Obvykle je reprezenčaní přestávka pro Barcelonu velká nepříjemnost, jelikož hráči cestují daleko a pak se vrací zpět do klubu znaveni. Tentokrát je to však naopak. Samozřejmě, stále je zde dost hráčů, kteří se svými reprezentacemi odcestují - Philippe Coutinho, Malcom, Arthur, Marc-André ter Stegen, Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Jasper Cillessen, Thomas Vermaelen, Arturo Vidal a Ousmane Dembélé. Ale na druhé straně jsou zde hráči typu Leo Messi, Gerard Piqué, Jordi Alba, Luis Suárez, Nélson Semedo a Clément Lenglet, kteří zůstávají doma a dopřejí si potřebný odpočinek. Ani Sergi Roberto se Samuelem Umtitim neodcestují za reprezentačními celky, neboť se léčí ze svých zranění.

Barcelona o víkendu v lize opět nedokázala vyhrát, neboť remizovala s Valencií 1-1. Z posledních 4 zápasů tak z možných 12 bodů získal katalánský klub pouze 3 body, což je daleko za očekáváním. Následující pauza, ať už od ligového prostředí či fotbalu jako celku, by tak mohla posloužit k potřebnému psychickému resetu. Abychom byli upřímní, je třeba říct, že v zápase s Valencií podala Barcelona lepší výkon než v předcházejících ligových zápasech, na čemž by se dalo do budoucna, kdy jsou na obzoru těžká utkání, stavět. Ernesto Valverde nejspíše přehodnotí svou strategii. Od začátku této sezony jsme totiž mohli vidět odpoutání se od loňské fungující formace 4-4-2 k 4-3-3 a je možné, že Andrés Iniesta chybí týmu daleko více, než se očekávalo.

Barcelonu nejprve čeká zápas s momentálně první Sevillou, následovat bude důležitý zápas v rámci Ligy mistrů proti Interu Milán a hned za tím neméně důležité El Clásico. Prostor pro chyby je tak velmi malý. Pokud tým nepodá v následujících zápasech dobrý výkon, může se Valverde dostat pod tlak. Právě proto je nyní ideální moment k přehodnocení a resetu, aby mohl jít tým do dalších zápasů čerstvý. Tahle reprezentační přestávka tak není taková, jakou jsme vždy očekávali...

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: barcablaugranes.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.