Pol Martínez, Barça TV: Zítra (tiskovka proběhla včera - pozn. přek.) budete hrát o důležité tři body. Očekáváte jiný, agresivnější Inter?

Ernesto Valverde:Očekáváme podobného soupeře, ačkoliv více agresivnějšího v presinku, protože hraje doma. Inter hraje intenzivně a chce dominovat zápasu. Chce tlačit a udělat všechno pro to, aby byl tuto sezónu úspěšný. Jeho tým je v dobré fdormě, vysoko v lize a Lize mistrů. Střetnutí bude určitě obtížné - na tomto stadionu to ani nelze jinak.

Helena Condis, Cadena COPE: Jak se cítí Leo Messi? Viděli jsme, jak z letadla vychází s úsměvem na tváři. Kdo rozhodne, jestli nastoupí - vy sám nebo lékaři?

Ernesto Valverde:Musíme počkat na trénink. Vzal jsem s sebou všechny dostupné hráče a Leo se nachází v takovém momentu, že už může být dostupný. Co se týče hry a pohybu, je v pořádku, ale musíme počkat. Uvidíme, jestli si bude věřit. Musí si tím být jistý., Uvidíme.


Ernesto Valverde na včerejší tiskovce

Ferran Martínez, Mundo Deportivo: Po utkání ve Vallecas jste řekl, že jste udělal změny proto, aby byl tým přesvědčivý. Očekáváte zítra něco podobného nebo se možná více soustředíte na kontrolu nad hrou?

Ernesto Valverde:Ve fotbale záleží na jednom i druhém. Potřebujeme kontrolovat hru, abychom byli schopní si vytvářet gólové příležitosti. Zkoušíme dominovat tím, že si držíme míč a Inter dělá totéž. Má brankáře, který hraje dobře nohama a záložníky, kteří se snaží zahajovat akce z obranné linie. Pokud však chcete vyhrát, musíte být zároveň přesvědčiví v obou pokutových územích. Není to jen o přemisťování se s míčem. Akce musíte i zakončit.

Xavi Lemus, TV3: Jak si ceníte toho, že si už zítra můžete zajistit postup z prvního místa ve skupině? Jak přistupujete k zápasům, které vám zbyly?

Ernesto Valverde:My i Inter jsme v dobré situaci v obtížné skupině. Nechci příliš přemýšlet; připravujeme se na zítřejší duel a nejdeme dál. Chceme vyhrát a zajistit si postup, ale ještě nemáme nic jistého, stejně jako ostatní celky.


Ernesto Valverde na včerejší tiskovce

Marta Carreras, Catalunya Radio: Jak vysvětlujete to, že si v této sezóně vedete v lize hůře než v Lize mistrů?

Ernesto Valverde:Někdy otázky naznačují, že máme jistý postup a to není tento případ. Musíme zachovat klid. Vyhráli jsme tři zápasy v Lize mistrů a je to úpsěch, ale v obou soutěžích jsme trpěli. V prvním duelu s Interem jsme si až do konce nebyli jistí výsledkem a zítřejší zápas bude pro Inter podobný těm, které hraje v Serii A - intezivní, opravdu bojovný a půjde si v něm od samotného začátku pro vítězství. Budeme muset trpět a pokusíme se vyhrát.

italský novinář: Co se změní pokud zítra nastoupí Nainggolan?

Ernesto Valverde:Nebudeme si nic nalhávat, je to důležitý hráč a dává tým hodně. Dodává mu spoustu energie díky útokům z druhé vlny a střelbě. Bereme v potaz fakt, že může zítra hrát. V poslední době se dobrou formou blýsknul také Borja Valero. Uvidíme tedy, jaký tým postaví.


Ernesto Valverde na včerejší tiskovce

Adrià Albets, Cadena SER: Pokud se Messi bude cítit sebevědomě a dostane zelenou od doktorů, nastoupí od první minuty nebo až ke konci, aby se snížilo riziko?

