Jean-Clair Todibo je mladým slibným obráncem, jenž byl pro každého vábnou kořistí. Zadák Toulouse a reprezentant francouzské reprezentace do 20 let má stále platný kontrakt s francouzským klubem až do konce sezony, kdy se přesune do Katalánska. S Toulouse tak dříve odmítl smlouvu prodloužit a právě to je ten důvod, proč se o něj Barcelona zajímala a proč od léta bude nastupovat na Camp Nou. Todibo zatím tuto sezonu odehrál 12 oficiálních zápasů a hned v 10 nich byl v základní sestavě. Svými výkony se stal jedním z největších evropských objevů této sezony a takřka okamžitě tak probudil zájem některých velkoklubů.

Vzhledem ke svým výkonům ho ovšem v Toulouse vázala poměrně chatrná smlouva, kterou se francouzský celek snažil s Todibem prodloužit - mimo jiné tím způsobem, že jej vyřadili ze základní sestavy. Právě to je ten důvod, proč již od 3. listopadu nehraje: jedná se o potrestání za neprodloužení a za chystaný odchod.

Svým fotbalovým uměním dal ovšem mládežnický francouzský reprezentant rychle zapomenout, kolik je mu let (ročník 1999, pozn.red.). Když přišel nahradit Issu Diopa, jenž odešel za 25 milionů eur do West Hamu, vůbec to nevypadalo, že mu scházejí zkušenosti. Ve svém debutovém zápase se podařilo jeho celku vyhrát 2-1. Pozornost si vysloužil ihned svou výškou 190cm a svými dlouhými kroky. Barcelona hledala především hráče, jemuž nebude činit problémy častá hra na balonu, a který bude umět vyvážet míče z obrany a distribuovat je spoluhráčům. To vše Todibo perfektně splňuje díky zkušenostem ze hry ze zálohy. Todibo tak je prototypem moderního defenzivního hráče.

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Pajinos

0
2019-01-11 20:23:50

určitě ne to, co by se dalo čekat od De Ligta ;) fakt do béčka s takovým hráčem, to snad nikdo s mozkem v hlavě nemůže myslet vážně, že po deseti startech někde za Toulouse půjde do barcelonského áčka a pokud ano, tak bych doporučoval návštěvu nějakého specialisty

fakt se stydím poslední dobou za naše sportovní vedení, vždycky se nakecá jak přijdou tihle a tihle a místo nich přijdou akorát neadekvátní náhrady (mohli by si vzít příklad z Bayernu, ti vzali taky plno Francouzů, ale aspoň pořádné a taky za pár kaček - ať už to je Coman, Tolisso či teď Pavard)

Dody

1
2019-01-12 09:45:57

Tady s tebou souhlasím! ;-)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.