Alfredo Martínez, Onda Cero: Chcete si zítra (tiskovka proběhla včera - pozn. přek.) zajistit první místo ve skupině a zbavit se špatného dojmu, který jste zanechali po posledním výjezdu do Itálie, že?

Sergi Roberto:Víme, že pokud vyhrajeme, ujmeme se prvního místa ve skupině a tak půjdeme na plac s touhou hrát. V předchozích sezónách, stejně jako té poslední, se nám venku pnedařilo, ale už ve Wembley jsme odehráli skvělé utkání a ukázali, že se to změnilo. Doufám, že totéž se stane zítra.

Marc Marbà, pořad „La porteria“ na BTV: Luis Suárez se nedávno vyjádřil k sebekritice týmu. Jak vám může pomoct zápas s Rayem pomoci zítra?

Sergi Roberto:V utkání s Rayem jsme začali dobře a později soupeř tlačil o něco více. Myslíme však i na zápasy proti Seville, Realu a Interu a podobně chceme zahrát i zítra.


Sergi Roberto při včerejší tiskovce

Pol Martínez, Barça TV: Jak důležité jsou zítřejší tři body vzhledem k tomu, že vám mohou dát první pozici?

Sergi Roberto:Výhry jsou důležité vždy, stejně jako skončit první ve skupině. Někdy ale ani nezáleží na tom, s kým hrajete, protože všichni soupeři jsou obtížní a můžete dostat stejně silného protivníka, jako kdyby jste skončili druzí. Vítězství nám může darovat trochu klidu. Chceme jít na hřiště s myšlenkou, že to je jen další zápas, hrát naším stylem a zlepšit se. Budeme bojovat a pokusíme se implementovat naší hru.

Manuel Oliveros, Cadena COPE: Jak se cítí Leo Messi? V jaké se nachází náladě?

Sergi Roberto:Je šťastný z toho, že už je s týmem, ačkoliv ještě od doktorů nedostal povolení. I my jsme šťastní, že jel do Milána s námi. Jsou to dobré zprávy pro celý tým.


Sergi Roberto při včerejší tiskovce

Adrià Albets, Cadena SER: Posledních pět zápasů bez Messiho jste vyhráli. Mysleli jste si, že to bude těžší?

Sergi Roberto:Bez něj jsme byli trochu znepokojení, protože je naším nejdůležitějším hráčem a nejlepším na světě. Je normální, že nás jeho absence ovlivní. Vyhráli jsme všechny zápasy, ale jsme rádi, že se přidal ke skupině. Nevím, jestli bude moci zítra nastoupit, ale je dobré jej mít zpátky pro týmového ducha.

Xavi Lemus, TV3: Posilují vás jako tým výhry ve všech zápasech bez Lea? Co pro vás znamená, že se vrací do hry?

Sergi Roberto:Samozřejmě je to pro nás důležité. V předchozích zápasech jsme se na hřišti ukázali v dobrém světle a nyní v tom chceme pokračovat. Chceme si navzájem pomáhat a dokázat, že máme široký kádry. Nejsme bez Lea tak silní, ale ukázali jsme, že i tak máme silný tým.

Xavi Hernández, Diario Marca: V době nepřítomnosti Messiho udělal Luis Suárez krok kupředu a dal spoustu branek. Tři z nich padly po tvých nahrávkách. Jak si navzájem rozumíte? Pracujete na tom?

Sergi Roberto:Je to spontánní, aby to vyšlo v průběhu zápasu. Luis je útočník a nejblíže brance, takže je nejjednodušší nahrát jemu. I přesto všechno si s ním dobře rozumím a jsem rád, že dal poslední dobou tolik branek. Doufám, že mu i nadále budu moci pomáhat.

Germán García, Radio Nacional: Po třech velmi dobrých zápasech jste měli v souboji s Rayem nějaké problémy. Jste motivováni zápasy s týmy, které po vás požadují více?

Sergi Roberto:Všechny zápasy nabízejí tři body a všechny jsou pro nás důležité. Napětí spojené s utkáním proti Realu nebo Interu je jiné, ale víme, že abychom vyhráli titul, je zapotřebí vyhrát i s Rayem, které je poslední v tabulce. Na konci sezóny je to velmi důležité a tak jsme rádi za zisk tří bodů.


Sergi Roberto při včerejší tiskovce

Ferran Martínez, Mundo Deportivo: V poslední době jsi patřil k jednomu z nejdůležitějších hráčů na hřišti. V jaké formě se nacházíš podle sebe samého?

Sergi Roberto:Jsem rád, že mohu pomoci týmu, což se mi poslední dobou daří asistencemi. Důležitý je ale kolektiv. Hrajeme velmi dobře a chceme tak pokračovat i dále. Čekají nás důležité zápasy a snad bude všechno stejné, jako teď.

Marta Ramon, RAC1: Čí záměry jsou větší - Messiho k návratu do hry nebo vaše v očekávání jeho návratu?

Sergi Roberto:Všichni chtějí totéž, protože tým je s ním silnější. Jsme rádi, že se už uzdravil, ačkoliv od doktorů ještě nedostal zelenou.


Sergi Roberto při včerejší tiskovce

Carles Escolán, Radio Marca: Chápu, že fotbal je týmovou hrou, ale už nyní - po jedenácti kolech - jste obdrželi stejný počet branek, jako v minulém ročníku po třiceti. Obáváte se úrovně vaší defenzívy?

