Sergio Busquets hrál mezi dvěma středními obránci.

Není to poprvé, co jsme postavili našeho záložníka hlouběji, aby pomohl s vyvezením míče. Jde nám to dost dobře. Problémem od začátku bylo, že jsme nedominovali hře. Zůstali jsme velmi blízko vertikální hře a oni nám brali míč. Dvěma rychlými góly pak získali náskok a měli jsme šance na dohnání této ztráty, ale nebyli jsme v nich precizní.

Nebylo riskantní postavit Jeisona Murilla a dva obránce z Barçy B?

Slouží nám to k tomu, abychom ocenili hráče v komplikovaných zápasech. Teď už vím, že to je riskantní, ale často musíte riskovat. Co se Murilla týče, s tím jsem spokojený - lze u něj vidět jeho zkušenost a ví, jak k takovým zápasům přistupovat. Pro kluky z rezervy to byl těžký zápas, ale tak to má být, ne?

Před utkáním Aspiazu řekl, že Dembélé hraje, protože se nachází v lepší kondici jak Coutinho. K ná mse dostává informace, že agent Brazilce i on sám nejsou spokojení s aktuální situací.

Když nehrál Dembélé, tak se mě všichni ptali na Dembélého. Teď hraje Dembélé a Coutinho sedí a všichni se mě ptají na Coutinha. Hráči musí pracovat, aby zvrátili své situace. Dnes (vyjádření proběhlo včera - pozn. přek.) si zahráli oba a pokud někdo z nich není šťastný, pak musí bojovat, aby změnil svůj stav. Ale zase oba hrají pokaždé, nebo alespoň skoro vždy. Coutinho nám dává hodně a bude tak dělat i v budoucnosti a totéž řeknu i o Dembnélém. Máte stejnou otázku a jen v ní měníte příjmení.

Měl Juan Miranda nějaké problémy kondičního rázu?

Miranda neměl žádné kondiční potíže. Vystřídal jsem jej, jelikož to bylo to nejlepší, co jsem v daný čas mohl udělat. Musel jsem pomoci týmu. Juan je mladý a musí nám v budoucnosti hodně dát. Myslel jsem si, že bude nejlepší, když nastoupí od první minuty a pak jsem se v průběhu přestávky rozhodnul, že nejlepší bude, když jej stáhnu.

Postavil byste stejnou jedenáctku, kdyby se hrála Copa del Rey na jeden zápas?

Až budeme hrát tímto systémem, tak se dozvíte odpověď- Jsem fanouškem hraní v jakémkoliv formátu vyjma toho, ve kterém se hraje jeden zápas na stadionu toho slabšího. Jsem příznivcem losu.

Máte tedy totéž v plánu i do odvety?

Uvidíme, co v odvetě uděláme. Je pravdou, že dvojzápasové duely ovlivňují výběr hráčů. Museli jsme se rovněž podívat na to, jak si někteří hráči poradí s konkurencí.

Vyjádření pro Barça TV

Byl to zápas, ve kterém na nás protivník naběhl už od první minuty. Svým druhým gólem  nám zkomplikovali hru. Ve druhé půli jsme více riskovali a naštěstí získali na konci penaltu, která nechává dvojzápas otevřený.

Nevím. Přijeli jsme zde a prohráli. Objevily se momenty, kdy jsme byli lepší a také ty, v nichž jsme páchali spoustu chyb a to proto, že nás dostali pod tlak. My se z něj snažili vymanit a když se nám to povedlo, dokázali jsme se přiblížit jejich vápnu a vytvářet příležitosti.

Je to možné. V konečném důsledků hrají všichni s tím, co mají. Po neúspěšných šancích v první půli jsme museli tlačit a protivník přivedl na plac do druhé půle Moralese, aby nám ublížil z brejků. Měl šanci na to dát gól na 3:0 a pak jsme zatlačili, abychom se vrátili do dvojzápasu.

Video

Vyjádření Ernesta Valverdeho po venkovním pohárovém zápase proti Levante (10. ledna 2019)

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com, sport-english.com