Jordimu Albovi se dostalo uznání. Obránce původem z L'Hospitalet, jeden z nejlepších hráčů v této sezoně a důležitá postava při zisku nedávných trofejí, obdržel ocenění Katalánského sportovce roku. Toto ocenění je předáváno organizací UFEC (Unió de Federacions Esportives de Catalunya) a médiem Sport.

Odchovanec Barcelony, jenž prošel v La Masii jednotlivými úrovněmi, avšak do prvního týmu se vrátil oklikou přes Valencii, výrazně týmu v minulé sezoně pomohl k prvenství v LaLize i Copa del Rey. Alba je příkladem tvrdě pracujícího sportovce, jenž na hřišti vždy nechá vše, nehledě na důležitost zápasu či soutěže a jehož propojení s Leem Messim je jedno z nejlepších v klubové historii. Alba se také se španělskou reprezentací v létě zúčastnil Mistovství světa v Rusku, jeho pouť však ukončili domácí Rusové v osmifinále. Porota 22. Festa de l'Esport Català mu tak za jeho celosezonní skvělé výkony udělila trofej nejlepšího sportovce.

Posledním hráčem Barçy, který tuto trofej vyhrál, byl v roce 2015 Gerard Piqué. Předchozí roky si trofej domů odnesli takoví hráči jako Víctor Valdés, Xavi Hernández či Carles Puyol.

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.