Smlouva Jaspera Cillessena, jež ho váže k barcelonskému klubu, vyprší v létě 2021. V současnosti 29letý brankář se k Barceloně připojil v létě 2016 z Ajaxu za 13 milionů eur, nicméně v týmu plní pouze roli druhého brankáře. To se odráží na počtu odehraných zápasů, kdy jich má během svého dosavadního působení v rámci všech soutěží na kontě jen 28, a to včetně 7 zápasů z této sezony: 6 z nich pak bylo výhradně v Copa del Rey a jeden v Lize mistrů v posledním utkání skupinové fáze proti Tottenhamu Hotspur. Některá média tak po jeho čerstvém zranění začala spekulovat, že Cillessen po vítězství nad Sevillou (6-1) možná za Barcelonu odehrál jeden ze svých posledních zápasů. Nizozemský reprezentant je do března vyřazen ze hry kvůli svalovým problémům, tudíž se ho semifinálová klání proti Realu Madrid v královském poháru netýkají. Marc-André ter Stegen je totiž neodmyslitelnou jedničkou pro ligové zápasy i utkání milionářské soutěže, takže kromě potenciálního finále Copy del Rey bude pro Cillessena velmi obtížné se na trávník ještě v této sezoně dostat.

Bývalý gólman před časem na téma svého herního vytížení hovořil pro nizozemské médium De Telegraaf: „Je vždy hezké slyšet Valvereho slova chvály, avšak ideálně bych chtěl hrát každý týden,” přiznal Cillessen„Lidé říkají, že bych měl s klubem rozpoutat válku, protože dostatečně nehraju. Já ale takový nejsem. Vědomě jsem podepsal pětiletý kontrakt a já smlouvy respektuji. Klub ví, že chci více herního času.”

Dodejme, že Cillessenova budoucnost byla na vážkách již minulé léto, kdy se o něj zajímaly kluby jako Chelsea či Liverpool. Oba anglické celky si ovšem nakonec našly jiné brankářské jedničky, když do Londýna přestoupil španělský brankář Kepa a k The Reds se přidal Brazilec Alisson Becker. Přestoupit do méně kvalitní soutěže pak Cillessen odmítl. Podle deníku Sport by však mohl být Nizozemec zlákán italským Juventusem, který údajně není úplně spokojen s náhradou Gianlugi Buffona Wojciechem Szczęsnym.

Zdroj: tribuna.com
Foto: tribuna.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.