Absence Lionela Messiho

Nechtěli jsme s Leem riskovat. Na tréninku si všichni dáváme pozor, ale věděli jsme, že dnešní (vyjádření proběhlo včera - pozn. přek.) zápas bude takový, jaké bylo. V utkáních se objevují pády, které nemůžete ovládat. Bylo to jednoduché rozhodnutí. Chtěl jsem, aby přijel celý tým a nechat Lea trénovat, aby věděl, jak se cítí. Nebudeme si nic nalhávat: trénink není totéž co intenzivní zápas tohoto kalibru plný soubojů. Mluvil jsem s Messim a všechno bylo jasné.

Průběh utkání

Pocity jsou pozitivní, jelikož jsme postoupili. To bylo naším hlavním cílem, ale především jsme chtěli vyhrát a zajistit si první místo. Odehráli jsme skvělý zápas. Když se ohlédnu za zápasem, udělali jsme v něm všechno, co jsme mohli, abychom v něm zvítězili, ale scházela nám efektivita. Máme trochu pocit, že nám dva body protekly mezi prsty. Budeme však vzpomínat na to, jak dobře tým zahrál a jak vstoupil do utkání. Zasloužili jsme si více. Inter si v posledních minutách vedl velmi dobře. V této fázi zápasu vybojoval už mnoho bodů, ale my jsme spokojení, jelikož jsme si s dvoukoilovým předstihem zajistili postup.

Malcom Oliveira

Jsme s ním spokojení. Umí dobře udeřit a ukázal skvělou efektivitu, která nám scházela. Je to hráč, který má dobrou střeleckou bilanci. Aktuálně se mu nedostává tolik herního času, nicméně jeho gól, který dal ke konci střetnutí, nás dostal do osmifinále. Doufejme, že mu to dodá sebevědomí. Každým dnem se snaží zlepšovat. Je mladý, tvrdě pracuje a může se ještě hodně zlepšit.

Inter Milán

Jde vidět, jak je vyžadující. Inter nás dnes zatlačil velmi vysoko a ztížil nám vyvezení míče zezadu. Vždy chce útočit a hrát agresivně v presinku. Podle mého jsme si s tím poradili dobře a také na něj zatlačili. Byli jsme schopní vybojovat míč na různých pozicích a nenechali jsme soupeře tolikrát vystřelit, stejně jako v prvním utkání. Na Inter si je třeba dát pozor, jelikož se nikdy nevzdává. Je to v jeho genech - Tottenhamu vzal tři body v rozmezí dvou minut a nám jeden v poslední pětiminutovce. A se stejným bojovným duchem odehraje odvetu s Tottenhamem.

Philippe Coutinho

Ve spoustě momentech přebral zodpovědnost za hru. Hrál velmi dobře. Je zřejmé, že měl velkou motivaci. Škoda, že nedal branku, stejně jako v případě Luise.

Luis Suárez

Od první minuty odehrál skvělé utkání. Je třeba hledat efektivitu a on je na ní expert.

Mauro Icardi

Je to skvělý útočník, ale my jsme spokojení s hráči, které máme. Na Icardiho je vždy si třeba dávat pozor, protože se pořád někde objevuje.

 

 Video

Ernesto Valverde, Malcom Oliveira a Clément Lenglet po venkovním utkání proti Interu Milán v rámci Ligy mistrů  UEFA (6. listopadu 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.