Ernesto Valverde:Existují čtyři možnosti. Dvě jste už řekl, další je lavička náhradníků po cleý zápas a poslední absence povolání. Nevím, co se stane na tréninku. Určitě však nebudeme riskovat.

Germán García, Radio Nacional: Zaměřil jste se při přípravách na tento zápas více na duel na Camp Nou nebo na poslední utkání Interu v lize, v němž zvítězil 5:0?

Ernesto Valverde:Zaměřil jsem se na všechno. Nainggolan nastoupil v tom posledním a skóroval. Pamatujeme na všechny zápasy, včetně toho proti Laziu, které skončilo 3:0.


Ernesto Valverde na včerejší tiskovce

Alfredo Martínez, Onda Cero: Luis Suárez byl v době Messiho absence lídrem týmu. Někteří tvrdí, že Coutinho tuto vlasntost nemá. Myslíte si, že mu chybí pravidelnost v jeho hře?

Ernesto Valverde:Chceme, aby se Coutinho zapojoval do hry, protože je v ní naším pevným bodem. Musí se však vzít do úvahy i kontext. Zápas proti Realu byl naprosto odlišný oproti tomu s Rayem. Na Vallecas na nás soupeř čekal vzadu a bylo obtížné hrát mezi řadami. V El Clásicu se Coutinho prosadil. Myslíme si, že nám dokáže pomoci, jak to doposud ukázal. Vždy můžete být lepší a my všichni na tom pracujeme.

italský novinář: Zápas se nikdy neprohrává kvůli absenci jednoho hráče, ale je podle vás více důležitá přítomnost Messiho nebo účast Nainggolana?

Ernesto Valverde:Na tuto otázku se odpovídá těžko. Spalletti by vám řekl, že účast Nainggolana, já zase přítomnost Messiho a to díky tomu, co pro nás znamená. Jde o dva důležité hráče, kteří chybí svým týmům. Fotbal je týmovou hrou a neprohrává se kvůli jednomu nebo nevyhrává kvůli druhému.


Ernesto Valverde na včerejší tiskovce

italský novinář: Spalletti řekl, že byl velmi překvapen vaší desetiminutovou rozcvičkou na Camp Nou. Pokud by se něco takového stalo v Itálii, prohrál by tým podle jeho slov 0:18. Co si o tom myslíte?

Ernesto Valverde:Pokud tomu tak je, rád bych zítra viděl Inter rozehřívat se 10 minut. Každý celek má svou rutinu, která je pro něj výhodnou.

Jordi Quixano, El País: Líbí se vám Spallettiho hra? Říká se, že přikládá velký důraz detailům.

Ernesto Valverde:Neskrývám, že se mi líbí. Inter je odvážný tým, má plán, kterého se drží a útočí na svého protivníka. Do toho riskuje, je agresivní a dobře brání. Můžete vidět, že má vítězného ducha, který mu nyní přináší výsledky ve formě skvělé série. Opravdu se mi líbí herní styl Interu.

Marta Ramon, RAC1: Jak důležitý je zítřejší Messiho návrat?

Ernesto Valverde:Vážně? (smích) Myslím si, že je lepší jej mít s námi a to hlavně díky tomu, že pak máme větší šanci. Je důležité, aby se zotavil co nejdříve to bude možné.

Carles Escolán, Radio Marca: Jak moc vás znepokojují inkasované branky od horších soupeřů?

Ernesto Valverde:Pracujeme na vytváření gólových šanci a vím, že hrajeme riskantně. Barça tak hrála vždy a soupeř může díky tomu udeřit z protiútoků. Chceme inkasovat co nejméně gólů a máme své vlastní způsoby. V minulém ročníku jsme si vedli o něco lépe, nyní je to horší. Uvědomujeme si, že se musíme zlepšit a rozdíl ve skóre je nejdůležitějším. Když máme problémy vzadu, chceme je řešit v útoku. Soustředím se rovněž na počet šancí ze strany protivníků. Někdy jich je více, někdy strašně málo, ale dokáží jich využít.


