1. Rotace byla potřeba

Ernesto Valverde nechal doma hlavní opory týmu - Lea Messiho, Luise Suáreze, Ivana Rakitiće, Gerarda Piquého nebo Jordiho Albu. Bylo to správné rozhodnutí, které umožnilo mladým odchovancům Mirandovi a Chumimu připsat si za A-tým další cenný start, Carlesi Aleñovi odehrát celý zápas a viděli jsme po dlouhé době v akci také Malcoma Oliveiru. Copa del Rey má pro Barcelonu tu nejmenší prioritu ze všech tří soutěží a tak nebyl důvod riskovat s nasazením klíčových hráčů. Pro prorotovanou sestavu to ovšem byla tvrdá rána, neboť už po 18 minutách hry svítilo na tabuli skóre 2-0 pro domácí. Mladíkům se zápas vůbec nepovedl, o čemž svědčí i střídání: Miranda byl stažen ještě o poločase, Chumi po hodině hry. Oba hráči udělali plno chyb, ovšem v jejich dalším vývoji je důležitá trpělivost. Toto utkání jim tak alespoň dalo cenné zkušenosti. Barcelona navíc není ze hry o postup, neboť gól Philippeho Coutinha z penalty znamená stále velkou šanci na postup. Odveta se uskuteční za týden.

2. Coutinho promarnil šanci zapůsobit

Nyní se pojďme zaměřit na Coutinha. Brazilec nastoupil v základní sestavě po určité době, ovšem svým výkonem příliš neukázal, že by si své stále místo v sestavě opět zasloužil. Jeho gól z penalty může být sice pro budoucnost Blaugranas v této soutěži rozhodující, ovšem jinak velmi často ztrácel míče a v útoku byl jen malou hrozbou. V nedávné době se objevily spekulace, že Coutinho není spokojen s vysedáváním na lavičce a Valverde o této záležitosti hovořil po zápase: „Když nehrál Dembélé, všichni se mě na něho ptali. Teď Dembélé hraje a naopak Coutinho ne, takže se to obrátilo. Pokud nehrajete a nejste šťastní, musíte bojovat, abyste změnili danou situaci. Tento zápas byl přesně tou příležitostí. Coutinho je skvělým hráčem, který nám dává hodně, a který nám ještě dá hodně. Říkám to samé, co o Dembélém. Je to opakující se otázka pouze se změněnými jmény.” Dembélého skvělá forma tak poslala Coutinha na lavičku a udělala z Francouze vedle Messiho a Suáreze nepostradatelného hráče. Tohle tak byla skvělá možnost pro Coutinha daný stav věci zvrátit, bohužel se mu to nepovedlo.

3. Vrátí se na odvetu hlavní hvězdy?

Druhé kolo klání, které se koná příští čtvrtek na Camp Nou, už můžeme teď netrpělivě vyhlížet, protože bude o co hrát. Valverde stojí před velkým rozhodnutím - musí určit, kdo bude příští týden hrát. Barcelona má nyní sérii čtyř vyhraných Cop v řadě a bývalý trenér Athletic Bilbao řekl zřetelně, že se jedná o cennou trofej: „Nesouhlasím s těmi řečmi, že Copa del Rey je mrhání času. Musíme být ohledně ní vzrušení, neboť nám dává hodně  a my milujeme hrát semifinálová a finálová utkání,” řekl na tiskovce před včerejším zápasem. Jasným cílem je v této sezoně zisk Ligy mistrů a Valverde musí se svým kádrem uprostřed hektického kalendáře zacházet opatrně. Levante již ukázalo, že je to lstivý soupeř - nesmíme zapomínat, že v říjnu porazili i Real Madrid. Valverde už přiznal, že svou sestavou pro včerejší utkání zariskoval... měl by udělat to samé i v odvetě?

Zdroj: barcablaugranes.com
Foto: barcablaugranes.com

Komentáře

Pajinos

2
2019-01-11 15:44:15

v zásadě souhlasím - toho Coutinha je škoda, ale kdo ví, třeba jej teď tento gól nakopne a zase bude čarovat, jak to dokáže :) navíc statisticky po výsledku 1:2 vesměs vždy postoupíme (zahlédl jsem článek na ofiku, večer jej vydám tady), takže není důvod panikařit

Adamito

1
2019-01-11 22:22:55

Coutinho nemá hlavně hrát místo Dembelého, už se prober má hrát v záloze!!!

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.