Malcom Oliveira si v včerejším zápase vymknul kotník v pravé noze a dnešní testy potvrdily deseti až patnáctidenní rekonvalescenci. V ohrožení jsou tak starty ve všech posledních zápasech roku 2018. V lize Barça vyzve Levante a Celtu a možný návrat se bude odvíjet od . Na derby s Espanyolem či zápas proti Tottenhamu, ve které by měl velkou šanci nastoupit, jelikož mají Katalánci jisté první místo ve skupině, ale může určitě zapomenout. Jde o Malcomovo druhé zranění u Blaugranas, když v září utržil o něco vážnější zranění, které jej vyřadilo na 3 týdny.


Malcom Oliveira svíjející se na trávníku s bolavým kotníkem

Autor třetí branky večera, která byla po zásahu proti Interu při debut v Lize mistrů jeho druhou pro klub v devátém startu, byl nejprve ošetřen a zkoušel hrát, nicméně rozsah zranění mu to neumožnil a tak se slzami v očích opouštěl hřiště. Na cestě do kabiny ho alespoň vyprovodil potlesk přítomného šestasedmdesátitisícového publika. Barcelona už tou dobou měla vyčerpané všechna tři střídání a tak musela v závěrečných minutách dohrávat o deseti mužích. Na výsledek 4:1 a z něj pramenící postup do osmifinále národního poháru přes Cultural Leonesu to ale vliv nemělo.

 

Zdroj: fcbarcelona.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Martin777

1
2018-12-06 16:24:28

Docela jsem si oddych. To není zas tak hrozný. Já osobně doufám, že se v budoucnu stane jedním z nejvytěžovanějších hráčů, hlavně po odchodu Suaréze.

Pajinos

0
2018-12-06 16:33:54

a co má Luis společného s křídelníkem (pokud jsi teda nemyslel Denise, který je křídlo, ale to se mi nechce věřit, jelikož jej všichni mají za středopolaře)?

Martin777

0
2018-12-06 16:55:52

já myslel útok Dembélé - Messi- Malcom.

Pajinos

-1
2018-12-06 17:11:22

no já to pochopil tak, že se bude využívat hlavně za Luise, což samozřejmě nedává smysl ... Coutinho má lepru, že s ním nepočítáš? nalevo může v klidu odehrát ještě 4-5 let na své úrovni - to, jak se vyvine po osobnostní stránce je už věc druhá, nicméně ta může v negativním slova smyslu potkat i Malcoma ... zvláštní, že na to, jak všichni ještě nedávno nadávali na Dembélého, se z něj už dělá jeden z hlavních pilířů do budoucna :D za mě pokud v létě vysolí šejci dobrý ranec, pustil bych ho, už jen kvůli tomu přístupu mimo trávník

Martin777

0
2018-12-06 19:06:33

no po odchodu Suareze jsem myslel, že by se tým mohl poskládat takhle Od zálohy Bus-Rakitič/Arthur - Coutinho a útok právě Dembélé - Messi - Malcom. Ale na Valverdeho je to až moc útočný :-)

Dody

2
2018-12-06 18:33:37

Martin777 : Takový útok nemá pod Valverdem smysl... Protože kdyby místo Messiho byl v sestavě Suárez, tak by formace hrála na hřišti ve složení 4-5-1 a s Messim, který se často stahuje až ke středním obráncům je formace něco ve stylu 4-6-0. Takže takový útok jen v případě jiného trenéra, který by hrál útočně.

+ pokud jde o toho Coutinha, tak toho bych viděl radši v záloze, tam předváděl lepší výkony, ale s našim trenérem poserou si o tom můžeme nechat jen zdát...

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.