Ernesto Valverde na včerejší tiskovce

Jordi Blanco, ESPN: Má v kontextu zítřejšího zápasu jakýkoliv význam ten v Římě z poslední sezóny

Ernesto Valverde:Trochu, protože nastoupí Nainggolan. Musíte se poučit ze všech svých selhání. Pokusíme se o to a vyřešíme problémy, které má náš soupeř. To však neznamená, že se někdy nestane katastrofa. Chceme však zopakovat ta utkání, ve kterých jsme si vedli dobře, jako například to proti Tottenhamu.

Mediaset Italia: Uvažoval jste nad jakýmkoliv speciálním plánem, jak zastavit Icardiho?

Ernesto Valverde:Chceme toho dosáhnout s pomocí naší hry a myslím si, že Inter si myslí totéž o nás. Dle mého názoru bude klíčovým to, kdo bude dominovat hře. Je však jasné, že si musíme dát na Icardiho s Nainggolanem pozor.


Ernesto Valverde na včerejším tréninku

FOX Sports: Často stavíte na hřišti Vidala na Arthurově postu. Jaký je mezi nimi rozdíl? Co mění na hřišti?

Ernesto Valverde:Jsou to naprosto odlišní fgotbalisté. Cítím, co nám mohou oba dát a také záleží na tom, jak se vyvíjí utkání. Někdy potřebujeme energii a dostávat se do vápna, což dělá Vidal. Arthur nám dodává klid, kontrolu a držení míče.

Sport: Chtěl byste, aby Jordi Alba brzy prodloužil smlouvu?

Ernesto Valverde:Chci, aby byl spokojený a šťastný. Pokud to bude tady, skvělé. Je to záležitost jeho a klubu.

Xavi Hernández, Diario Marca: Učinil Arturo Vidal krok kupředu k tomu, aby si zasloužil start v úvodní jedenáctce?

Ernesto Valverde:Když přicházejí nový hráči, vždy uvažují nad tím, jak je lze začlenit do týmu. Až do zápasu ale nemůžete vědět, kdo si zahraje, protože nevíte průběh událostí. Vidal dobře trénuje, má entuziasmus a dává nám na place extra impuls. Uvažujeme nad jeho startem od začátku a dokáže nám dát něco jiného. Uvidíme.


Vyjádření pro Barça TV

Pokud vyhrajeme, budeme na čele skupiny, čili je to příležitost postoupit po čtvrtém skupinovém utkání. To je důležité, vzhledem k těžké skupině, ve které se nacházíme. Uvidíme, co se stane zítra, ale hrajeme proti Interu, který bude doma, bude zde mít fanoušky a je opravdu dobrým týmem, což dokazuje v italské lize.

Zítra nás čeká těžký zápas, v němž je hodně v sázce. To je na konci dne to důležité. Uvidíme. Stejným způsobem jako my si povede i Inter, jenž naposledy rotoval sestavou a nechal odpočívat hráče. Bude to obtížné střetnutí, stejně jako to na Camp Nou.

Myslím si, že budou více agresivní v dobrém slova smyslu. Půjdou po vítězství, budou tlačit vysoko na hřišti a snažit se ujmout iniciativy a dominovat. Tam se bude bojovat. Přepdokládáme tvrdou bitvu mezi dvěma celky, které chtějí mít kontrolu nad hrou.

 

 Video

Sestřih z vyjádření Ernesta Valverdeho před venkovním zápasem proti Interu Milán v rámci Ligy mistrů (5. listopadu 2018)

Záznam z tiskových konferencí Sergiho Roberta a Ernesta Valverdeho a tréninku FC Barcelony před venkovním utkání s Interem Milán v rámci Ligy mistrů UEFA (5. listopadu 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, sport-english.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com, youtube.com (účet FC Barcelona)

 

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.