FC Barcelona si ze včerejšího utkání odnesla hořkosladké pocity. Sevillu FC sice porazila 4:2, ale přišla mezitím o kapitána Lionela Messiho, který bude kvůli zranění vřetenní kosti mimo hru po dobu dalších tří týdnů.

Zároveň ale neprohráli blaugranas v lize na Camp Nou již po jednačtyřicáté v řadě, a překonali tak Dream Team Johana Cruijffa, jenž v roce 1993 dosáhl na číslo 40. Tehdy se přerušiteli této úctyhodné série stali katalánští kolegové z Unió Esportiva Lleida, dnes již zaniklého klubu.

Současná šňůra začala mezitím ještě pod Luisem Enriquem, a to remízou 1:1 proti Atléticu de Madrid, a táhne se až do dnešního dne. Během těchto zápasů dosáhl Lucho a Ernesto Valverde na neuvěřitelných 33 výher a 8 remíz.

Na překonání klubového rekordu mají ale pořád daleko. Ten se datuje až do sezón 1972/73 - 1976/77, během nichž dosáhla FCB ohromujících 67 ligových mačů bez prohry. Již zmíněný Cruijff byl u obou těchto historických milníků, v tomto případě jako hráč a později právě jako trenér. Zvládnou blaugranas tento záznam překonat? Stačí jen nepadnout dalších sedmadvacet zápasů!

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.