Josep Lluis Nuñez

Rád bych se vyjádřil k jednomu z nejdůležitějších prezidentů v barcelonské historii, který nejdéle sloužil na této pozici. Do klubu jsem jako hráč přišel za jeho vlády a díky všemu, co dal tomuto klubu, si myslím, že to je důležitá osobnost. Na konci minulé sezóny mi poslal dopis gratulující k získaným trofejím v lize a Copě del Rey a za to, jak to všechno proběhlo. Řekl mi, že když se mnou podepisovali hráčskou smlouvu, neočekávali, že v budoucnu budu trenérem spojeným s tímto klubem a stejně tak jsem to nečekal ani já. Byl to emotivní dopis - takový byl Nuñez. Jsem mu vděčný a všichni mu děkujeme za to, co udělal pro klub a doufáme, že zítra (tiskovka proběhla včera - pozn. přek.) budeme moci věnovat vítězství právě jemu.


Jaký zápas očekáváte? Trenér Culturalu řekl, že při výsledcích jeho celku v lize, to nebude žádná sláva.

Pro tým Culturalu to je důležitý zápas. Vím, že v poslední době se mu nedařilo získávat dobré výsledky v lize. Vyhrát venku pro nás bylo obtížné a berte v potaz to, že jde o důležité zápasy proto, že máme hodně co ztratit. Musíme si vzpomenout na to, že to bývá těžké. Chceme samozřejmě vybojovat výhru a to pro naše fanoušky, to je hlavní. Cultural hraje velmi intenzivně, dobře bránil a očekávám totéž od zítřejšího soupeře. Potřebujeme najít odpověď na to, jak dobře si Cultural vede při protiútocích. Minulou sezónu hrál ve druhé lize a má důvody pro to, aby nás dostal do potíží. Nechceme být samo sebou příliš sebevědomí.

Co bude zítra těžší - připravit taktiku pro utkání nebo základní sestavu?

Se současným stavem týmu se musí do úvahu brát spousta elementů. Jsou hráči, kteří dle našeho názoru mohou odpočívat. Musíme si prohlédnout pravidla, abychom věděli, kdo může hrát. Počkáme do konce tréninku a uvidíme, jak se budou cítit Cillessen a Samper. Stejně tak počítáme i s Vermaelenem.

Aleñá byl oficiálně zaregistrován do prvního týmu.

Na tento krok na sobě dlouho pracoval. Vzhledem k okolnostem se to nestalo v létě. Chtěli jsme, aby se k nám přidal dříve, ale kvůli zranění a operaci jsme mu dali odmlku. Nyní je stoprocentním členem prvního týmu. Chtěli jsme jej zaregistrovat v lednu, ale urychlili jsme to kvůli zranění Rafinhi, navíc už s námi býval na tréninku. Chceme mu dát šanci a věříme, že se bude prezentovat přístupem, který všichni očekáváme. Doufáme, že si připíše více minut a že to půjde tak, jak si přeje. Krůček po krůčku se z něj stane důležitý hráč.

Jak byste popsal Clémenta Lengleta?

Lenglet je spolehlivým hráčem v každém ohledu. Je velmi profesionální a dobře adaptovaný do týmu. Stal se klíčovým hráčem, protože musel odehrát hodně minut. Normálně by byl rozdělený mezi dvěma nebo třemi hráči, ale kvůli zranění Umtitiho a Vermaelena Lenglet všechno převzal. Je to luxus mít jej v týmu.


Ernesto Valverde na tréninkovém hřišti

Přijde vám normální, že Messi bral na galavečeru Zlatého míče páté místo?

Nebudu soudit to, zdali se objevily nejasnosti. Ty musí objasnit jiní lidé. Pro nás je to absurdní, ale Modrićovi gratulujeme.

Jaký máte názor na situaci Athleticu?

Je mi velmi blízký a sleduji jej. Výsledky nejsou dobré, ale podle mého tam jsou pozitiva. Athletic už v takových situacích byl a já měl šanci to zažít, když jsem tam pracoval. V tomto klubu jsou schopní se v těchto časech sjednotit a stejně tomu tak bude i teď.

Má Barcelona prostor ke zlepšení?

Uvědomujeme si to. V některých zápasech jsme nehráli dobře v druhém poločase. Pak tu byly rovněž zápasy s Realem, Interem nebo Tottenhamem, ve kterých hrál tým skvěle a na to se chceme zaměřit. Letošní ligový ročník je obtížný. Všechny týmy venku těžko vyhrávají, nejsme to jenom my. Všechno se usadí v okamžiku, kdy jeden z týmů bude pravidelený a přesvědčivý. My takoví nejsme. Známe naši hranici a musíme se jí držet.

Co byste vzkázal fanouškům?

Aby stáli při nás. Tento duel bude trošku odlišný kvůli počtu lidí na tribunách. Nehledě na to, co zde řeknu, musíme náš vzkaz prokázat i na hřišti. Od začátku musíme hrát naši hru a nenechat protivníka dostat se do akce.


Ernesto Valverde při tiskové konferenci

Bude tento zápas zkouškou pro hráče jako Denis Suárez?

Na každý zápas můžete pohlížet jinak - jako na zkoušku, na šanci či na nepříjemnou povinnost. Vždy to nějak jde. Tohle je však pokus pro Denise, Messiho a všechny ostatní. Nebude to pro nikoho oddech.

Jak se cítí Luis Suárez?

Jsme optimisté. Zítra hrát nebude, ale neznamená to, že nebude připraven na sobotní střetnutí.

A Sergi Roberto?

Nemůže riskovat, takže nevím. Nyní jej vyhlížíme v trochu delší perspektivě - blíže Vánocům. Pokud se uzdraví dříve, budou to skvělé zprávy.

Existuje hráč, na kterého se chcete zítra obzvláště zaměřit?

Obecně vzato to jsou všichni. Objeví se změny a hráči, kteří toho odehráli méně, dostanou své minuty. Nesledujeme konkrétní hráče. Nejdůležitější je vítězství.

 

 Video

Sestřih z vyjádření Ernesta Valverdeho před domácím pohárovým zápasem proti Culturalu (4. prosince 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.