Gerard Piqué

Po fyzické stránce se cítím velmi dobře. V utkání proti Leganés jsem udělal vážnou chybu, to je pravda. Vím, že spousta lidí čeká na to, až mi to nepůjde, aby mohli využít šance, vyjít ze svých nor a zažít svou chvilku slávy. Někteří na to zkrátka čekají. Když obdržíme branku, je to moje vina. Někteří lidé se dívají na mě a to nejenom v Madridu. Nechť si to užívají, neboť situace se změní. Jsem zvyklý na to, že ať řeknu nebo neřeknu cokoliv, objevím se v médiích.

Hráli jsme s Valencií na Mestalle a to není snadné. Vstoupili jsme do hry, vyrovnali, ale pak se nám nepodařilo dát druhou branku a získat tři body.

Když se někdo dostane do špatné dynamiky, je těžké se z ní dostat ven. Pokaždé, kdy se naši soupeři dostanou do našeho vápna, je z toho gól. Musíme to změnit a nabrat v příštích zápasech na soliditě. Porážka proti Leganés se nedá odpustit. Je to pro nás mnohem těžší, když dostaneme hned na začátku branku. Musíme získat více důvěry.

Nemáme žádné výmluvy. Náš kádr je takový, jaký je. Měl jsem štěstí, že jsem se nezranil a pokud mě nemá kým nahradit, mohu hrát pořád. Musíme se zlepšit a to jak na individuální úrovni, tak té kolektivní.

Arthurův výkon nám v utkání s Tottenhamem pomohl. Naši protivníci se čím dál tím více uzavírají na své půlce a je obtížné se dostat přes jejich obranu.


Gerard Piqué bránící míč před Denisem Čeryševem

Sergio Busquets

Myslím si, že jsme byli lepší a kromě pár výjimek, kdy jsme ztratili míč a bránili protiútok, dominovali zápas. Chyběly nám lepší šance ke střelbě a k několika jsme se dostali zpoza vápna. Další pak zablokoval soupeř. Bylo těžké zde hrát s Valencií, která se rychla ujala vedení a uzavřela se, čímž nás nechala hrát. Čekala na protiútoky a ztíží vám to, ale takhle týmy hrají a musíme si na to zvyknout.

Měli jsme trochu smůlu. Podle mého jsme odehráli dobrou první půli a Leova rána nám pomohla se uklidnit. Počítali jsme s trošku častějším otevíráním soupeřovy obrany, ale to se nestalo.

Liga je velice vyrovnaná a jdeme v ní po své cestě. Musíme si hledět svého. Chceme opět získat tři body, což se nám už nějakou dobu nepodařilo a pracovat týden co týden.


Oslava jihoamerického ofenzivního tria ve službách Blaugranas

Ivan Rakitić

Je škoda, že jsme dnes (vyjádření proběhla v neděli - pozn. přek.) nezískali tři body, protože jsme byli lepší. Do utkání jsme vstoupili špatně, ale myslím si, že obecně vzato jsme byli lepším týmem. Držíme se pozitiv a připravíme se na další zápas po reprezentační přestávce. Tu můžeme využít ke znovunabytí sil.

Škoda, že jsme tak lehce potrestáni brankou z prvního roku, který byl smolný. Míč letěl v průměrné výšce po rohovém kopu.

Víme, jaké to je s únavou a není to nic nového. Cestujeme, ale krása fotbalu leží v zápasech co čtyři dny.

Tohle ukazuje, že si LaLiga vede dobře. Pěkně se bojuje o místo na čele. Dnes jsme dobře pracovali a byli jsme o dost lepší oproti jednomu z nejlepších španělských celků a ještě na jeho hjřišti. Z výsledku jsme naštvaní, ale se hrou jsme spokojení.


Ivan Rakitić při pozápasovém interview pro LaLiga TV

Nélson Semedo

Cítíme se nespokojení, protože jsme udělali dost proto, abychom zvítězili. Soupeř se rychle prosadil, ale my jsme dobře zareagovali. Ve druhé půli se Valencia uzavřela u své vlastní branky a my dominovali hře. Musíme i nadále pracovat a zlepšovat se.

Akce, po níž jsme inkasovali branku, byla rychlá a podle mého jsme měli smůlu. Nereagovali jsme na odraz míče a soupeř jej poslal do sítě. Pak už jsme dominovali. Remíza nám dává málo.

Nedíváme se na ostatní týmy, ale pouze na sebe. Jsme mistry a musíme obhájit titul. Uděláme všechno pro to, abychom toho dosáhli.


Lionel Messi po vsítění vyrovnávací branky

 

 Video

Ivan Rakitić, Sergio Busquets a Ernesto Valverde po venkovním utkání proti Valencii (7. října 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, sport-english.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.