Gerard Piqué

Byl to důležitý zápas. Věděli jsme, že se díky výhře posuneme na první místo. Do stavu 3:0 se soupeř snažil, i když jsme měli zápas pod kontrolou. Dostali jsme branky, které bychom dostávat neměly. Akci, jako té při první brance u Lengleta, se nedá vyhnout. Další šance Sevilly vzešly z ničeho a Marc je skvěle zastavil. Musíme být silnější v obraně. Hráli jsme dobře, byl to solidní výkon a můžeme jít domů šťastní.

Víme, že když je na hřišti, dodává nám na sebevědomí, ale jeho nepřítomnost na nás nemusí mít až takový vliv. Leo toho změní hodně a jeho zranění ovlivnilo naší náladu, ale máme dostatek hráčů, abychom si bez ohledu na jeho absenci dokázali poradit v několika nadcházejících zápasech. Aktuálně se nám v této části seźony daří.

V El Clásicu se může stát všechno, jak už jsme dříve viděli a to bez ohledu na to, v jaké formě jsou oba celky.

Osobně se cítím dobře. Hodně se o mě mluví, ale na to jsem zvyklý. Hlavní je, že jsme vyhráli a nyní přichází Liga mistrů.

Ivan Rakitić

Nejsme spokojení, ale takový je fotbal. Měl trochu smůlu, že se zranil, když se snažil zabrzdit svůj pád. Rychle jsme viděli, že to nebude dobré. Nyní musíme táhnout spolu za jeden provaz a ukázat, že bez Lea můžeme táhnout kupředu. Přejeme mu rychlé uzdravení. Budeme se snažit zajistit, aby Messiho absence byla co nejméně vidět.

Proti Seville se mi vždy hraje speciálně. Je to můj bývalý klub a bylo to pro nás důležité vítězství. Sevilla bude vždy v mém srdci a svůj respekt vůči sevillským lidem ukazuji takhle.

LaLiga je poněkud šílená a v Liga mistrů vyžaduje maximum. Musíme tvrdě makat a držet pospolu.


Chorvat svou trefu proti Seville neslavil

Clément Lenglet

El Clásico je odlišné oproti jiným zápasům. Nejde v něm o sebedůvěru nebo krizi. Real je Real a to bez ohledu na to, jaké má výsledky. Je zapotřebí proti němu zahrát tak, jako dříve. Je to obtížná ligová sezóna, velmi vyrovnaná a je čím dál těžší vyhrávat. Myslím si, že jsme měli trochu smůlu s těmi inkasovanými góly. Nevím, proč se to děje, ačkoliv na konci střetnutí jsme byli uvolněnější.

Ter Stegen je fenomenální. Je jedním z nejlepších brankářů na světě.

Vítězství je to sladké a jsme z něj všichni šťastní, ale Leovo zranění trochu zabolelo, jelikož je nejlepším hráčem na světě a je vždy dobré takového mít na hřišti. Máme však další dobré hráče a pokusíme se vyhrát zápasy, které nás čekají.

Dokážeme dávat branky i bez Lea. Dnes (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.) jsme to ukázali. Máme ofenzivní hráče na úžasné úrovni a je škoda jeho zranění, protože Messi hraje téměř pokaždé. Není zvyklý na zranění a bylo to trochu smutné.

Nélson Semedo

Ter Stegen je skvělým gólmanem a máme velké štěstí, že hraje za nás.

Uvědomovali jsme si, že to bude důležitý zápas. Hráli jsme proti týmu, který byl první, kde jsme chtěli být my. Museli jsme dnes na domácí půdě před vlastními fanoušky něco ukázat a podali jsme opravdu dobrý výkon. Dobře jsme začali, když jsme dali dvě brzké branky a pak jsme podle mého názoru dominovali. Sevilla měla také své šance a jsou rovněž skvělým celkem, nicméně jsme si zasloužili vyhrát my.

 

 Video

Ernesto Valverde, Nélson Semedo a Clément Lenglet po domácím utkání proti Seville (20. října 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.