Zástupci Chelsea se zdají být připravení a smíření s odchodem Edena Hazarda, kolem kterého už dříve kroužil madridský Real. Osmadvacetiletý křídelník několikrát prozradil, že by si za něj chtěl zahrát a ačkoliv to bylo hlavně kvůli Zinedinu Zidanovi, vše nasvědčuje k tomu, že se megalomanský transfer uskuteční letos v létě. Dodejme, že Belgičan má na Stamford Bridge smlouvu pouze do roku 2020 a pro The Blues je to tak poslední šance, jak za tuto superstar něco vyinkasovat.

V případě jeho odchodu už se začíná spekulovat o jeho nástupce a dnes padlo zajímavé jméno. Na Britské ostrovy by se totiž mohl po dvouleté anabázi v Barceloně vrátit Philippe Coutinho. Brazilec se loni v lednu stal nejdražší posilou katalánského giganta v jeho historii, když z Liverpoolu přišel za 160 milionů eur, jenže Ernesto Valverde jej staví výhradně na levém křídle - pokud teda není zdravý Ousmane Dembélé, který má dle všeho přednost - a do středu zálohy se přes Arthura Mela nedostane.

Coutinho zná prostředí Premier League a pod Mauriziem Sarrim by se jednak setkal s exbarcelonistou Pedrem Rodríguezem a mohl by rovněž být hvězdou a vedoucí tváří projektu italského kouče. Barcelona nicméně nemá v úmyslu hráče pouštět a stále na něj sází. Realizační tým nicméně není příliš spokojený s poklesem formy, který potvrdil středeční výkon v El Clásicu. Proti Athleticu by se týmu mohl vrátit již zmiňovaný ex-hráč Borussie Dortmund, jenž doléčuje své zranění.


Philippe Coutinho při jednom z tréninků FCB v loňském ročníku

S touto informací zase přišel pro změnu španělský deník AS, který dokonce přidává, že z kabiny zaznívaly po prvním semifinálovém utkání hesla jako „pokud to půjde, musíme znovu získat zpátky starého Coutinha“ a „je to velmi dobrý hráč, ale něco mu stojí v cestě“. Jde tedy vidět, že kolem situace odchovance Vasca da Gamy vzniká čím dál tím větší nejistota a zdá se, že se Coutinho nedokáže vypořádat se svými vlastními komplexy a nedělá mu dobře ani větší konkurence v celku. Všemu nasvědčuje i tvrzení Jona Aspiazua.

Je pravdou, že Philippe se v této fázi sezóně neukazuje v dobré formě a Ousmane Dembélé jej trochu předskočil,“ tvrdil před časem jeden z asistentů Valverdeho. Mladý Francouz naopak překvapil svou fazónou předtím, než utržil zranění a nyní se vrací po třítýdenní pauze. Txingurri jej tak bude moci postavit do jámy lvové v Bilbau už od první minuty a to právě na úkor Coutinha, který svých šancí nevyužil na maximum. Jeho letní odchod tak není úplné tabu a nereálná věc, čehož se bude snažit využít Chelsea.

 

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarca.com

Komentáře

Kuba05

1
2019-02-08 16:36:33

Vypláznout takový neskutečný peníz za světového hráče a pak ho ,,podle mě,, neschopností trenéra (popř. i vedení) začlenit do základní sestavy je totální výsměch všem FcB fans.
A pak ho ještě střelit zpátky na ostrovy. Nějak nechápu tu naši přestupovou politiku. Samotný fotbal se tu vytrácí, je to jen o byznysu.
Kde je ta naše stará dobrá Barcelona....?

Kuba05

-2
2019-02-08 16:38:33

...neschopností trenéra (popř. i vedení) NEZAČLENIT... ????

Smazaný uživatel

0
2019-02-08 16:55:05

Nic není oficiální, sou to jen spekulace. Nikdo neví co bude v létě. Může se toho stát tolik... buď v klidu ;)

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.