Zápas

V prvním poločase jsme nebyli jistí v útoku a předpokládali jsme, že střetnutí bude probíhat v lepším rytmu. Soupeři využívali vysoký presink, ale i přesto se nám dařilo dostávat do jejich pokutového území. V druhé půli už jsme byli lepší.

Sebekritika

V první půli jsme měli být více odhodlaní v tomto zápase zabojovat. Máme za sebou intenzivní týden, ale nemůžete hledat výmluvy.

Lionel Messi

Je v pořádku a zahrál stoprocentně. Měli jsme potíže, ale Messi zahrál proto, že byl dobře připravený.

Philippe Coutinho a Arturo Vidal

Když zaznamenáte remízu a myslíte si, že jste měli zvítězit, je to záležitost celého týmu. Občas někdo ukazuje na konkrétního hráče, nicméně všichni držíme spolu. Když sáhnu ke změnám, na nikoho neukazuji.

Marc-André ter Stegen

Předvedl skvělý zákrok po chybě, kteér se dopustil a pak se ukázal ještě při jednom zákroku, jenž byl geniální.

Philippe Coutinho

Ptáte se na něj velmi často a už vím, že se od něj očekává hodně. Každý se na něj zaměřuje, ale je to skvělý fotbalista, který je vždy odvážný a to my vlastně chceme. Na konci svého výkonu tam měl dvě nebo tři střely. Dělá chyby tak, jako všichni ostatní.

Athletic Club

Hrál stejným způsobem, jako naposledy na San Mamés. Hrál intenzivně a v druhém dějství měl jasnou šanci, zatímco my ne. Někdy se zdá, že když jste blíže brance, zároveň jste blíže vstřelení gólu, ale Athletic měl nejlepší příležitost zápasu.

Boj o ligový titul

Situace po tomto kole je stejná, jako po tom předchozím. Setrváváme na první pozici a pokud se nepletu, budeme lídry i po tom příštím kole. Sezóna je dlouhá.


Ještě před zápasem se v krátkém interview vyjádřil Jon Aspiazu a pro úplnost dodáváme i jeho komentáře.

Messi možná není připravený na 100 %, ale je tomu velmi blízko.

Nélson Semedo dnes nastoupí (vyjádření proběhla včera - pozn. přek.) jako levý obránce.

Athletic je těžký soupeř na pokoření a je více solidní. Využívá tlak, hraje týmově a od protivníka vyžaduje hodně. Teď je efektivní s Iñakim Williamsem, na něhož si musíme dát pozor.

Pokud vyhrajeme, získáme velkou výhodu nad druhým celkem, kterým je Real Madrid. Máme s ním rozdíl skoro přes tři zápasy.

Bude to speciální střetnutí pro mě a Ernesta Valverdeho.

 

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Komentáře

Pro přidávání komentářů se musíte přihlásit.