Hodně gólů

Levante dává hodně branek, ale taky je inkasuje. My jsme teď naopak celkem, který jich střílí spoustu, ale málo jich dostává. I přesto si myslím, že půjde o otevřený dvojzápas. Může se zdát, že jsme favority, ale to o ničem nevypovídá. Soupeř má tým, který je schopen vyprodukovat nebezpečí. V lize pro nás bylo těžké vyhrát a teď nás čekají dva pohárové zápasy. Chceme samo sebou postoupit a k tomu potřebujeme dva dobré zápasy. Zítřejší zápas je první šancí a my po tom půjdeme. Víme, že hned za rohem nás čeká liga a tak uděláme nějaké změny, stejně jako oni. V každém případě je naším cílem projít dál a z tohoto důvodu zítra vyhrát.

Munir El Haddadi

S agenty nemluvím, pouze s hráči a tyto konverzace jsou soukromé. Munir se rozhodl a taktéž klub. Chceme tuto záležitost vyřešit co nejdříve to bude možné. Pokud se nám to povede v tomto přestupovém okně, tím lépe. Každý hráč se může rozhodnout nad vlastní budoucností. Nemám proti Munirovi nic. Je to náš hráč a vždy dobře trénoval.

Útočníci

Potřebujeme najít okamžitá řešení. Máme hráče Barçy B, ačkoliv Abel je zraněný. Přemýšlím nad tím. Máme gólové hráče.


Germán García, Radio Nacional: Napadlo vás, že byste na zítřek nepovolal hráče, kteří hrají téměř neustále? Mluvím třeba o Luisi Suárezovi či Leovi Messim.

Ernesto Valverde:Ano, je to možné. Musíme samozřejmě přistoupit ke změnám a možná se dotknou těch, které jste zmínil nebo jiných. Počkejme na nominaci. Je zapotřebí podívat se, jak na tom hráči jsou.

Helena Condis, Cadena COPE: Po zápase proti Getafe řekli Rakitić a Piqué, že by chtěli vaše setrvání v příští sezóně. Dodává vám to energii? Chcete díky tomu více zůstat?

Ernesto Valverde:A teď si představte ty otázky, na které bych byl dotazován, kdyby řekli opak. Nechci o tom příliš mluvit. Dokončujeme první polovinu ligového ročníku a na rozhovory o budoucnosti ještě přijde ten správný čas.

Carles Escolán, Radio Marca: Jeison Murillo už několik dní trénuje s týmem a na otevřeném tréninku se zdálo, že zapadl do týmu, když vtipkoval a hodně makal. Je připravený na svůj debut? Očekáváte od něj tohle?

Ernesto Valverde:Ano. Vsadili jsme na hráče z naší soutěže, aby nám okamžitě pomohl v zápasech, ve kterých jej budeme potřebovat. Na začátku jej adaptace něco stála, ale lepší se a už se blíží okamžik, ve kterém vyběhne na trávník.


Munir El Haddadi v katlaánském klubu zřejmě dohrál

Alfredo Martínez, Onda Cero: Kdy budete schopen odpovědět na dotaz ohledně vaší budoucnosti? Jak dlouho bude trvat tato debata?

Ernesto Valverde:Nevím, všechno bude záležet na otázkách. Jakmile se něco stane, oznámíme to. Pokud se objeví něco, co bude zapotřebí zveřejnit, uděláme to.

Maria Fernández, TV3: Jak hodnotíte fyzickou přípravu týmu před nejdůležitější části sezóny?

