Barça a Liga mistrů

Myslím si, že tato generace umístila klub na jinou úroveň. Barça hrála z historického hlediska vždy dobrý fotbal, ale bylo pro ní těžké vyhrávat důležité trofeje. Získávala ligové tituly, ale nikdy nevyhrála evropský pohár - až v roce 1992 pod Johanem Cruyffem. Pak zvítězila až v novém formátu podruhé a to v roce 2006 a od té doby došlo ke změně mentality, která následovala Cruyffovu filozofii. Potřebovali jsme však vítěznou mentalitu a přišel hráč, který změnil všechno. Messi. To znamenalo, že jsme vyhráli více Lig mistrů, kterých nyní máme 5 a díky tomu jsme se přidali mezi nejlepší celky v Evropě co se trofejí týče a vzhledem k tomu, jakým způsobem hrajeme, se řadíme i mezi ty nejuznávanější.

Vítězství ve Wembley

Pro mě to bylo velmi emotivní. Byl to unikátní a velmi vzrušující okamžik a mělo to speciální význam kvůli tomu, čím vším si Abidal a také jeho spoluhráči prošli. Od Puyiho to bylo skvělé gesto, jež o něm hodně vypovídá jako o kapitánovi. Ze sportovního hlediska to byl jeden z nejlepších zápasů v barcelonském dresu, na které vzpomínám. S tím gestem to byla třešnička na dortu toho historického dne na stadionu ve Wembley, který byl pro klub vždy speciálním. Ať už na mezinárodní úrovni, jelikož jsme zde vyhráli svou první trofej a pak v roce 2011 - tak na té osobní, jelikož jsem zde proti Tottenhamu odehrál svůj 100. zápas.

Úspěšná éra pod Pepem Guardiolou

Mezi lety 2009 a 2011 jsme hráli překrásný, úchvatný fotbal. Měli jsme štěstí, že se nám povedlo seskupit skvělou generaci fotbalistů, z nichž většina prošla La Masiou, což rovněž znamenalo hodně. Přidávalo to velký důraz na vítězství.

Šesté vítězství v historii

Je nám jasné, na jaké úrovni musíme být, ale musíme odvádět svou práci. Dle mého je to závazek vůči fanouškům a myslím si, že bychom to měli zvládnout. Víme, že uděláme všechno pro to, abychom v této sezóně Ligu mistrů vyhráli a pokusíme se být na úrovni, na které dokážeme být konkurenceschopní, abychom mohli tuto soutěž vyhrát, v což doufají i fanoušci. Chceme opět zvednout nad hlavy ten pohár pro vítěze. Uvědomujeme si, jak složité to bude a že když máte den blbec, můžete být vyřazeni ze soutěže. To s sebou nese a nesmíte si to v ní dovolit. Od první minuty v prvním zápase musíte jít na hřiště s myšlenkou, že to může být vaše poslední šance postoupit. Doufejme tak, že se to tento rok povede. Víme, že Barça je historickým klubem, který má na svém kontě pět triumfů a mnoho z nich v posledních letech. Jsme přesvědčeni, že to znovu dokážeme.

Pocity před 100. startem

Před ním jsem cítil nostalgii a samozřejmě velkou radost, jelikož jsem zažil velmi úspěšnou kariéru. Zkušenosti z Ligy mistrů mi umožnili vyvinout se z individuálního hlediska.

Stadio Olimpico

Je to jedno z míst, kde jsem zažil nejlepší a nejhorší okamžiky v Lize mistrů.

Sir Alex Ferguson

Když o vás mluví tak pochvalně někdo takový, znamená to, že jsme s Barcelonou dosáhli skvělých věcí.

Sir Alex Ferguson

Když o vás mluví tak pochvalně někdo takový, znamená to, že jsme s Barcelonou dosáhli skvělých věcí.

 

 Video

Gerard Piqué o svých 100 startech za FC Barcelonu v Lize mistrů UEFA

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.