Měsíční absence Arthura Mela vytváří pro trenéra Ernesta Valverdeho neočekávaný problém. Brazilský záložník se stal klíčovým hráčem záložní řady Blaugranas, jenže nyní se bude muset tým na měsíc přizpůsobit hře bez něho. Zranění bohužel přišlo v nejméně vhodnou chvíli, protože Barcelonu čeká náročný měsíc, kdy například hned v neděli čeká Barcelonu těžký výjezd do Bilbaa, kde budou čelit tamějšímu Athletic Clubu. Jak Ernesto Valverde tento problém vyřeší? Je v kádru podobný hráč, jenž by poskytl týmu stejnou kontrolu nad hrou jako brazilský reprezentant? Na tyto otázky odpovíme v dnešní analýze.

1. možnost - Coutinho do zálohy

Mnoho culés tvrdí, že za špatnými výkony Philippeho Coutinha stojí hra na pro něj nepřirozené pozici na levém křídle. Tam jej Valverde staví opakovaně, jenže přirozené místo je pro 26letého Brazilce spíše v záloze. Ve svém bývalém angažmá v Liverpoolu totiž svými výkony táhl záložní řadu on, kde taky ukazoval své největší kvality. Zranění Arthura by tak mohlo dát Coutinhovi další šanci, jak všem dokázat, že si své místo v Barceloně zaslouží.


První varianta s Philippe Coutinhem

2. možnost - Vidal do akce

Všichni fanoušci již tuto sezonu poznali skvělého bojového ducha Artura Vidala, kdy namátkou můžeme zmínit třeba poslední zápas proti Realu Madrid. Je ovšem otázané, nakolik je reprezentant Chile vhodným hráčem do klasické barcelonské záložní hry, nicméně nelze vůbec pochybovat o tom, že 31letý záložník udělá pro vítězství svého týmu úplně vše. Shodou okolností právě odhodlání a vášeň je něco, co Barcelona velmi postrádala v minulé sezoně v zápasech Ligy mistrů...


Druhá varianta s Arturo Vidalem

3. možnost - La Masia!

Pokaždé, když Carles Aleñá nastoupí do zápasu, se zredukuje počet fanoušků, kteří 21letému odchovanci Barcelony nevěří. Katalánec je vycházející hvězdou La Masie a v budoucnu se bude řadit ke světové špičce. Na jeho přihrávky, vizi, pohyblivost a kreativitu je radost pohledět a tak jediné, co Aleñovi v současnosti chybí, je více herního času pro svůj rozvoj. Právě vedle zkušených barcelonských hráčů by mohl nasbírat mnoho cenných zkušeností. Je tedy připraven na fotbal té nejvyšší úrovně? Naše odpověď je jednoznačně ANO!


Třetí varianta s Carlesem Aleñou

4. La Masia... ale také zkušenosti

Poslední možnost zahrnuje také odchovance La Masie, jenž by mohl součástí menší restrukturalizace kádru. Jedná se o hráče dnes již známého pod přezdívkou Remontada Man Sergi Roberta, který by se mohl z postu pravého obránce přesunout zpátky do pro něj přirozené záložní řady. Sergi sice nedostatkem minut netrpí, nicméně po skvělých výkonech Nélsona Semeda by mohl Katalánec zavzpomínat na staré časy, kdy ještě působil v záložní řadě.


Poslední varianta se Sergi Robertem

 

Která z možností se vám pozdává nejvíce? Která naopak nejméně? Napište nám do komentářů.

Zdroj: tribuna.com
Foto: tribuna.com

Komentáře

KityS

-8
2019-02-09 19:29:08

Na papíře vypadá levá strana Alba - Coutinho - Dembele hezky, ale kdo bude na levé straně bránit? Do systému 4 - 3 - 3 se prostě Coutinho nehodí, levé křídlo není jeho post, na levou stranu zálohy nemá obranné schopnosti. Takový Iniesta jak makal i dozadu...Pozice Coutinha je podhrotový útočník, pro náš systém 4 -3 -3 proto nepoužitelný...

Reekwon

7
2019-02-09 20:00:53

Liverpool hrál ještě s Coutinhem 4-3-3, tak jaký podhrot máš na mysli? Nic takového Coutinho nikdy nehrál.. V Liverpoolu hrál levé křídlo, když Kloop točil sestavu a nebo byl Mané zraněný, nicméně to pro něho nebyla nikdy pevná pozice. To by mu vyhovovalo podle mě i u nás, když by občas hrál na křídle a občas v záloze. Pokud bude hrát neustále na křídle a je evidentní, že mu to tam nejde, tak se nikdy do formy nedostane a může mu Messi nechat penalt kolik chce. A ještě si dovolím nesouhlasit s tím, že se do systému 4-3-3 nehodí.. V jarní části sezóny 2017/2018 Liverpool jinak, než 4-3-3 nehrál s Maném na levém, Sturridgem/Firminhem na hrotu a Salahem vpravo a Coutinho hrál levého záložníka s Hendersonem a Wijnaldumem..

Reekwon

7
2019-02-09 19:40:00

Za mě první varianta s Coutinhem.. Minimálně na Real Madrid by to tak mělo být, protože Madrid se rozehrál do krásy a jestli přijedeme na Bernabeu se zálohou ve složení Vidal - Busquets - Rakitić, tak postup nezachrání ani Leo, kterému Bernabeu "patří" .. Ještě by se dalo diskutovat o záloze s Carlesem, ale on v nohám zatím tyhle zápasy vůbec nemá, takže bych to neriskoval a je velice pravděpodobné, že Dembélé i Coutinho budou v pořádku a tak budeme oba dva potřebovat na hřišti.

Martin777

8
2019-02-09 20:10:11

První varianta je moc fajn, prostě Coutinho přišel za Iniestu a Iniesta je postavou podobný Coutihovi a šlo to, aby tento hráč útočil i bránil, tak proč by to nemohl dělat i Coutinho. Jasně není takový válec jako Vidal směrem do zadu, ale Vidal a jeho ofenziva a tvořivé dovednosti jsou 0. Barca má být hlavně o útočení a ne bránění.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.