Dosažení dohody s Adrienem Rabiotem se zaseklo a momentálně již několik dnů nedochází k žádnému pokroku. Problém tentokrát není finančního rázu, nýbrž přímo sportovního. Záložník Paris Saint-Germain si totiž podle všeho údajně žádá klauzuli, která mu zaručí, že nebude hrát na pozici tzv. šestky - na hřišti a v taktickém rozestavení se jedná o tu pozici, kde hraje Sergio Busquets. Jedná se samozřejmě o požadavek, který by byl těžko akceptovatelný pro jakýkoliv klub, neboť klade přímé překážky jak trenérovi, tak celému týmu. A Barcelona evidentně na takovou podmínku nehodlá přistoupit. 

Se zprávou přišel francouzský žurnalista Abdellah Boulma. Tento problém se dříve vyskytl už i v kádru PSG, kdy tuto roli čísla 6 zastával Thiago Motta, čímž umožnil Rabiotovi hrát více vepředu. Když však Motta nebyl k dispozici, musel Rabiot na jeho pozici naskočit. A právě tomuto se chce zřejmě v Barceloně vyvarovat.

Z tohoto zádrhelu má pak radost právě pařížský klub, který by Rabiota Barceloně nejraději nedaroval. Jelikož si nepřejí ani jeho volný letní odchod do Katalánska, začala Paříž vyjednávat s novým zájemcem - Bayernem Mnichov. S touto informací přišlo Radio Montercalo, podle nějž by chtělo PSG prodat Bayernu teď v zimě. Sportovní ředitel Bayernu Hasan Salihamidžić už se měl podle všeho spojit s PSG i telefonicky. Pařížané byli zájmem potěšeni a rádi by Rabiota německým šampionům prodali, neboť by se pro PSG jednalo o win-win situaci: získali by finance za hráče, který by stejně za půl roku odešel zadarmo, a k tomu by překazili Barceloně jejich dlouhodobý plán na přivedení Rabiota. PSG totiž neuneslo, jakým způsobem Barcelona s Rabiotem jedná a dělají tak vše proto, aby se jeho přesun na Camp Nou neuskutečnil. Faktem ovšem je, že poslední slovo má sám hráč, který může celý přestup do Německa zablokovat a na Barcelonu si počkat do léta. Pak by ovšem proseděl půl rok na tribuně.

Na závěr dodejme, že Rabiot je už nyní v klubu fakticky za černou ovci - nechce ho ani samotný klub, ani fanoušci. V průzkumu od platformy el10Sport vyšel celkem jednoznačný verdikt: hned 80% fanoušků chce, aby Rabiot odešel z klubu ještě tento měsíc, a to poté, co hráč odmítl podepsat s pařížským klubem novou smlouvu. Překvapivě 36% z nich pak chce, aby jeho kroky mířily do Bayernu Mnichov. 28% jej vidí v Barceloně a zbylých 16% v ještě jiném klubu. Zbývajících 20% fanoušků, kteří ho chtějí mít v klubu až do konce smlouvy, pak hlasovalo následovně: 9% z nich je pro Barcelonu, 6% pro jiný klub a 4% pro Bayern Mnichov.

Zdroj: sport-english.com
Foto: sport-english.com

Komentáře

Dody

top komentář
20
2019-01-13 08:47:26

Tak poprvé budu fandit Bayernu, ať nad námi zvítězí :D

Jhonys

9
2019-01-13 11:12:03

budeme sice zase za idioty, ale cokoliv, co zabraní příchodu problémového Rabiota a jeho matky, vřele uvítám :D

MUDrAcula

2
2019-01-13 11:28:54

Taky ho sem nechci! Za chvilku nás bude nutit pít staré víno, jíst suchý salám a žabám nohy... Jen ať si diktuje v Bayernu, kde bude hrát...

Gazdo

1
2019-01-13 11:50:28

Vacsinou su podobne spravy kacice ale zrovna u neho tomu verim... ved sa vseobecne vie ze kvoli tomu sa rozhadal s kazdym trenerom

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.