Bývalý hráč Barcelony Thiago Alcâ​ntara promluvil o svém odchodu z Katalánska v roce 2013. Nadějný záložník měl tehdy celou budoucnost před sebou a on se rozhodl ji strávit mimo Camp Nou, v Bayernu Mnichov. Nyní vysvětluje své důvody k tomuto kroku - chtěl zkrátka více hrát. V rozhovoru pro rozhlasovou stanici Cadena SER v relaci El Larguero vysvětlil, že hraní je více důležité než získávání trofejí.

Vždy jsem chtěl hrát, no a když to v Barceloně nebylo možné, musel jsem odejít, abych našel znovu radost z hraní fotbalu. Pro mě je hraní daleko důležitější než vyhrávání trofejí. Na konci se totiž vždy ptáte sami sebe - jak moc jsem k vítězství přispěl? Vždy budu Barceloně vděčný, ale odešel jsem, protože jsem nechtěl být jen jedním z mnoha. My, hráči z cantery, jsme vždy měli sen dostat se do prvního týmu, a když už se tam jednou dostaneme, chceme hrát a vědět, že se staneme stálými hráči. Když to není možné, tak se jedná o moment, kdy by měl hráč odejít. To je to, co jsem udělal, odchod z Barcelony byl mým rozhodnutím. Návrat k Blaugrana? Soustředím se jenom na současnou sezonu, dál nepřemýšlím. Porovnání s Xavim a Iniestou? Nikdy jsem neměl rád porovnávání s nimi, protože ti dva jsou neporovnatelní."

Thiago byl toto léto spojován s přestupem do Barcelony, i přes to, že minulý rok podepsal s Bayernem novou smlouvu, která ho má v Mnichově udržet do roku 2021. V této sezoně nastoupil do všech bundesligových utkání, ale pro tým Nika Kovače se jedná o těžký start do sezony. Jeho tým je totiž momentálně v tabulce na šestém místě.

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: instagram.com (účet thiago6)

Komentáře

Reekwon

top komentář
12
2018-10-10 13:19:21

Nechápu, jak někteří ještě mohou tvrdit, že ho Barcelona prodala, když tady je jasný důkaz, že odešel sám a že o to stál. Myslím, že i někdo ve Španělsku v létě kritizoval vedení za to, že Thiaga prodali, ale co dělat s hráčem, který chce odejít a musí mít všechno hned. Jak řekl Xavi, musel také dlouho čekat na svou příležitost, dokonce i zvažoval odchod, ale klub miloval a rozhodl se zůstat a jak to nakonec dopadlo - stal se nejlepším v historii klubu. Thiago neměl trpělivost a to ve svých prvních třech sezónách odehrál víc zápasů než Xavi za stejný počet sezón. Stavím se tak na stranu Xaviho, když jednou klub opustíš, už nemáš právo se do Barcelony vrátit.

momo9

2
2018-10-10 15:58:47

pravda,ale aj Denis S. čaká na svoju šancu, neodchádza a čo ma z toho..

Reekwon

1
2018-10-10 17:18:00

To je tím, že tým trénuje Valverde, který mladíky prostě stavět nechce, což už v téhle sezóně několikrát demonstroval. Po odchodu Thiaga se týmu ujal Tito, takže stále by měl dostatek zápasů a v jeho posledních dvou sezónách těch zápasů zase tak málo neodehrál. A ta situace Thiaga a Denise je diametrálně odlišná. Zatímco Thiago měl na kontě v posledních dvou sezónách shodně 27 zápasů. Denis má v současnosti 0. Hlavně Xavi už se blížil svému konci a po dvou letech odešel, ta porce zápasů by se pro Thiaga podle mě zvyšovala až by nakonec dnes byl číslem jedna, bohužel si zvolil snadnější cestu.

momo9

4
2018-10-10 17:38:41

myslim že keby mal 30 zapasov tak by ta vykupka bola ovela vyššia a neodišiel by. Ale okrem toho si myslim že chyba bola aj tá, že sme priniesli Cesqa, opäť hráča na jeho pozíciu a Thiago nechcel tolko čakať, čo sa podla mna nemôže zazlievať, futbalista chce hrať každy zápas

Jhonys

3
2018-10-10 18:06:18

přesně tak. V Thiagovém odchodu má prsty i klub, to je třeba si přiznat: 1. příchod Fabregase, kterému se začala hledat pozice v sestavě až po jeho příchodu, čímž bral minuty všem potřebným včetně Thiaga. Vtip je v tom, že se Fabreagas sám v týmu neprosadil... 2. kdyby si klub opravdu chtěl Thiaga nechat, tak mu umožní odehrát několik minut navíc a jeho klauzule by rázem dosáhla 90 milionů, čímž by si zajistili krytí pro jeho odchodové úmysly. To samozřejmě nic nemění na tom, že Thiago mohl být trpělivější, protože dřív nebo později by ten Xaviho post zkrátka dostal a nastupoval by v základu. Jen jsem chtěl říct, že klub v tom taky není úplně nevině.

villagesb

0
2018-10-11 12:52:04

Ak sa nemylim tak Thiago bol tej osudnej sezone zraneny (tak ako v kazdej) a to bol dovod preco neodohral dostatocny pocet zapasov (minut) a vykupna klauzula mu klesla...

Mejra

2
2018-10-11 14:12:42

Tam slo predevsim o konec sezony kdy hral velmi malo presto ze titul byl v kapsa snad 8 kol dopredu

Romca

2
2018-10-10 18:15:48

Kdyby Thiago hrál dnes za Barcu, tak by jakko mladý, nedostal ani 10 zápasů za sezonu.. možná 3 v CDR.. a to ještě doma za rozhodnutého stavu :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.