Jak jsme informovali již zde, Barcelona před rokem přivedla do svého týmu Philippe Coutinha. Svůj debut si nicméně kvůli zranění odbyl až 25. ledna v zápase proti svému bývalému týmu Espanyol Barcelona, kdy v 67. minutě střídal Andrése Iniestu. Původně o něj Barça usilovala již v létě 2017, ovšem nakonec se Liverpool podařilo přesvědčit až v zimě. Coutinho přišel za částku 120 milionů eur + dalších 40 milionů v bonusech, což z něj učinilo nejdražšího hráče v klubové historii. Vzhledem k této částce je tak logické očekávat od talentovaného Brazilce velké věci a možná se tak nyní nachází pouze ve špatném období, neboť je mu teprve 26 let a dříve již mnohokrát ukázal, jak rozdílovým hráčem umí být. Pravděpodobně se tak jedná o nekonzistentnost výkonů, která ho odlišuje od ostatních hvězdných hráčů.

Jeho roční výročí totiž přichází v době určité nejistoty - Coutinho ztratil místo v základní sestavě, kdy místo něj vedle Luise Suáreze a Lea Messiho nastupuje druhá nejdražší klubová posila Ousmane Dembélé. Byly zde pokusy umístit bývalého hráče Liverpoolu do zálohy, kde by měl svobodu a mohl tak diktovat tempo hry, jenže Ernesto Valverde místo toho volí hráče typu Arturo Vidal, Ivan Rakitić a Sergio Busquets, kteří zajišťují větší neprostupnost a pevnost. V rozhodující části sezony ale Barcelona bude potřebovat hráče Coutinhova kvalit a není tak možné, aby si klub mohl dovolit nechat 160 milionů eur sedět jen tak na lavičce. V posledních 5 oficiálních utkáních byl pouze jedenkrát v základní sestavě, a to při zápase Ligy mistrů s Tottenhamem, kdy už Blaguranas o nic nešlo. V dalších zápasech sice nastoupil taky, ale vždy to bylo už jen naskočení z lavičky.

Ve svém prvním roce odehrál brazilský reprezentant za Katalánce 44 zápasů, vstřelil 15 gólů a k tomu přidal 10 asistencí. Stále se ovšem nabízí nutkání, že Coutinho umí víc. Jestli je v kádru nějaký hráč, který potřebuje v novém roce určité znovunastartování, tak je to právě rodák z Rio de Janeira, který jako jediný z jihoamerických hráčů zůstal přes vánoční svátky v Barceloně. O jeho velkých kvalitách snad nikdo ani nemůže pochybovat, ovšem musí zapracovat na konzistenci, aby se z něj opět stal hráč, který bude v útočné fázi fungovat jako pojítko ofenzivních akcí.

Zdroj: sport-english.com, marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Reekwon

4
2019-01-08 19:23:33

Zatím to vypadá, že o dost horší.. Totální demence, když ho trenér staví do souboje o místo s Dembélém..

Martin777

2
2019-01-08 19:28:42

to teda...dost by zajímali Valverdeho myšlenkové pochody.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.