Novinář Guillem Balague tvrdí, že se Neymar do Barcelonu znovu nevrátí, a to z jednoho klíčového důvodu - Katalánci si momentálně nemohou Neymara dovolit po finanční stránce. Expert na španělský fotbal si navíc není ani jistý dalšími potenciálními příchody typu Frenkie de Jong či Matthijs de Ligt.

Barcelona si nemůže dovolit Neymara, a to by měla být tečka tohoto příběhu,” řekl Balague v rámci relace FIVE Things pro Football Index. „Ve vztahu k příjmům jsou procentuálně platy naprosto obrovské. Plán pro příští sezonu je vrátit je zpátky na více přijatelnou hranici 69 procent, namísto 83, které byly v této míře minulou sezonu. Kdyby klub přivedl Neymara zpátky, tak by výdaje na jeho osobu nepředstavovala pouze přestupové částka, která bude mít minimálně hodnotu 200 milionů eur, ale také jeho plat - a to si Barcelona v současnosti nemůže dovolit.” 

Místo toho se tak snaží přesvědčit stopera de Ligta a centrálního záložníka de Jonga - oba jsou to Nizozemci, oba by do Barcelony perfektně pasovali. Nejsem si jistý, jestli si můžou dovolit oba dva, ale pokoušejí se o to. Éric Abidal, jenž je v Barceloně sportovním ředitelem, už s de Ligtem povečeřel, s de Jongem se pak spojil telefonicky. Snaží se o ně, i když de Jonga chtějí také ostatní kluby, a to včetně Manchesteru City.” 

Podle informací Swiss Ramble, jenž se zaměřuje na finanční stránku fotbalových klubuů, bude velkou zátěží pro klubový rozpočet plánovaná rekonstrukce Camp Nou, která má vyjít na 600 milionů eur, v rámci které má dojít k navýšení kapacity na 105 tisíc sedadel a pokrytí stadionu střechou. Předpokládaná doba finalizace projektu je naplánovaná na sezonu 2021/22 a klub doufá, že zhruba polovinu výše uvedené částky dodá sponzor, jehož jméno by stadion nesl (zhruba po dobu 20 let). Jak ukazují další statistiky Swiss Ramble, i samotné platy výrazně rozpočet zatěžují. V sezoně 2017/18 vzrostly o 43 % (147 milionů eur) z tehdejších 340 milionů eur na 487 milionů eur. Podíl platů se zvedl z 52 % na 70 %, přičemž právě tato cifra podle Asociace evropských klubů představuje strop. Celkově se fotbalové platy za poslední 4 roky více než zdvojnásobily.

Zdroj: tribuna.com
Foto: tribuna.com

Komentáře

momo9

6
2018-12-04 07:19:50

chcu znižiť vyplaty a zobrať Rabiota za 13 ročne?

Jhonys

2
2018-12-04 17:01:42

No je to průser, pokud teda přijde a pokud mu dají velký plat - jakože to tak vypadá, že je hodně na prachy. Tahle Bartomeuova politika je prostě do budoucna neudržitelná a myslím, že jeho protikandidáti si to uvědomují. Měli by se ale častěji ozývat a připomínat to.

Blaugrana

1
2018-12-05 07:10:05

Další věcí je to, že to asi bude pěkný ko**t. Vzhledem k tomu co předvádí v PSG, za které hrál X let a pak toto? Potom měl taky problém s národním týmem během MS2018, kde tuším odmítl odcestovat, protože neměl jistý základ? To jako čeká, že u nás bude pravidelně hrát? I když to je dost možné, že mu EV něco slibí jako s Rakitičem (vzledem k tomu že hrál po zranění všechny zápasy tak mi to přijde jako dost reálné). No každopádně já jsem proti tomuto příchodu, ať už z hlediska finančního nebo sportovního. Radši tam uvidím Arthura, Vidala i toho Rakitiče (když bude sem tam i odpočívat) nebo Coutinha a taky by se mohli nějaké minuty dostat Aleňovi, O. Busquetsovi případně R. Puig. V případě, že by přišel zadarmo a pak se za půl roku/rok prodal se ziskem tak bych to přežil, ale v té záloze by byl strašný přetlak...

Blaugrana

0
2018-12-05 07:11:36

Oh shit to mělo být na Rabiota...ani nevím jak se mi to podařilo hodit sem :D

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.