Královská španělská fotbalové federace (RFEF) sdělila ESPN, že odmítla nabídku, aby bylo finále Španělského superpoháru odehráno ve Spojených státech amerických. S návrhem na to, aby byl zápas mezi vítězem španělské ligy a španělského poháru odehrán v Americe, přišla společnost Relevent Sports, tedy organizátoři předsezonního International Champions Cup. „Nabídka od Relevent Sports odehrát zápas ve Spojených státech byla zamítnuta," řekla RFEF ESPN FC. Nebylo však řečeno, proč byla návrh zavržen či zdali federace neobdržela nějaké další nabídky na konání zápasů v zámoří.

Relevant je ta společnost, která v srpnu uzavřela 15letou dohodu s LaLigou, jejíž náplní má být odehrání ligového zápasu v Severní Americe, a to již od této sezony. LaLiga vybrala zápas mezi Gironou a Barcelonou. který by se měl konat v lednu v Miami. Jenže jak RFEF, tak FIFA jsou proti.

Španělský superpohár byl poprvé mimo hranice Španělska odehrán tento rok. Jednalo se o jednozápasové finále konané v Maroku, což byla další novinka, neboť od vzniku této soutěže v roce 1982 až do této sezony bylo pravidlem hrát 2 finálové zápasy. Barcelona v tomto utkání v Tangieru porazila Sevillu 2-1.

Zdroj: espn.com
Foto: marca.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.