Zaskočila vás absence Messiho?

Messi je fenomenálním fotbalistou a Barça je skvělá i bez něj. S Messim je však ještě silnější. Nelíbí se mi, když Messi nemůže hrát z důvodu zranění.

Jak hodnotíte průběh utkání?

Mám dojem, že je obtížné nás porazit co se charakteru týče. Jsem velmi pyšný na to, jak se zachovali mí hráči. Splnili jsme naše očekávání, pořád jsme se nabízeli a naše morálka zůstává netknutá. Naše reakce byla podle mého fenomenální. Ukázali jsme naší osobnost, po mentální stránce jsme byli velmi dobří a zapojil se celý tým. Myslím si, že jsme si Icardiho branku zasloužili, protože jsme byli silní po emotivní reakci na inkasovaní. Po brance na 1:1 se hráči rychle vrátili do hry a to je ten správný přístup. Podívejte se na tu branku - Icardi po jejím vstřelením rychle vzal míč a spolu se všemi hráči se vrátil do středového kruhu. Chtěl vyhrát a to hovoří hodně o tom, jak uvažujeme.


Luciano Spaletti při včerejším duelu

Zasloužila si Barcelona vyhrát?

Je to úchvatný tým, kterému je velmi obtížné sebrat míč. Uvědomoval si, že se nám nedařilo držet míč a tak nás vysoko tlačil, abychom nemohli hrát tak, jak jsme chtěli. Měli jsme ještě více limitovat její hru, ale to je velice těžké, protože za Barcelonu hrají skvělí hráči. Stálo nás to hodně. Nechali jsme volné místo a Barcelona toho využila, přičemž ohrožovala naši obrannou linii. Je možné, že Barça si za první poločas zasloužila vyhrát, ale i my měli šance. Podle mého jsme si zasloužili remízu. Soupeř byl lepší, ale my se mu postavili a v pozdní fázi zápasu se dostávali do hry. Oni jsou perfektní a v první půli měli dvě nebo tři gólové příležitosti. My jsme však dokázali zareagovat v době, kdy se zápas zdál být rozhodnutým. Měli jsme štěstí.

Co říkáte na výkon Milana Škriniara, kterrého sledují celky jako Real Madrid či právě Barcelona?

Pokud by o něj Barcelona stála, musí zaplatit 100 milionů eur a kdybych byl na jejím místě, nechal bych dalších 20 jako spropitné. A pokud bych byl Real, tak bych přihodil dýško 40 milionů. Tak moc si jej cením.


Vyjádření pro oficiální klubový web inter.it

Chtěli jsme podat takový výkon, který by ocenili fanoušci a tým na to odpověděl správným způsobem. Byli jsme odvážní a v souladu s tím, co chtělo publikum. Už se zdálo, že to skončí bez branek a jejich branka přišla nečekaně. Naše reakce byla klíčová. Kluci to nezabalili.

V první půli jsme se trápili, protože se nám nedařilo držet míč a udělali jsme příliš mnoho chyb, které jim umožnily držet balón. V tom okamžiku byli silnější než my. Byl to zápas plný velkého úsilí, jelikož protivník má úžasnou kvalitu a nutí vás zůstat pevně na hranici vápna. A když pak vybojujete míč zpátky, je připraven na vás hned skočit.

Postup je v našich rukou, ale nesmíme si ho nechat proklouznout v našich zbývajících zápasech. Musíme do Londýna jet získat výsledek a být přesvědčeni o našich kvalitách.

 

Zdroj: fcbarca.com, uefa.com, sport-english.com, inter.it
Foto: uefa.com, sport-english.com, inter.it

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.