Ernesto Valverde:Hráči si z toho, co jsem viděl, vedou dobře a právě mají za sebou odpočinek, ve kterém mohli dobít baterky. Teď máme před námi hodně zápasů v řadě a uvidíme, jak to bude v poháru. Chtěli bychom, aby jich v něm bylo co nejvíce, protože to by znamenalo, že postupujeme dále. Říká se, že Copa del Rey je problémová, jelikož způsobuje únavu, která se pak může negativně odrazit na dalších utkáních. Nejsem si tím jistý, i když je pravdou, že jsme v předchozí sezóně v únoru ztratili nějaké ligové body, např. doma s Getafe.¨Byl to obtížný moment, ale musíme si pohár užít, jelikož nám dává hodně. Každý rád hraje v semifinálových a finálových střetnutích této soutěže. Nejprve ale musíme projít dřívějšími koly. Budeme donucení sáhnout ke změnám, to bezpochyby. Musíme bojovat a nemůžeme se vzdát - a to ani v lize, protože jsme Barcelona.

FOX Sports: Dokáže Arturo Vidal zahrát na pozici falešné devítky v případě nutnosti? Už několikrát jsme ho mohli v dresu Chile vidět ve středu útoku.

Ernesto Valverde:Je to možnost a nezpochybňuji, že mi to neprošlo hlavou. Piqué někdy také běží doprostřed útoku a stejný impuls, díky němuž se tlačí směrem kupředu k soupeřově brance, má i Arturo.

Emilio Pérez de Rosas, El Periódico: Klub propustil trenéra ženského týmu Frana Sáncheze. Tohle pouze dokazuje, že někdy výsledky přímo souvisí s pokračováním ve spolupráci s trenérem.

Ernesto Valverde:Ano, tak už to je. Někdy uplyne horší týden a nikdo se už neptá na prodloužení smlouvy - a to platí i v této sezóně. Když jde všechno hladce, musím být připraven na tuto otázku. Za námi je 15 dní bez fotbalu a co v nich můžeme dělat. Vždy se objeví výkyvy fdormy, ale chceme jít v klidu dál a být šťastní.

Nacional.cat: Řekl jste, že chcete vyřešit Munirovu situaci v tomto přestupovém okně. Platí totéž o Denisovi Suárezovi?

Ernesto Valverde:Jejich situace jsou odlišné. Denis byl posledně nominován, ale pak se nedostal do osmnáctky. Může však kdykoliv nastoupit.

Edu Polo, Mundo Deportivo: Počítate s Munirem i Denisem? Dostal jste od klubu doporučení, abyste někoho z nich nenominoval?

Ernesto Valverde:U Munira ano, takhle jsem se rozhodl.

Xavi Hernández, Diario Marca: V minulém ročníku jste byl kritizován po vypadnutí s Římem a tvrdilo se, že to může být kvůli intenzivním duelům v národním poháru. Chcete tuto sezónu řešit tento problém jinak, nehledě na to, na koho byste narazil v možném čtvrtfinále či semifinále?

Ernesto Valverde:Každý má svůj názor, ale není to tak snadné. Uvědomuji si ale, že únava hraje roli a musíme rotozovat. Nemůžu však nic zaručit.


Ernesto Valverde na dnešní tiskovce

Alex Pintanel, Gol a BeIN Sports: Jestli je nyní Munirova situace jasná, byl byste rád za nového středního útočníka?

Ernesto Valverde:Musíme to zvážit a uvidíme, na jaká řešení přijdeme.

ESPN Brasil: Šušká se o nabídkách za Malcoma. Pokud obdržíte oficiální nabídku, rozhodnete se spolu s hráčem?

Ernesto Valverde:Nevím, jestli to je otázka pro mě. Malcom je náš hráč a očekáváme od něj hodně. Nemyslíme si, že přijde někdo pro každého z našich hráčů, protože pak by nám nikdo nezůstal.

Josep Soldado, Atresmedia: Nebudu se vás ptát na nezapískanou penaltu na Viniciuse, protože mi na to pravděpodobně neodpovíte, ale myslíte si, že video ukončilo kontroverze, nebo jen přilelo olej do ohně?

Ernesto Valverde:Kontroverze z fotbalu nikdy nezmizí. Vždy se hodně debatuje. Video to neukončí, ale jde o to, aby to bylo o něco spravedlivější. K tomu se objevuje i mediální šum a to podle toho, jakého týmu se dotkla konkrétní situace.

