Gerard Piqué žije LaLigou Santander. Zkušený odchovanec FC Barcelony je velkým oblíbencem Ernesta Valverdeho, který ho do dnešního dne nasadil do všech odehraných zápasů v této soutěži, a to navíc vždy v základní sestavě a bez jakéhokoli vystřídání.

Dvaatřicetiletý stoper tak odehrál maximální počet minut (1980), ale není jediným, komu se to podařilo. Kromě něj jsou základními kameny sestav daných týmů rovněž Marc-André ter Stegen, druhý a poslední zástupce FCB na seznamu, Jordi MasipFernando Calero z Realu Valladolid, David Soria z Getafe CF, Jan Oblak z Atlética de Madrid, český gólman působící v Seville FC, Tomáš Vaclík, Diego López, hrající za městského rivala blaugranas, RCD Espanyol, a Sergio Asenjo z Villarrealu CF.

Třetí místo obývá u Barçy její levý bek, Jordi Alba, jenž dosud nasbíral 1865 minut, během nichž si stihl mimo jiné připsat sedm asistencí, a v tabulce nejúspěšnějších nahrávačů je tak druhý, tedy pouze za kapitánem Lionelem Messim.

Dodejme, že Piqué nastřílel v letošní ligové sezóně celkem tři branky. Trefil se nejprve na Camp Nou v derby s Gironou FC, které skončilo remízou 2:2, následně pomohl k domácí výhře 2:0 nad Villarrealem a podílel se i na venkovním vítězství 0:5 proti Levante UD. Prozatím také obdržel pouhé tři žluté karty.

Zdroj: fcbarcelona.com