Příběh Malcoma de Oliveiry je všem moc dobře znám - talentovaný Brazilec měl minulé léto namířeno do AS Řím, jenže doslova na poslední chvíli, když již měl namířeno na zdravotní testy do Itálie, se do celého přestupu vložila Barcelona, zaplatila Bordeaux 41 milionů eur a Římu zbyly jen oči pro pláč. Jenže v Barceloně brazilský reprezentant o své místo horko těžko bojuje, neboť doposud nasbíral pouze 519 herních minut rozložených do 14 zápasů. Velkou důvěru od Ernesta Valverdeho dostal ve středečním El Clásicu, když nastoupil v jednom z nejtěžších zápasů na světě hned v základní sestavě. Ousmane Dembélé ani Lionel Messi totiž nebyli zdravotně fit, tudíž se pro Brazilce objevila příležitost ukázat, co v něm je. A Malcom se předvedl - podal skvělý výkon, neboť po celý večer byl hlavní útočnou hrozbou Blaugranas a své povedené působení završil vyrovnávacím gólem do sítě Realu.

Rodák se São Paulo poté poskytl rozhovor španělské rozhlasové stanici Cadena SER, kdy si na zápas s Realem zavzpomínal a dotkl se také své budoucnost. „Ten můj gól jsem viděl už stokrát. Jsem opravdu šťastný, jak se to utkání vyvíjelo, i za ten gól. Zápas proti Madridu je vždycky těžký, bylo to skvělé utkání. Sice jsme nevyhráli, jak jsme původně chtěli, ovšem na Bernabeu do toho dáme všechno, abychom postoupili do finále.” Na téma své budoucnosti pak bývalý hráč francouzského Bordeaux uvedl, že chce v Barceloně pokračovat a taky být úspěšný: „Chci v Barceloně uspět. Snažím se ze sebe dávat vše, abych vyhrál trofeje a pomohl týmu. Barceloně toho můžu hodně dát. Má budoucnost je v rukou mých agentů, ti se snaží dělat to nejlepší pro mě.”

Je pochopitelné, že Malcom se svým dosavadním herním časem nemůže být plně spokojen, byť se již ukázal jako hráč, který dokáže Barceloně zápas zachránit - kromě utkání proti Realu můžeme vzpomenout podzimní klání v rámci Ligy mistrů proti Interu Milán, kdy již po několika sekundách na San Siru poslal Barcelonu do vedení. V zimním přestupovém období se čile spekulovalo o jeho odchodu z klubu, kdy měl podle médií blízko k několika celkům z Premier League či Serie A. Navíc o jeho služby stál také jeden čínský klub, který za na Brazilce nabízel až 50 milionů eur. Nakonec se však zdá, že slibný útočník přeci jen v plánech Blaugranas i nadále figuruje.

Po zápase s Realem navíc Malcom publikoval na svůj isntagramový účet ambiciózní příspěvek, ve kterém rozehnal pochybnosti o své budoucnosti. „Tisíckrát můžete padnou a neuspět, ovšem jedna věc zůstává pravdivou: nikdy se nevzdám,” uvedl pod zveřejněnou fotografií.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

“Posso cair , falhar mil vezes . Mais de uma coisa é certa . Eu não irei desistir “ ????????????????????????

Příspěvek sdílený Malcom Filipe S. De Oliveira (@malcomoliveira_97),

Zdroj: tribuna.com, sport-english.com, insragram.com (účet Malcomoliveira_97)
Foto: twitter.com (účet Adil)

Komentáře

Reekwon

top komentář
17
2019-02-09 14:09:41

Proti Realu Madrid byl z útočníků do příchodu Lea Messiho nejlepší. Většina akcí šla přes něho, nebál se jeden na jednoho a odměnou mu byl gól a zapsání mezi skvělou společnost hráčů, kterým se podařilo vstřelit gól ve svém prvním El Clasicu. Zaslouží si mnohem víc šanci, než zatím dostává.

Martin777

9
2019-02-09 18:35:01

Nojo minulou sezónu to byl Dembélé, kdy se fanoušci klepali o to, aby se uchytil v týmu. A tuhle je to Malcom, snad bude mít štěstí jako Dembélé, prostě mladí hráči to pod Valverdem nemají vůbec snadné. Já osobně mu to moc přeju, aby si získal v týmu své místo.

cukr86

7
2019-02-09 19:37:44

Chtěl bych vidět zápas kde budou vedle sebe Malcom, Messi a Dembele.

Romca

1
2019-02-09 20:53:57

Takových je nás určitě víc..

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.