Příběh Murtazy Ahmadiho se stal v roce 2016 takřka ihned virálním - malý afghánský chlapec byl vyfocen s provizorním dresem Lea Messiho, který byl vyroben z igelitové tašky. Příběh chlapce si získal srdce mnoha lidí, včetně samotného Argentince. Murtaza následně obdržel od hráče prostřednictvím Unicefu balíček, ve kterém už byl dres pravý a podepsaný rodákem z Rosaria. Murtazovi se navíc později i splnil sen, neboť se se svým idolem měl možnost potkat v Qataru.

Tyto radostné momenty ovšem vystřídaly ty těžšího rázu. Sedmiletý chlapec a jeho rodina byli nuceni opustit svůj domov, neboť se stali oběťmi několika smrtelných hrozeb. Jeho rodina tvrdí, že toto proslavení z něj udělalo cíl. „Místní vlivní muži volali a říkali - stali jste se slavnými, dejte nám peníze, které jste dostali od Messiho, nebo si vezmeme vašeho syna,” řekla Murazova matka Shafiqa agentuře AFP. „Řekli, že když ho unesou, rozčtvrtího na kousky.

Murtazova rodina byla nakonec v listopadu spolu s několika dalšími stovkami lidí nucena opustit svůj domov v provincii Ghazni, protože na tehdy bezpečné území vtrhl Taliban. Murzata se tak nyní spolu s dalšími lidmi snaží dostat do Kábulu. Rodina uvedla, že své věci musela nechat ležet ladem, a to včetně cenného Messiho dresu. Zároveň však myslí na svůj návrat zpět domů, což je ovšem v současnosti mission imposible. 

V noci někdy přicházeli neznámí lidé a okukovali si náš dům, poté došlo k těm telefonátům,” pokračuje Murtazova matka. „Během tohoto období jsme se neodvážili pouštět ho ven hrát si s ostatními dětmi.” Samotnému Murtazovi nejvíce chybí jeho míč a dres: „Chci ho zpátky, abych mohl hrát,” řekl AFP. „Chybí mi Messi. Až ho potkám, řeknu mu - Salaam, jak se máš? On mi poděkuje a řekne, ať jsem opatrný. Já s ním pak půjdu na hřiště, kde bude on potom hrát a já ho u toho budu sledovat.”

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: bbc.co.uk

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.