Nejlepší: Marc-André ter Stegen

FC Barcelona nedokázala po dlouhé době vstřelit jedinou branku, ale zároveň žádnou neobdržela, a ze San Mamés si tak odnesla bod za remízu 0:0. Na celém zápasu byl nejlepší výkon Marca-Andrého ter Stegena, díky němuž blaugranas tohoto stavu vůbec dosáhli. Německý gólman totiž vychytal velké množství obrovských šancí soupeře a až na jednu chybu v rozehrávce předvedl de facto perfektní výkon. Za zmínku stojí například jeho opičí zákrok proti technické střele Markela Susaety či neuvěřitelný reflexivní zásah proti ráně ze zhruba dvou metrů z posledních minut utkání. Znovu tak potvrdil, že patří mezi nejlepší brankáře na světě. Nejhorší: Otřesný fotbal, záloha, Ernesto Valverde

Negativ dnes však bylo, na vkus všech fanoušků, až přespříliš. Hosté se od začátku do konce v rozehrávce a kombinaci nesmírně trápili a jen velmi málokrát zvládli prolomit hluboce zataženou obranu domácích. Vzhledem k nekreativní a poněkud defenzivní záloze v podstatě neexistovalo žádné propojení mezi čtveřicí vedle Gerarda Piquého a útokem vedeným Lionelem Messim. To znamenalo, že obě řady musel sjednotit právě Leo, a chyběl tedy v ofenzívě.

V tom nejhorším světle se předvedl Arturo Vidal, který toho vepředu udělal asi tolik jako na lavičce sedící Malcom Oliveira. Ivan Rakitić, jako by o víkendu získal speciální schopnost neviditelnosti, a jediný, kdo by snesl o něco přísnější měřítko, je Sergio Busquets. Slušně se prezentoval také střídající Carles Aleñá, jenž hru alespoň na chvíli oživil.

Na závěr znovu zkritizujeme samotného kouče FCB, Ernesta Valverdeho. Čerstvě pětapadesátiletý trenér se opět nepoučil a nasadil do středu pole nesmírně nekonstruktivní trojici. K tomu všemu nedokázal na nepříznivý vývoj mače včas a vhod reagovat a jen zpovzdálí pozoroval svůj trápící se tým a občas též nahlas křičel. Barça rozhodně nehrála v té největší pohodě, ovšem zvolená jedenáctka, a především tedy záloha, tomu vůbec nepřidala.

 

Zdroj: Meyen
Foto: 
fcbarcelona.com

Komentáře

Meyen

top komentář
14
2019-02-10 23:05:39

Můžu vám říct, že víc jsem se snad nudil jen při jednom našem zápase. Asi neuhodnete, kdo byl tehdy na lavičce. No, taky náš velmistr Ernesto Valverde! A bylo to utkání s Římem, kam jsme jako FC Barcelona, ofenzivní tým proslulý nádhernou kombinací, přiletěli bránit! Nejlepší na tom ale bylo, že tam jsme aspoň měli nějaký plán a nějaký cíl, ačkoli nám to bylo proti srsti. Dnes ani nevím, co jsme z tohoto zápasu chtěli - především tedy nevím, co požadoval Ernesto... asi remízu. Nemůžu se dočkat až s námi tento Albert Einstein fotbalu prodlouží smlouvu, doufám, že na dalších 25 let - může to být takový náš Wenger.

Reekwon

top komentář
11
2019-02-11 00:55:32

Žádný jiný trenér nebyl v téro rubrice pod záložkoi “Nejhorší”, častěji než pan Ernesto Valverde, bohužel ale je tam vždy opravněně. Také když nad tím přemýšlím, tak vlastně nevím, co od tohoto zápasu chtěl sám trenér. Bylo to naprosto nekoukatelné, dvě střely na bránu za celý zápas to je opravdu děsivé a nebýt Marca, tak jsme tam dostali slušný výprask. S Valverdem je to čím dál horší. Už se zdálo, že Malcom chytil svěží vítr a stejně do zápasu nezasáhl ani jako střídající, přitom celý zápas to bylo do ofenzívy naprosto slepé, tak proč ho tam nedal na 25-30 minut? Jal už tenhle klub vůbec nepoznávám.

Smazaný uživatel

2
2019-02-11 16:36:47

Neni co poznavat , .e.i to nase barca , je to jeho barca a tech par lidi kteri i kdyby videli sebe vetsi hnus a nelogicnost tak budou tvrdit ze je to vlastne dobry , protoze vedeme. Pokud touhke hrou ziskame titul budu smutny , slavit nebude co......ti ostatni se myli , timto zpusobem to opravdu mikomu radost prece nemuze prinest.....uz ho pojdme nakopat do prdele !!!!!!!! Je to vrah barcy....hnuj nad hnuj.....staci se podivat na ManUtd , vyhodili neumetela , chcipaka kterrj kurvi hrace a kurvi fotbal a hraci jako pogba a spol jsou jak vymeneni , fotbal jako vino a vyhry take....vyhodme take toho chcipaka , kterej se chce pysnit titulama na ukor krasy fotbalu a niceni vyjimecnosti barcy..... je to proste klon Mourinha , jemu ty trimufy taky nezavidim , protoze je to ziskano hnusem.....nemam rad hnus....., neman rad valverdeho , nemam rad mourinha , nemam rad kdyz ucel sveti prostredky , v cemkoliv. Zivot je prilis kratky na hnus.

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.