venkovním utkání proti Valencii (7. října 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, sport-english.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Martin777

5
2018-10-09 15:22:35

Co se týče komentu "zápas". Ano soupeř měl vzadu 8 hráčů to je klasika a je jasné, že když ve předu se budou pohybovat 2-3 naši hráči, tak je velmi malá pravděpodobnost na ňáké góly. Proto je potřeba, aby se do útoku zapojovalo více hráčů a to, že z toho můžou být brejky, tak to je samozřejmostí, ale tým jako je Barca tohle nesmí přece zastrašovat. K..rva to je Barca a ta chce hrát ofenzivní a krásný fotbal s tím, že dá třeba 2,3 nebo 4 góly. A ne, že tým si bude přihrávat 80% někde u půlící čáry a pak vstřelí jeden ušmudlaný gól vyhraje se a Valverde pojede domů, jak mistr světa. Tohle ať si jde praktikovat někam do průměrnýho týmu nebo např do Itálie, ale tohle v Barce?? :-/

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.