V případu budoucnosti Frenkieho de Jonga začíná být v posledních dnech pořádně rušno, a protože se o tohoto hráče aktivně zajímá také Barcelona, přinášíme vám čerstvé informace a spekulace o jeho osobě. To, že se o nizozemského reprezentanta zajímá plno dalších evropských velkoklubů, je již známá věc. V současnosti se však do celého závodu přidává Bayern Mnichov. Sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžić tuto informaci sám potvrdil: „Je to dobrý hráč. Pokud se přidá k PSG, Paříž bude silnější. Velmi, velmi dobře se vyvíjí. Znám ho, sledujeme ho už rok a půl, konkrétně od léta 2017. Hraje dobře v národním týmu, i za Ajax. Uvidíme, jestli nakonec skončí v PSG.” Sám de Jong ovšem sdělil, že nedávná zpráva De Telegraaf o jeho přestupu do PSG za 75 milionů eur se nezakládá na pravdě. „Jediné, co mohu říct, je to, že stále žádná dohoda neexistuje. Žádné oficiální rozhodnutí přijato nebylo a tak žádný přestup není, soustředím se jen na Ajax. Do zimní přestávky zbývá 5 utkání a tak jediné, na co myslím, je zápas Ligy mistrů proti Bayernu” 

Mezitím Pep Guardiola podle informací Daily Mirror běsní vzteky, protože jeho Citizens zřejmě přišli o možnost de Jonga přivést do svých řad. Před nedávnem jsme přinesli informaci, že Manchester City vede pomyslné dostihy o de Jongovo zaangažování, ovšem nyní se zdá, že ze hry vypadává. Podle exkluzivních informací měl po utkání Německa s Nizozemskem Guardiola v Londýně tajné setkání s de Jongem, kde jej měl bývalý kouč Barcelony takřka 3 hodiny přesvědčovat o přestupu do Manchesteru. Pep ze schůzky odcházel s pocitem, že je od přestupu krůček, představitelé Citizens dokonce měli v plánu letět do Amsterdamu, kde měli za de Jonga zaplatit 75 milionů eur. Jenže den před samotným letem však Manchester telefonátem schůzku zrušil a Ajaxu sdělil, že nechává celou operaci ladem. Tento krok zpět přišel poté, co bylo vzneseno obvinění, že Manchester City má problém s dodržováním pravidel finanční fair play. Když se o zrušení transferu dozvěděl Pep, byl naštvaný a frustrovaný, protože po Danim Alvésovi, Jorginhovi, Fredovi a Alexisu Sánchezovi mu pravděpodobně unikla další vysněná posila.

K celému dění se vyjádřil i de Jongův otec, který svým komentářem taktéž vyvrátil možný přesun do PSG a naopak favorizoval Barcleonu. „Je zde 95procentní šance, že v létě Ajax opustí. A přestup do Barcelony by byl tou nejlepší možností,” řekl pro VoetbalPrenium. ”Musí se rozhodnout. Je to chytré dítě, rozhodnutí učiní na jaře,” čímž potvrdil, že do konce sezony zůstane nizozemský reprezentant v Ajaxu.

Zdroj: sport-english.com, tribuna.com
Foto:  tribuna.com

Komentáře

Smazaný uživatel

0
2018-12-10 21:49:51

Jen pojd chlapče k nám, jen pojd.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.