Riqui Puig

Vždy se snažím hrát jak nejlépe dovedu, radostně a s úsměvem. Jestli jsem byl tak klidný? No, to nevím. Trochu se mi klepaly ruce a hlavně v prvním poločase jsem je měl spocené. Když už jsem ale přišel na hřiště, tak jsem měl stejný pocet, jako bych hrál na Miniestadi. Je pravdou, že tentorkát to bylo v přítomnosti dvaasedmdesáti tisíců lidí. Šlo o Copu, bylo půl desáté večer a tak je skvělé, že jich přišlo tolik. Děkujeme jim. Snažil jsem se jenom zahrát jak nejlépe umím a splatit důvěru, která ve mě byla vložena. Postupem času se na trávníku budu snažit dělat nové věci, ale teď dělám to, co je pro mě nejlepší a budu hrát jak nejjednodušeji to půjde.

Myslím si, že Ernesto má pravdu v tom, že to je první krok v mé dlouhé kariéře. Budu velmi šťasntý, když mi dá ještě takovou šanci, avšak mým týmem zůstává Barcelona B. Tento víkend pojedeme do Badalony a tam se pokusíme vyhrát.

Na začátku mě bolelo břicho. Pak uplynulo pár minut a bylo to lepší. Měl jsem dojem, že se dívám na hru ve Fifě. Všichni běželi kolem (smích). Poté jsem si uvědomil, že se to opravdu děje. Snažil jsem se na hřišti bavit jako malé dítě. Je to okamžik, za který by podle mě dali všichni všechno.

Všichni byli z mého debutu velmi šťastní. Jsou si vědomi mého odhodlání a toho, co jsem musel od dětství protrpět, abych hrál fotbal. Nebylo jednoduché zopakovat sezónu v Juvenilu B a tato premiéra na Camp Nou je pro mě splněným snem. Chodíval jsem na tento stadion už od svých tří let a Barçu jsem tak podporoval od mala. Dokážete si tedy představit, jak vzrušující to bylo. Zřejmě to budu několik dalších dnů vstřebávat.

Dnes (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.) usnu spokojený. Nyní půjdu se svými rodiči na večeři, abych oslavil tento okamžik. Pak si půjdu lehnout a zítra už bude nový den. S návratem do Barcelony B nebudu mít žádný problém. Pomáhají mi rovněž přátelé z prvního týmu, ten kádr je úžasný. Každý si v něm navzájem pomáhá a vždy jsem se mezi nimi cítil vítaný. Není to něco, co se stane přes noc. Vše proběhlo velmi plynule.

Denis Suárez si v té gólové situaci vedl opravdu dobře. Chtěl jsem mu zkrátka ten míč předat. Akademie byla vždy přítomná ve hře Barçy. Někdy zkrátka nejsou příležitosti k tomu, aby jste se ukázal a když se objeví, musíte je využít. Tohle je nejlepší klub na světě.

„(o nových sledujících na Instagramu) Ještě jsem neměl čas se podívat na telefon, navíc mám stejně vybitou baterku. Až se vrátím domů, tak se určitě v klidu podívám, co se tam děje.

Juan Miranda

Jsem velmi šťastný. Na možnost zahrát si tady jsem se těšil jako dítě. Věděli jsme, že jsme se z Leónu vraceli s hubeným vítězstvím a že budeme čelit obtížnému soupeři, který na Camp Nou přijede po nevysoké porážce a pokusí se nás zatlačit, aby odvrátil svůj osud v soutěži. Jde sice o tým ze Segundy División B, ale je nebezpečný. Museli jsme využít naše silné stránky, což jsme udělali.

Jsem velmi vděčný trenérovi Valverdemu a trenérskému štábu, Musím využívat těchto šancí, ale uvědomuji si, že mým skutečným týmem je Barça B.

Riqui má skvělé dovednosti a jeho hru si užíváte kdykoliv pobíhá na hřišti - ať už hraje za první tým nebo rezervu.

Oriol Busquets

Byl to dlouhý a těžký rok s tímto zraněním, ale jsem rád, že jsem si opět mohl zahrát na Camp Nou v barvách tohoto skvělého klubu. Od doby, co jsem se uzdravil, se cítím lépe a lépe. Bolest v koleni ustoupila a mám se čím dál tím lépe.

Není pochyb o tom, že La Masia tvoří spoustu talentů. Samozřejmě jsme strávili spoustu let hraním ve stejném stylu, vzájemným porozuměním a s jednou herní filozofii. Přijít zde a hrát za první tým je dárkem, ale není to snadné. Mít však po svém boku hráče s takovými dovednostmi je větší zábava.

Musím se soustředit na přítomnost, pokračovat v práci za Barcelonu B a využívat příležitostí z prvního týmu. Co se má stát se stane.

Riqui je unikátním fotbalistou, který Barceloně B dává hodně. V budoucnu to snad bude dělat i v prvním týmu a celkově ve fotbale. Doufáme v to.

Denis Suárez

Jsem spokojený se zápasem, góly a s hráči, kteří dnes hráli a nehrají tak často. Stejně tak mě potěšili odchovanci, kteří mohli debutovat. Uvědomuji si, co pro ně takový progres znamená. Byl jsem rok v Barçe B, což sice není tak dlouho, ale vím, jaké to je a jsem za ně velmi rád. Akademie má hodně kvality, díky které není třeba se dívat mimo klub.

Chci hrát co nejvíce to bude možné. Dnes jsem k tomu měl příležitosti a cítil jsem se při ní dobře a pohodlně.

Poblahopřál jsem Riquimu k jeho výkonu, asistenci a debutu. Strávil s námi celou sezónu a je mám přítelem. Všichni jej musíme povzbudit do další práce. Má kvalitu a správnou úroveň na to, být v prvním týmu - stejně jako v případě Aleñi. Když máte fotbalisty takové kvality v mládežnickém systému, musíte na ně sázet. Nepotřebujete se dívat na kvalitu ven, když máte takové hráče v klubu.

Chumi

Měl jsem tu možnost zahrát si první zápas v Leónu, ale bylo velmi speciální přijet zde a zahrát si na Camp Nou se všemi těmi lidmi, kterých dorazilo hodně. Byla to neuvěřitelná a nezapomenutelná zkušenost.

Pokaždé jsem se na pozici krajního beka cítil pohodlně. Když jde o tým, nastoupím kdekoliv mě budou chtít postavit.

 

 Video

Carles Aleñá, Nélson Semedo a Ernesto Valverde po domácím ligovém utkání proti Villarrealu (2. prosince 2018)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com
Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.