Jak Barcelona, tak Ernesto Valverde jsou velmi ostýchaví prozradit, jaká bude budoucnost současného trenéra katalánského klubu. Byť je ve hře i možný letní Valverdeho odchod, hráči prvního týmu mají jasno: chtějí, aby Valverde zůstal. Gerard Piqué a Ivan Rakitić, dva hráči, jejichž slovo má v šatně velkou váhu, veřejně sdělili, že by si přáli mít Valverdeho za svého kouče i nadále. 

„Byli bychom potěšeni, kdyby se rozhodl zůstat,” řekl Piqué o Valverdem po výhře 2-1 nad Getafe. „Dělá vynikající práci.” V podobném duchu se následně vyjádřil i chorvatský záložník: „Jsme s ním i se zbytkem trenérského týmu šťastní. Je dost pravděpodobné, že s námi bude pokračovat.” Ovšem stejné cítění tak úplně nesdílí barcelonské vedení klubu. Guillermo Amor, ředitel pro institucionální vztahy, řekl, že je ještě příliš brzo dělat nějaká rozhodnutí. Je tak zřejmé, že půjde především o výsledky týmu na konci sezony. Podobně se vyjádřil i viceprezident Jordi Mestre na tiskové konferenci při příležitosti představení nového hlavního trenéra prvního ženského týmu Lluíse Cortése„Jsme s Valverdem spokojeni, ale stát se může cokoliv. Nezáleží to pouze na klubu. V současné době musíme být v klidu, až nastane ta doba, bude to na stole.”

Problémem je, že vyhrát LaLigu Santander nemusí být dostačující, neboť v barcelonských řadách panuje obsese po Lize mistrů. Nikdy to sice nebylo řečeno nahlas, ovšem je zde určité cítění, že každý rok bez vyhrané Ligy mistrů, zatímco je Leo Messi na svém vrcholu, je ztracená příležitost - pokud nedokážete vyhrát s nejlepším hráčem na světě, co se stane, až odejde? Valverde ovšem zatím zůstává klidný: ve fotbale se pohybuje už mnoho let a tak moc dobře ví, že je to otázka výsledků. On sám si patrně uvědomuje, že vyhrát „jen” LaLigu nemusí být dostačující, a právě proto tak může své rozhodnutí stále oddalovat. Bývalý trenér Athletic Bilbao tak bude muset zvážit, jak si tým tuto sezonu vedl, i jak se cítí on sám - v rámci celkové atmosféry i nahromaděné únavy. 

V tento moment tak jediní, kdo mají jasno o Valverdeho budoucnosti, jsou hráči.

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com

Komentáře

Pajinos

1
2019-01-10 12:08:55

uvidíme, jak dopadneme letos v soutěžích - podle toho bych se rozhodl ... pokud vyhoření, připojil bych se k většině tady a nechal ho jít, pokud trofeje, tak určitě nechat, sice hrajeme pragmatický fotbal, ale nese to zatím ovoce ... ale bude klíčové, co letos získáme a pak i tahy na přestupovém trhu

Adamito

0
2019-01-10 12:12:55

smajlík není na tebe

Adamito

0
2019-01-10 12:12:19

:D

Dody

7
2019-01-10 12:47:30

Hráči jako Piqué a Rakitič se postavili za trenéra, při kterém mají téměř 100% minutáž na hřišti? To je překvapení..:D Co takhle hráči jako Semedo, Munir, Denis, Malcom, Coutinho, Arthur atd., ti by se za něj taky takto postavili? ;-)

Jhonys

2
2019-01-10 13:12:41

ti nepatří zrovna k těm, kteří už jsou v týmu dlouhou dobu a měli by tak tým nějakým způsobem vést, burcovat, řídit - jestli rozumíš, co chci říct :D každopádně to vyjádření mi nepřijde nijak šokující. I kdyby s ním spkojeni nebyli, logicky to nebudou vytrubovat do médií, která by se toho okamžitě chytla a začala vyvolávat rozpory a akorát by se celý tým dostal pod velký tlak. Je asi zřejmé, že bude záležet na tom, jaké trofeje Valverde získá, ne čistě na názoru šatny. Ale oceňuju na tom, že navenek zůstali jednotní ;)

Dody

5
2019-01-10 15:18:50

Jo jasně, já vím, že zrovna ti co jsem vypsal nejsou ti hecíři klubu, ale snad chápeš mou myšlenku, že je fakt nečekané, že zrovna dva hráči, kteří hrajou skoro každý zápas a devadesát minut, tak je jasné, že jsou rádi se svojí rolí a tím jak to Valverde vede :D Ale taky věc druhá, jak si psal ty, že i kdyby chtěli, ať vypadne, tak to jen tak neřeknou do médií no ;-)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.