Obraz utkání

Pocity jsou pozitivní, jelikož nám soupeř dopřál dobrý zápas od samotného počátku. Po prvním zápase jsme věděli, že Cultural je dobrý tým, který hraje intenzivně. Abychom se s ním mohli změřit, museli jsme hrát na plný plyn. Soupeř začal vysoko - tak, jako v prvním utkání - ale když jsme se dostali přes první linie tlaku a našli Aleñu, dařilo se nám lépe útočit. Museli jsme překonat tyto obtíže, jelikož protivník zahájil utkání dobře. Pak se nevzdával ani ve druhém poločsae za stavu 0:3 a byl to krásný zápas pro fanoušky. Jsme spokojení s postupem.

Satisfakce z výkonu béčkařů

Tento duel odehráli hráči, kteří dostali méně šancí a byli smícháni s členy kádru Barçy B. V daných momentech se soustředí pozornost na ně a byla to pro ně zkouška vzhledem k atmosféře, která byla skvělá. Odpověděli na ní dobře a doufám, že si na Camp Nou zahrají ještě víckrát.

Zranění Malcoma Oliveiry

Zdá se, že jde o vymknutý kotník. Odešel z placu po svých a doufáme, že jej to nevyřadí ze hry na příliš dlouho. Musíme počkat do zítřka (vyjádření proběhlo včera - pozn. přek.). Jde o stejný kotník, který si zranil i v létě a kvůli tomu se vystrašil.

Riqui Puig

Dal jsem mu obvyklé instrukce a šlo o střídání, které jsem měl v hlavě. Je to odvážný fotbalista. Hraje s velkou volností, neskrývá se, chce míč a dodává útoku i obraně velký impuls. Má před sebou skvělou budoucnost a já doufám, že dnes k ní udělal první malý krůček. Jsme s ním spokojení. Je dobré očekávat hodně od hráčů jako Aleña či Puig, ale musíte s nimi rovněž být trpěliví.


Ernesto Valverde udělující instrukce Riquimu Puigovi

Derby

V dnešním zápase bylo pro nás důležité postoupit a zkontrolovat hráče, kteří toho hrají méně často. Sobotní zápas bude hraný ve stejné intenzitě, jako ten dnešní, ne-li větší. Je to derby a to má vždy emociální faktor. Budeme tak hrát o více, než o tři body.

Změny po střetnutí v Copě del Rey

V zápasech Copy del Rey musíme využít celý náš tým a takové máme i záměry. Uvidíme, koho najdeme. Nemůžeme hrát jedenáct či třináct hráčů ve všech soutěžích. Když náhradníci poskytnou podobnou úroveň, bude to dobré.

Denis Suárez

Je hráčem prvního týmu a očekáváme jej v jeho nejlepší pozici. Dnes byl v útoku velmi aktivní. Zahrál si v zápase Ligy mistrů a doufáme, že ukáže svou nejlepší stránku.

Munir El Haddadi

Řeknu o něm totéž, co o Denisovi - je členem A-týmu a zahrál dobře. Už víme, že může být jendou z možností v době absence Luise. Zápas dokončil vyčerpaný a vydal ze sebe velmi velké úsilí.

 

 Video

Ernesto Valverde, Riqui Puig, Denis Suárez, Chumi a Juan Miranda po domácím pohárovém utkání proti Villarrealu (5. prosince 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.