1. Tým má nyní možnost ukázat, že dokáže hrát i bez Messiho

Ten moment, kterého se všichni bojíme, se udál na Camp Nou. Leo Messi šel v bolestech k zemi a my všichni jsme v tu chvíli zatajovali dech a doufali v ten nejméně černý scénář. Barcelona po zápase potvrdila, že bude svého kapitána postrádat zhruba 3 týdny. Bohužel toto zranění přichází ve velmi špatný moment, neboť nyní jsou na pořadu zápasy s Interem Milán a Realem Madrid. Nyní je tedy čas pro Barcelonu, aby ukázala, že se bez nejlepšího hráče všech dob dokáže obejít. Proti Seville jej nahradil Ousmane Dembélé, ale jeho výkon spíš přinesl frustraci. Ono břemeno však nyní bude ležet právě na Francouzovi, aby tak ukázal svou cenu a povzbudil útok bez Messiho.

2. Ter Stegen je momentálně nejlepším brankářem na světě

Barcelonská obrana byla v sobotním utkání zase jednou testována, přičemž dostala 2 góly. Bez ter Stegena by jich však obdržela mnohem víc. Německá jistota hned dvakrát úspěšně vytáhla tzv. double save - nejprve zlikvidoval střely Andrého Silvy a Franco Vázqueze a později zastavil také pokusy Pabla Sarabii a Wissama Ben Yeddera. Nélson Semedo po zápase řekl to, co si všichni myslíme: „Ter Stegen je skvělý gólman. Máme takové štěstí, že hraje zrovna za nás." Není to navíc v této sezoně poprvé, kdy rodák z Mönchengladbachu Barcelonu zachránil a určitě ne ani naposled. S jeho současnou formu není na světě nikdo lepší.

3. Luis Suárez ještě neřekl poslední slovo

Luis Suárez schytal tuto sezonu již plno kritiky, ale proti Seville podal výkon jako starých časů a ukázal tak, že ani ve svých 31 letech ještě není ani zdaleka vyřízený. Na Uruguaycovi nebylo ani stopy po zranění kolene, které ho postilo před začátkem reprezentační přestávky, navíc připravil gól Messimu a vybojoval penaltu, kterou sám i proměnil. Ernesto Valverde se po zápase vyjádřil na jeho adresu poměrně jasně: „My víme, že Luis Suárez vždycky tvrdě maká, to je pro mě jasné. V minulosti jsem trénoval mnoho utkání proti Barceloně a pokaždé, když trenér vynechal Suáreze ze sestavy, chtěl jsem ho široce obejmout, protože jsem tak měl alespoň o jednu starost míň." Suárez po celý večer způsoboval defenzivě Sevilly problémy a jelikož je kádr nyní bez Messiho, bude nyní tým potřebovat, aby si Suárez tuto formu alespoň udržel.

Zdroj: barcablaugranes.com, instagram.com (účet viscafcb)
Foto: barcablaugranes.com

Komentáře

vikinecek

4
2018-10-22 12:09:11

Podľa mňa proti Interu dostane od začiatku šancu Dembele ( rád by som bol za Malcoma, aspoň na druhý polčas, ale neverím tomu veľmi ) a ak nezažiari, tak v El Clásicu nasadí Valverde 4 záložníkov a vpredu Coutinha a Suaréza...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.