Využitá příležitost

Věděli jsme o výsledcích z předchozích zápasů našich konkurentů. Tlak ležel na nás, abychom využili této šance. Ani kdybychom o nich nevěděli, tak bychom však museli vyhrát. Očekávali jsme však obtížný zápas a taky tomu tak bylo. Jedná se o těžké venkovní hřiště. V první půli jsme vedli 2:0 a dominovali. Doufali jsme, že druhý poločas bude klidnější a pak se protivník vrátil do hry svou brankou a nakonec jsme měli trochu trable. Soupeř dobře bránil, ale jsme spokojení, jelikož jsme i my měli šance přidat třetí gól. Bylo to intenzivní a těžké střetnutí. Trávník nebyl nejlepší, stál proti nám těžký sok a museli jsme vydržet. Dnes (vyjádření proběhlo včera - pozn. přek.) jsme získali více bodů, než týmy, které jsou v tabulce hned za námi. Pořád však ještě zbývá dlouhá cesta.

Obtížné okamžiky v druhé půli

Koncentrace byla pro nás klíčová. S Getafe se hraje těžko, má silné hráče. Ukázali svou sílu v soubojích jeden na jednoho v defenzívě. Ve druhém poločase se objevila chvíle, kdy byl protivník lepší. Nakonec jsme se však ujali míče a nedostali se do potíží.

Anulovaná branka Jaimeho Maty

Nemohu tuto akci zhodnotit, byl jsem od ní velmi daleko. Rozhodčí odpískal faul a nevím, jestli by se zápas změnil, kdyby se ten gól uznal. Stalo se to na začátku.

Slabá forma Realu Madrid

Nemyslím příliš na jiné celky. Zbývá do konce dlouhá cesta a nevím, jestli byl loni v této fázi podobný rozdíl. Titul jsme každopádně dobili až na samotném konci odvetných kol.

Video

Luis Suárez, Ivan Rakitić a Ernesto Valverde po venkovním ligovém utkání proti Getafe (6. ledna 2018)

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com