Nélson Semedo

Aleñá je skvělý hráč a svou šanci využil perfektně. Gratuluji mu, protože je velmi dobrý a tvrdě pracuje.

Vítězství bylo velmi důležité. Dobře jsme dnes (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.) zareagovali a odehráli znamenitý mač proti skvělému soupeři. Dali jsme dva góly a žádný nedostali, což jsou dobré zprávy. Jak jsem říkal, byla to z naší strany dobrá odpovědět a musíme v ní pokračovat. Vedeme si dobře a budeme i nadále takto pokračovat a pracovat, abychom netrpěli.

„(s Ousmanem Dembélém) Hodně si rozumíme na hřišti i mimo něj a myslím si, že to jde vidět.


Slavící Carles Aleñá po včerejším zásahu na 2:0

Carles Aleñá

Nejdůležitější k užití toho všeho byla výhra. Bez ní by to neznamenalo nic. Díky bohu a mým spoluhráčům za to, že se tak stalo. Jsem rád za to, jak to všechno proběhlo. Dát gól na Camp Nou před vlastními fanoušky a živě před svou rodinou je splněným snem a jsem velmi šťastný. Je to pořád, jakoby se to stalo před chvílí. Budu na něj vzpomínat do konce života, protože jde o můj první tady na Camp Nou.

Villarreal má skvělé hráče, kteří rádi drží míč a hrají jej. Díky Cazorlovi či Fornalsovi měl soupeř častěji tendenci dominovat hře. Nám se povedlo na to odpovědět a vstřelit druhou branku, po níž jsme byli více klidní.

Je to samozřejmě nejlepší hráč v dějinách a je mi velkou ctí s ním hrát. S Leem je všechno snažší. Jenom on vidí možnost takové přihrávky a udělá to tak, jak chce. Potom jsem se dostal do situace jeden na jednoho a jsem opravdu rád, že jsem se zde prosadil.

„(o Ousmanovi Dembélém - pozn. přek.) Už jsem to posledně říkal: neviděl jsem příliš mnoho hráčů s takovou osobností, ochotou riskovat a dělat si, co chtějí. Podporujeme jej a je začleněný do skupiny.

Musím využít šance, stejně jako naposledy v Copě del Rey nebo dneska. Potřebuji být ve správný čas připravený, aby trenér neměl pochyby o tom, koho postaví. Uvědomuji si, že se mi daří a nyní se musím chopit svých příležitostí.

 

 Video

Carles Aleñá, Nélson Semedo a Ernesto Valverde po domácím ligovém utkání proti Villarrealu (2. prosince 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.