Ivan San Antonio, Sport: Myslíte si, že bylo etické žádat Todiba, aby neprodloužil smlouvu s Toulouse a odešel na konci sezóny do Barcelony zdarma a nyní za něco podobného trestat Munira?

Ernesto Valverde:Nevím, jestli Barça žádala po Todibovi něco. Každý se může rozhodnout o své budoucnosti, všichni jsme svobodní. Hráč činí svá rozhodnutí a klub ty své.

 

 Video

Sestřih z vyjádření Ernesta Valverdeho před venkovním pohárovým zápasem proti Levante (9. ledna 2019)

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com
Foto: fcbarcelona.com, sport-english.com

Video: fcbarcelona.com

Komentáře

Dody

2
2019-01-10 09:12:38

Jestli Munir odejde až v létě, tak by byla škoda jej nevyužívat... Ale pokud jde o Munira, tak jemu to bude asi plus mínus jedno, jestli odehraje za půl sezóny 392 minut a nebo 0 minut. I když pokud odejde, tak snad ne do té Sevilly, o které se spekuluje, tam by to měl těžké se prosadit, takový Betis by mohl být vhodnější. A tahle část mě dostala -> „Malcom je náš hráč a očekáváme od něj hodně." - no on toho na tribuně nebo na lavičce předvede hodně no ;-)

Pajinos

-1
2019-01-10 11:47:41

všude to bude mít těžké, i v tom Betisu, tam se totiž daří Sanabriovi s Leónem a také křídelníkům - aspoň se ukáže, jak na tom doopravdy je (přál bych mu oba kluby) ... a co má ohledně toho Malcoma říct jiného? třeba ho ani nechtěl (viz to vyjádření k přestupům), protože mu nezapadá do taktického plánu nebo nesouhlasí s tímto krokem vedení a takhle z toho vybruslí a nemusí to řešit - nastává těžká část sezóny a je pitomost stavět na úkor kvalitních hráčů někoho z Bordeaux, který se pořádně nestihl osvědčit v Evropě a přišel jen proto, aby ho neměl jiný klub

Dody

5
2019-01-10 13:08:33

Třeba to co si napsal :D Je to dobrý hráč, ale bohužel mi nezapadá do mého "taktického" plánu. Předtím to říct i samotnému hráči a vedení a ať se to nějak vyřeší ke spokojenosti všech. Ne že bude zabíjet jeho kariéru na tribuně/lavičce. I když jsem ho tu taky nechtěl a přišlo mi to taky jenom jako něco ve stylu koupíme ho, ať ho nemá jiný klub, tak už i v tom Bordeaux ukázal, že má talent a na to, že hrál pouze za Bordeux, tak měl statistiky (góly, asistence) jako Mbappé a přitom jeho spoluhráči určitě nedosahovali kvality hráčů PSG. A napsat to takhle "na úkor kvalitních hráčů nechat hrát jeho" mi přijde jako blbost. On je naopak taky kvalitní hráč, ale to si nepotvrdíme (nebo nevyvrátíme), protože ho Valverde nenechá hrát.

Pajinos

-2
2019-01-10 15:35:44

takhle to funguje možná někde v české lize, ne v takto prestižní lize, tam prostě musí trenéři zachovat dekorum a vyjadřovat se s opatrností, jelikož každý jeho tah a krok je bedlivě sledován a média by jej snědla zaživa obrazně řečeno ... Bordeaux určitě není adekvátním měřítkem pro Barcelonu dle mého názoru, stejně jako Toulouse - nestačí prostě, aby hráč odehrál hrstku startů za áčko průměrného klubu v průměrné lize nebo se neukázal pořádně v Evropě a hned po něm čapneme (takže Mbappé sice měl méně takových statistik, ale zase jich dosahoval i v Lize mistrů, což je lepší úroveň) .... nevím no, prostě si nemyslím, že je tak dobrý, jak jej vidí většina ostatních, to je celé

Adamito

0
2019-01-10 11:46:33

Ať odejde ted aspon se zvětší šance pro Malcoma

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.