Sergi Roberto:Je pravdou, že dostáváme více branek. Musíme být sebekritičtí a napravit to. Jsme však klidní - vedeme v lize a daří se nám i v Lize mistrů. Hrajeme dobře, ale sezóna je dlouhá a vždy se můžeme zlepšit.

Sport: Jsi posledním odchovancem, který se dostal do prvního týmu. Nyní zde je Aleñá a Chumi. Jaké bys jim dal rady? Jak důležitá je pro tebe La Masia?

Sergi Roberto:Jsem rád, že máme hráče, jako Aleñá. Je pravdou, že hraje za Barcelonu B, ale už se nachází v dynamice áčka. Má správné dovednosti na to, aby byl s námi. Později nám pomohou i hráči jako Chumi nebo Iñaki (Peña, brankář - pozn. přek.). Sám jsem odchovancem a tak vím, čím si prochází. Je to pro ně skvělý moment a doufám, že nám oni i další hráči rezervy pomůžou.


Sergi Roberto s Lionelem Messim při utkání v aktuálním ročníku Ligy mistrů UEFA

Xavi Hernández, Diario Marca: Na jaké pozici se cítí pohodlně? Vím, že chceš být sám sebou, ale co máš k dispozici, aby ses přiblížil Iniestovi?

Sergi Roberto:Časem se začnete dle mého cítit více pohodlněji a začnete dělat věci lépe. Doufám, že se dokáži zlepšit v mnoha aspektech na hřišti, abych pomohl týmu. Vždy říkám totéž - snažím se pracovat na hře na každé pozici. Když jsem na hřišti, chci vždy pomoct. Trochu více pohodlněji se cítím nalevo, kde jsem vždy nastupovat. Nezáleží na tom, jestli budu více vepředu nebo vzadu. Abych se přiblížil Iniestovi, musel bych se hodně zlepšit.

italský novinář: Očekáváš jiný Inter než ten na Camp Nou? Jeho hráči na tiskové konferenci řekl, že tým je v Serii A zvyklý na větší držení míče, ale v utkání s vámi toho nebyli schopni dosáhnout.

Sergi Roberto:Už na Camp Nou jsme věděli, že Inter rád drží míč - proto jsme využili presink. Doma se soupeř bude cítít lépe a pohodlněji, ovšem my se mu to pokusíme ztížit od začátku. Na míči jsme silnější. Bude to vyrovnaný zápas a cílem v něm bude nenechat je se usadit.

L'Esportiu: Vzdal ses hry v záložní řadě? Sezónu začínáš pokaždé s nadějí častějšího využití, ale nakonec skončíš jako krajní obránce.

Sergi Roberto:Nikdy jsem neřekl, že chci hrát v záloze. Jsem rád na hřišti a pomáhám týmu, nehledě na pozici. Jsem obráncem už dlouho a není to pro mě nic nového. Jsem šťastný, když nastoupím.


Sergi Roberto při včerejší tiskovce

chilský novinář: Arturo Vidal nyní příliš nehraje, ale sám Valverde pravil, že sezóna je dlouhá a že dostane šanci. Co dává tento hráč Barceloně?

Sergi Roberto:Hodí se nám do takových zápasů. Je zkušený a hrál v této lize. Doposud toho moc neodehrál, ale v zápase s Realem se dostal na plac a dal gól. Také na trénincích vidíme, že nám může pomoci. Ročník je dlouhý a potřebujeme všechny hráče. Možná nehraje tak moc, jak by chtěl, ale je v klidu a šťastný. Tvrdě pracuje a bude pro nás velmi důležitý.

brazilský novinář: V průběhu svého působení v La Masii jsi žil s Icardim, který měl leguána. Řekni nám o tom něco, jestli jej to stále baví.

Sergi Roberto:Na Maura se mě ptají neustále. Žili jsme spolu rok a Mauro míval leguána, ale ten byl klidný a zamčený v teráriu. Naštěstí jej nikdy nevypustil. S Icardim mám asociované dobré vzpomínky a přeji mu jen to nejlepší.


Vyjádření pro Barça TV

Ano, je pravdou, že se aktuálně nacházíme v dobré formě. Nasbírali jsme několik vítězství v řadě a hráli jsme dobře. V posledním utkání venku s Rayem to pro nás bylo trochu těžší, to je pravda. O výhru jsme museli zabojovat až do poslední minuty. Jinak se ale tým nachází v dobré fazóně a chceme si jí udržet.

Venkovní duel s Tottenhamem jsem zmeškal a tak zítřejší zápas bude speciálním. Hrát v Lize mistrů na skvělých stáncích je vždy pěkné a chceme podat velmi dobrý výkon.

Je to opravdu důležité. Víme, že se nacházíme v těžké skupině a situace v ní je taková, že pokud zítra vyhrajeme, budeme první. To by pro nás bylo dobré. I když jde o první místo, budeme to zítra brát jako další zápas. Myslíme na zítřek, trénujeme a odpočíváme.

 

 Videa

Sestřih z vyjádření Sergiho Roberta před venkovním zápasem proti Interu Milán v rámci Ligy mistrů UEFA (5. listopadu 2018)

Záznam z tiskových konferencí Sergiho Roberta a Ernesta Valverdeho a tréninku FC Barcelony před venkovním utkání s Interem Milán v rámci Ligy mistrů UEFA (5. listopadu 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, sport-english.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com, uefa.com

Video: fcbarcelona.com, youtube.com (účet FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.