FC Barcelona má jako první matematickou jistotu postupu do osmifinále Ligy mistrů UEFA 2018/19 a to se dvěma koly skupinových bojů k dobru. Jedná se už o patnáctý takový počin v řadě, který v ročníku 2004/05 odstartoval nizozemský kouč Frank Rijkaard. Po brance Malcoma Oliveiry z 83. minuty přitom byla blízko i zajištění prvního místa, kde už nyní drží turnajový rekord v podobě jedenácti triumfů za sebou. Nakonec si ale díky vyrovnání Maura Icardiho, jež přišlo o čtyři minuty později, musí na tuto jistotu a dvanácté první místo ještě počkat.

Mnozí se přitom domnívali, že právě trefa ex-barcelonského kanonýra, nyní válčícího v barvách Nerazurri, nezajistí ani postup. Tottenham sice porazil PSV v druhém včerejším klání ve skupině B 2:1, ovšem jinak mu náleží až třetí příčka se čtyřmi body. O tři více má Inter a deseti body se může pochlubit FCB. Na dně tabulky je klub z Eindhovenu, který má bod pouze jeden. Teoeriticky ještě může dojít na situaci, kdy by první tři celky měly shodně 10 bodů, což by se stalo, kdyby Barcelona padla se Spurs i PSV, Inter porazil PSV a Spurs právě Inter.

I tak by ale Barça měla posutp jistý díky tie-breaku. Pravidla UEFA totiž hovoří o vytvoření tzv. „mini-ligy“ mezi těmito třema celky s tím, že výsledky proti PSV by se v ní anulovaly. Barça získala proti Interu a Tottenhamu 7 bodů, zatímco Kohouti nezískali ze svých zápasů proti těmto celkům ani jeden, čili ať už by se stalo cokoliv, nemají nárok na předskočení Barcelony v pořadí. Dodejme, že los proběhne 17. prosince v Nyonu. První zápaasy se odehrají 12./13. a 19./20. února, zatímco odvety, kde budou hrát doma vítězové skupin, 5./6. a 12./13. března.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.