Asi největší novinou včerejší jednotky na Camp Tito Vilanova, hlavním place areálu Ciutat Esportiva Joan Gamper, byla zelená pro Jaspera Cillessena a Thomase Vermaelena, kteří tak nechyběli na soupisce.

Stejně jako v pondělí i tentokrát cvičili s áčkem také béčkaři, konkrétně Iñaki Peña, Guillem Jaume, Chumi, Jorge Cuenca, Juan Miranda, Oriol Busquets, Àlex Collado, Riqui Puig a Abel Ruiz. Samostatně pak cvičil Lionel Messi, jenž spolu s Gerardem Piquém a Jordim Albou dostali volno.

Vzpomínka na Josepa Lluíse Núñeze

Úternímu cvičení předcházela návštěva speciálního prostoru na Camp Nou určeného pro vzdání holdu Josepovi Lluísovi Núñezovi, nejdéle sloužícímu prezidentovi v klubové historii, který v pondělí zemřel a na jehož počest hráči navlékli černé pásky na své paže. Ten byl otevřený všem návštěvníkům od desáté do deváté hodiny v úterý, respektive od desáté do druhé odpolední ve středu. Pietní místo pak nenavštívili pouze fotbalisté, ale rovněž pozemní hokejisté a další profesionální, mládežnické či amatérské výběry. Chybět pak nemohla ani minuta ticha, kterou na svých trénincích drželi i ostatní výběry.

Absence Artura Vidala

Před výkopem ještě došlo k jedné drobné úpravě v nominaci, z níž vypadl Chilan Arturo Vidal. Důvodem byla horečka a jeho místo převzal Sergio Busquets. Dodejme, že vedle Vidala chyběli také zranění Arthur Melo, Luis Suárez (který se však objevil na hřišti), Rafinha Alcântara, Sergi Samper, Sergi Roberto a Samuel Umtiti.

 

Videa

Návštěva hráčů na pietním místě určeném pro Josepa Lluíse Núñeze a vyjádření trenéra Ernesta Valverdeho (4. prosince 2018)

Sestřih z úterního posledního tréninku před domácím pohárovým utkáním s Culturalem (4. prosince 2018)

 

 Fotogalerie

Úterní závěrečný trénink před domácím pohárovým utkáním proti Culturalu (4. prosince 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Video: youtube.com (účet FC Barcelona)

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.